Pulmareis lõppes hai lõugade vahel

1 minutit lugemist

Hairünnakud ei oli õnneks sagedased, kuid alati ootamatud ja traagiliste tagajärgedega.
August 2011 Seišellidel Praslini saare lähedal Ian Redmondi (30) ja tema naise Gemma (27) romantilisest pulmareisist kujunes tõeline košmaar.

Gemma ja Ian.

Mesinädalad. Äsja sõlmitud abielu. Armastus. Päike. Meri. Gemma Redmonds naudib päevitamist unelmate rannas. Äkki kuuleb ta karjeid, meeletuid karjeid. Karjub tema mees!
„Ta karjus läbi hingamistoru appi. Nii polnud ta veel kunagi karjunud. Oli ta ju tugev ja vapper mees,“ meenutas noor õpetajanna hiljem inglise ajalehele „Sun“ antud intervjuus. Kalurid tõid hai räsitud Iani kaldale. Gemma ruttas raskelt vigastatud mehe juurde. Ta näeb mehe kehal hai tekitatud kohutavaid haavu. Hai oli suure tüki Iani reiest välja hammustanud. Isegi reieluu oli näha. Hai oli ära hammustanud ka Iani vasaku käe, mille sõrmes ta abielusõrmust kandis. Unelmateranna liiv värvus verest kiiresti punaseks. Hoolimata kohutavast vaatepildist, suutis Gemma meelerahu säilitada ja oma meest lohutada: „Ma silitasin ta nägu, võtsin ta käe ja ütlesin, et kõiki läheb hästi.“ Kuid Ian suri verekaotuse tagajärjel. Nende abielu kestis kõigest 11 päeva.
Haid ohustavad inimesi kõikides soojades meredes ja nii kummaline kui see ka pole, siis 80 protsenti hairünnakutest toimub kalda lähedal, kus sügavus kõigest 1,5–2 meetrit. Rahvusvahelise hairünnakute andmepanga International Shark Attack File’ andmetel registreeriti 2013. aastal ühtekokku 239 hairünnakut, millest 53 lõppes ohvri surmaga. Hairünnakute tegelik arv on kindlasti suurem, sest kuulsates supelrandades üritatakse võimaluse korral hairünnak maha vaikida, see on lihtsam juhul, kui ohver pääses eluga. Samuti puuduvad usaldusväärsed andmed hairünnakute kohta arengumaades.

NB! Loe ka:
Punase mere võlud ja ohud