Seks, libiido ja armumaagia

4 minutit lugemist

Statistiliselt tõestatud: abielus inimesed elavad kauem üksikutest, aga kõik, kes sagedamini armuvad, seksivad, elavad läbi kiretorme, põevad harvemini. Muide – juba ennemuistsetel aegadel andsid eskulaabid oma patsientidele salanõu, kuidas ja millega just armualtaril kõikvõimalikke ihuhädasid ravida…

Paljud ravitsejad minevikust uskusid, et reaktsioonid, mis tekivad organismis armunud olekus ja suguühte ajal, võivad esile kutsuda lausa selle uuestisünni – ravida haavu, turgutada vaimu. Just sel eesmärgil anti sõdalastele enne lahinguid „ette” kõige võluvamaid kaunitare.
Vana-vene kroonikas „Jutustus olnud aegadest” (aastast 1044) seisab kirjas, et tohter kirjutas külmetanud vürst Vseslavile ette „regulaarse suhtlemise neitsitega”. „Ipatjevi kroonikas” (1289) on juttu vürst Volõnskist, kes veetis iga vaba minuti noorukeste võrgutajate embuses, sest tohter pidas tema alahuule herpese kõige tõhusamaks peletajaks suudlemist.
Tänapäeval pole kõige kesisemalgi mehel mingi kunst naist juba esimesel kohtamisel voodisse saada, aga pahatihti juhtub otsustaval hetkel nii, et organism „veab alt”. Nii armutule süütamiseks kui sugukihu maksimaalseks väljaelamiseks on rahvameditsiinil õnneks tänini varuks terve arsenal retsepte.

Üksinduse vastu õuna või pirniga
Pärimused kinnitavad, et veel enne kristlust pidasid meie Kagu-Eesti targad esiemad üheks mõjukamaks atribuudiks armastuse ligimeelitamiseks… õuna. Selleks tuli täiskuu ajal võtta puult värske õun, ära koorida, südamikust vabastada, ja „sõita” õunaga üle terve keha, alates näost ja kaelast, käevartest labajalgadeni välja. Seejärel tuli visata õun aknast välja ja heita end pesemata voodisse. Selle rituaali vägi pidi vastassoolisi hakkama ligi tõmbama kohe järgmisest päevast!
Vanad slaavlased kasutasid oma teise poole otsinguteks pirnimaagiat. Selleks tuli varuda veatu pirn ja kolm tuletikku. Päikeseloojangul tuli mõttes seitse korda korrata mana: „Saagu nii: nagu need kaks poolt ühinevad, nii saan ka mina üheks oma teise poolega.” Siis kinnitati pirnipooled tikkudega kokku, mähiti puhtasse linasesse lappi ja maeti suvalise viljapuu alla. Selleks ajaks, mil pirn ära mädanes, pidi ka „teinepool” igatseja silmapiiril olema.
Ajaloolastele on teada näiteks järgmine fakt. Bütsantsi imperaatori Komneni poeg oli meeletult armunud Vladimir Monomahhi tütresse Jevpraksiasse, ent  ei suutnud kuidagi võita kaunitari südant, kuni Kreeka nõiad soovitasid tal enne ihaldatuga kohtumist määrida end üle puuviljaõliga. See mõjus. Kreeklaste retsept oli järgmine: oliivõlisse segada jahus pööratud pähklipuru, hurmaa ja tomati pehme sisu ja veidi musta pipart.

Jumalanna Afrodite pärand
Meeste peamiseks mureks on minevikust tänapäevani ikka olnud see, et voodis mitte häbisse jääda, kui kireobjektis armutuli juba süüdatud. Sellegi tarvis on manatarkade salvedes piisavalt äraproovitud rohtusid, mis aitavad olla löögivalmis mitte 15–20 minutit, vaid ehast koiduni. See pole fantastika: Idamaade sultanid püsisid oma ülesannete kõrgusel lausa ööpäevi kestnud seksimaratonides, turgutades end aeg-ajalt nõiaroogadega, mille mõjukaim ingredient oli avokaado. Või teega, millesse lisati apteegitilli peenestatud seemneid ja lehti. Katariina Suur, tuntud oma suure iharuse poolest, kasutas oma rohkete noorte armukeste „üleskütmiseks” värsket tomatimahla, millesse lisati sidrunimahla ja piparmündilehti.
Nii ravitsejad kui meedikud soovitavad potentsiprobleemide reguleerimiseks toiduaineid ja jooke, mille naturaalne koostis on lähedane inimese seksuaalset iha ergutavate hormoonidega. (Muide, nende nimetus – afrodisiaadid –, on sümboolne austusavaldus armujumalanna Afroditele.) Mõjukamate hulka kuuluvad sibul, kapsas, aniis, palsam, seller, petersell, naeris, mandlid, kreeka pähklid, nelk, ingver, žen-žen, aprikoos, avokaado, aiva, granaatõun, sidrun. Kõige kasulikumad on naturaalsed viljad, aga ka neist valmistatud limonaad, morss, smuusid jm segud. Näiteks järgmine: Veidi peenestatud žen-ženi, 1 aiva, 1/4 tl naturaalset vaniljet, näputäis teravat pipart, vett. Retsept pärineb Rooma dramaturgi Terentiuse arsenalist, kes märkis, et selle võlujoogita „jääb Veenus külmaks”.
19. sajandi alguses Lääne-Euroopa maagidest ja võluritest üks kuulsamaid Franz-Antoine Mesmer soovitas: „Lisa 1 liitrile valgele veinile 1 spl apelsinimahla, 1/2 spl sidrunimahla, 1 tl konjakit, 2 spl mett, 1/4 tl kardemoni ja mõni piparmündileht.”

Meestel soovitavad kaasaegsed ravitsejad lisada söökidesse/jookidesse regulaarselt kuivatatud nõgest, köömneid ja kuivatatud puuvilju (must ploom, kuragaa, viigimarjad), naistel kreeka pähkleid, kõrvitsaseemneid, viinamarju, mustikaid. Neil, kel turjal juba 60+, saab armuiha uue hinguse imejoogist, mis koosneb 1/2 liitrist valgest veinist, 10 rohelise peterselli oksakesest, 2 spl meest, 3 spl õunaäädikast ja maitsekohasest kogusest piparmündist. Aja keema, jahuta maha ja kurna. Ühekordselt sisse võtta mitte rohkem kui 3 supilusikatäit – efekt on momentaanne!

MAAJA

NB! Teadmiseks „Maaja” lugejatele: Rimi 2022. aasta juunis hakkama revolutsioonilise etttevõtmisega ja võttis meie ajakirja müüki, sama aasta novembris jäi siiski peale islamistlik moraal ja alates sama aasta detsembrist Rimis „Maajat” enam müügil ei ole.