Peenise kirurgiline pikendamine

6 minutit lugemist

Saksamaal Bocumis elav Axel W. ei suuda oma õnne uskuda. Tema kõvastunud peenis on 18,5 cm pikk. 34-aastane veoautojuht laskis ühes Taani kliinikus oma sugutit operatiivselt pikendada. „See on seitse sentimeetrit rohkem kui varem oli,” rõõmustab ta.

Ühel teisipäevasel päeval, kell neli hommikul. Axel W. ajab ennast voodist välja. Vannitoas heidab ta veel kord hindava pilgu oma väikemehele. „Täna muutub mu tillu lõpuks ometi suuremaks,” rõõmustab ta juba ette. Tolleks päevaks oli tal määratud peenise suurendamise operatsioon ühes Taani kliinikus. Axel oli selleks puhuks isegi nädal aega puhkust võtnud.
Autos jutustab ta oma lugu: „Mu vänt pole kunagi kuigi suur olnud, kuid silma hakkas see mulle torkama alles puberteedieas. Koos teiste poistega võrdlesime pärast võimlemistundi duši all oma nokusid. Minu oma oli teiste omadest kõige väiksem. Alguses ei teinud ma sellest probleemi, sest arvasin, et ta kasvab veel. Kuid ei, 11,5 cm pikkuseks ta jäigi!”
Aastate jooksul kompleksid aina süvenesid. „Esimest korda olin vahekorras 20-aastaselt, sest ma kartsin kogu aeg, et tüdrukud mind välja naeravad. Minu praegune tüdruk Claudia on küll nõus võtma mind sellisena nagu ma olen, kuid sellegipoolest otsustasin operatsiooni kasuks.”
Saksamaal ei leidnud Axel W. ühtegi kliinikut, mis oleks sellist operatsiooni välja pakkunud. Teistes riikides aga peenisepikendamise äri õitseb, eelkõige USA-s. Kuna Saksamaal on see ala veel alles lapsekingades, otsustas Axel pöörduda Taani tohtrite poole.
Mõni tund hiljem saabub Axel Kopenhaagenisse. Scandinavian Clinic of Plastic Surgery asub linna keskuses, kõigest paarisaja meetri kaugusel maailmakuulsast lossist. Axelil pole vaatamisväärsuste jaoks mahti, kõik tema mõtted on koondunud ainult oma väikemehele. Närviliselt astub ta kliinikusse, kus teda sõbralikult tervitatakse. Personal räägib vabalt saksa keelt, kõik on puhas ja hoolitsetud. Axel tunneb ennast hästi, kuid ei suuda siiski erutust varjata.
„Ärge kartke, teid opereerib peaarst isiklikult,” rahustab teda medõde. See on selles kliinikus tavaline.
Pool tundi hiljem on kõik operatsiooniks valmis, Axel sõidutatakse operatsioonisaali ja talle tehakse kohalik tuimestus. Ettevaatlikult võtab kirurg skalpelli. Ta eraldab peenise kõõluse, mis ühendab seda vaagnaluuga. Selle tagajärjel tõmmatakse peenis ettepoole. „Peenise kehasse jääv osa jääb pärast seda osaliselt kehast väljapoole. See võte muudabki peenise pikemaks,” selgitab kogenud meedik hiljem. Pärast teeb kirurg peenise veel ka jämedamaks. Selleks võetakse Axeli kõhust rasvkudet ja süstitakse seda ühtlaselt peenise naha alla. Kogu operatsioon kestab umbes kaks tundi.
Kuna peenise pikendamine toimub tavaliselt ambulatoorselt, võib Axel juba järgmisel päeval haiglast lahkuda. Suure huviga uurib ta tulemust. „Ta on veel üsna pundunud, kuid erinevus varasemaga on kohe näha,” rõõmustab ta. Haava varjavad häbemekarvad ja see on kõigest kaks sentimeetrit pikk. Axel puhkab kodus veel neli päeva. Tõsi, tal on kerged veritsused ja valud, kuid see olevat sellise lõikuse puhul täiesti normaalne. „Mulle selgitati, et risk on minimaalne. Taoline kirurgiline vahelesegamine ei põhjusta mingeid komplikatsioone. Minu jaoks on kõige raskem see, et ma ei tohi viis nädalat seksida…”
Ka mitu kuud hiljem ei kahetse ta, et sellise operatsiooni ette võttis. „Kogu see värk läks mulle maksma ühtekokku 5500 eurot, kuid asi on seda väärt,” räägib Axel. „Oma suure riistaga saan ma igas asendis paremini seksida. Pealegi avaldan ma nüüd muljet. Claudia ei suuda mu riistast küllastuda!”

