Puust ette ja punaseks: migratsioon ei vähenda vaesust maailmas!

2 minutit lugemist

Mõned ütlevad, et massiimmigratsioon USA-sse võib vähendada vaesust kogu maailmas. Aga kas see on ikka nii? Ei ole! Ja lubage mul demonstreerida, miks: see kummipallike tähistab piltlikult 1 miljonit migranti, keda USA on alates 1990. aastast vastu võtnud. Ja kes vajab maailmas meie humanitaarset kaastunnet?

Maailmapank on esitanud järgmised andmed maailma kõige vaesemate inimeste kohta, kes teenivad vähem kui kaks dollarit päevas. Ja kes teenivad vähem kui kaks dollarit päevas? Alustame Aafrikast.
Aafrikas elab 650 miljonit inimest, kes teenivad vähem kui kaks dollarit päevas. 650 miljonit! Ja Indias?
Veel lisaks 890 miljonit väga vaest inimest! Ja Hiinas? Veel 480 miljonit inimest, kes teenivad vähem kui kaks miljonit dollarit päevas. Ülejäänud Aasias on 810 miljonit inimest, kelle kohta Maailmapank ütleb, et nad teenivad vähem kui kaks dollarit päevas. Neile lisandub Ladina-Ameerikas 105 miljonit väga vaest inimest.
Maailmapanga andmetel on kogu maailmas 3 miljardit vaest inimest, kes teenivad vähem kui kaks dollarit päevas.
Ja igal aastal võtame me vastu 1 miljon inimest, väites, et me oleme sel viisil vaesust vähendanud?
Enamik migrantidest saabub USA-sse Mehhikost, ja Mehhiko on vaene. Kui palju inimesi elab aga nendes riikides, kus on väiksem keskmine sissetulek kui Mehhikos? Maailmapank ütleb, et neid on 3 miljardit, lisaks veel 2,6 miljardit. Seega 5,6 miljardit inimest kogu maailmas elavad riikides, kus keskmine sissetulek on väiksem kui Mehhikos. Ja mida räägib USA eliit?
Valitsus väidab, et kui me võtame vastu 1 miljon migranti, siis mitte ükski teine riik ei võitle nii efektiivselt vaesuse vastu. Selles Võitluses edasi liikuda pole mitte ainult võimatu, vaid olukord on palju hullem kui tegelikult välja paistab. Sest, kui me eelmisel aastal (2015) võtsime vastu 1 miljon migranti, on need riigid kokku arvestanud – elanikkonna iive (miinus surmajuhtumid) on vaeste arv suurenenud 80 miljoni võrra. Ja sel aastal (2016) laseb valitsus taas riiki 1 miljon migranti.
Ka sel aastal, nii väidab ÜRO, suureneb vaeste arv taas 80 miljoni inimese võrra.
Ja järgmisel aastal (2017) võite kindlad olla, laseb valitsus riiki – juhul kui valijad talle pidurit peale ei tõmba – taas 1 miljon migranti, samal ajal kui vaestes riikides suureneb vaeste arv taas 80 miljoni inimese võrra.
Me võime aastas ka 5 miljonit vastu võtta… ka siis ei aita me vaestes riikides ühtegi probleemi lahendada, ammugi vaesust vähendada.
Võib-olla veel mitte sel sajandil, aga tulevikus mõistetakse, et migratsioon ei saa kunagi olla efektiivne vahend vaestes maades vaesuse vastu võitlemisel. Vaeseid tuleb aidata seal, kus nad elavad! Laske meid neid aidata!!!

Roy Howard Beck (s 1948), endine ajakirjanik ja NumbersUSA asutaja

Allikas: Youtube: Die Flüchtlinge – ein Aufklärungsvideo für Angela Merkel und andere Analphabeten Vt ka www.NumbersUSA.org

NB! Loe ka:
Ema Angela: „Tulge minu juurde kõik, kes te vaevatud ja koormatud olete, mina tahan teile hingamist saata.”