Samasooliste abielude salakarid

1 minutit lugemist
Nõukogude võimule ja ajale võis ju mistahes surmapatte pahaks panna, kuid mees oli mees, naine oli naine ja pisitütrele ei tulnud soovahetusoperatsioon mõttesegi.

Veel 20. sajandil oli homoseksualism paljudes riikides karistatav, siis sallitud, nüüd aktsepteeritud ja koguni šikk. Kui jälgida meediat erinevates maades, jääb mulje, et maailmas pole enam tähtsamat probleemi, kui vastuse leidmine küsimusele, kas samasooliste abielule anda kiriklik õnnistus või mitte. Nii mõnigi vanamoeline hetero leiab, et on suur hulk palju tähtsamaid lahendamist vajavaid probleeme. Kas või näiteks seegi, kuidas vähendada abielulahutuste arvu. Ning miks on ühtäkki muudetud samasooliste abielu lausa elu ja surma küsimuseks?
Seoses aidsiga algas 1980-ndatel aastatel homode hulgas uus tendents – püüdlemine perekonnasidemete poole. Nõudmine tagada homoseksuaalsetele abieludele juriidiline staatus pole geide arvates mitte väljakutse ühiskonnale, vaid vältimatu vajadus. Geid tahavad võimalust omada ühist majapidamist, lahutuse korral aga jagada varandus õiglastel alustel. Nad unistavad sellest, et lapsendada lapsi. Paratamatult kerkib esile küsimus, missuguse seksuaalse suundumuse saab lillade, lesbide, transvestiitide, pedofiilide või ekshibitsionistide peres kasvanud laps. Kus on garantii, et orvul, kasulapsel või rahaahne surrogaatema lahkel kaasabil sigitatud laps, keda õnnistatakse isaga nr 1 ja isaga nr 2 või emaga nr 1 ja emaga nr 2, või hoopiski vanem (sugu teadmata) nr 1 ja vanem (sugu määratlemata) nr 2 kujuneb kindel immuunsus kiusatuse vastu? Või kas see ongi enam üldse oluline?
Vaielda võib ka selle üle, et kui mingis riigis hakkavad seaduseandjad arutama samasooliste abielu üle, siis kas see näitab ühiskonna tugevust või hoopiski nõrkust, totaalset laostumist. Tolerantsusega pole samasooliste abielude propagandal mingit pistmist. Igat masti liberaalid ja inimõiguslased ei taha kuidagi aru saada, et sallivust võib soovida, selle võib kehtestada ka karmide seadustega, kuid ei saa nõuda heteroseksuaalidelt nende väljakujunenud arusaamade ja tõekspidamiste muutmist…

Edasi loe veebruari „Maajast”!

0

Your Cart