Millal on peenis liiga väike?
Mõned mehed kannatavad oma väikese suguti pärast alaväärsuskompleksi all, kuna nad ajavad peenise suuruse segamini potentsiga. Sageli on mure „väikemehe” pärast seotud hoopis teist laadi psühholoogiliste probleemidega. Mees, kellel on suuri raskusi naistega kontakteerumisel või kes on seksimisel kammitsetud, paneb ekslikult oma ebaedu alamõõdulise peenise arvele. Sellistel juhtudel on hädavajalik psühhoteraapia.
Parim teraapia on ikkagi armastav ja mõistev naine ning neid leidub rohkem, kui paljud mehed oskavad arvata. Hiljuti korraldatud küsitlus näitas, et tervelt 75% naistest vanuses 16–50 aastat hindab meeste juures mitte tolle mehetunnuse mõõtmeid, vaid vastupidavust. Hoolimata seksuoloogide lohutavatest selgitustest ja naiste neutraalsest suhtumisest soovib enamik mehi, et ta suguti oleks 2–3 cm pikem. Selline soov võib olla tingitud mehe agressiivsest tungist, soovist oma partnerile mõju avaldada. Nii tähtis, kui suguti pikkus mehele ka ei ole, on uuringud ultraheliga näidanud, et peenise pikkus ei mängi naise seksuaalsel rahuldamisel mingit rolli. Palju tähtsam on jämedus (suguti keskmine läbimõõt on umbes 4 cm) intensiivse hõõrdumise tõttu. Tegelikult ei sõltu mehe kui seksuaalpartneri võimekus üldse tema suguti mõõtmetest, vaid sellest, kuidas ta oskab oma riistaga ümber käia ja kui kaua suudab seksimisel vastu pidada.

Kui suur on keskmine peenis?
Valge mehe keskmine peenis on lõdvas olekus keskmiselt 7,5–10 cm pikk, läbimõõt 3 cm ja ümbermõõt 8,5 cm. Kõvastununa on suguti pikkus 15–17 cm, ümbermõõt 11,5–15 cm. USA-s korraldatud mõõtmised näitasid, et suurt kasvu (pikematel kui 1,84 m) ja alakaalulistel meestel oli suguti keskmine pikkus kõvastununa 17,2 cm, samal ajal kui ülekaaluliste ja lühemate kui 1,73 m meeste suguti keskmine pikkus oli ainult 15,5 cm. Mis puutub sellesse, et rahvasuu ülistab kõige rohkem itaallaste ja prantslaste „relvastust”, siis saaksid eurooplased maailma edetabelis hõbemedali hiinlaste ees, kes oma 14,5-sentimeetrise erektsiooniga edestavad hindusid, kelle peenis on erutusseisundis 12,5 cm pikk. Jaapanlase kõvastunud riista keskmine pikkus on vaid 12,3 cm.

Alati liiga väike!
Ainult 30% valgetest meestest on oma suguti suurusega rahul, 54% peab oma riista liiga väikeseks ning 16% pole oma „väikemehega” üldse rahul.

Rekordpeenised
USA eksperdid on registreerinud 25–35-sentimeetrisi peeniseid. Rekord kuulub kahele mehele, kelle varjunimed on Moby Dick ja Long Dong Sylver ja kes demonstreerivad oma 44-sentimeetrist peenist, sidudes selle tavaseisundis isegi sõlme. Ühe kuulsama pornostaari, 1988. aastal väidetavalt aidsi surnud John Holmesi suguti oli tema filmide reklaamijate jutu järgi 30 cm pikk (tegelikult 24,8).

Tobedad eelarvamused
Naiste hulgas on levinud küllaltki jaburad teooriad, mis aitavat juba kaudsel vaatlusel kindlaks teha, kui suur on mehe riist. Uuringud on näidanud, et 43% naistest on veendunud, et mehe käte suurus on otseses seoses tema suguelundi mõõtmetega, 34% seostab peenise suurust jalgadega, 13% arvab, et mida pikem mees, seda pikem riist. 4% on kindel, et laiad õlad näitavad nii mõndagi. Vaid 17% küsitletutest kinnitas, et nad pole kunagi mõelnud sellistele seostele. Kuigi sellised väärkujutelmad on väga laialt levinud, pole ükski teadlane leidnud seost mehe suguti ja tema teiste kehaosade suuruse vahel.

Kommenteerib „MAAJA“
Selliseks peenise pikendamise operatsiooniks pole mingeid meditsiinilisi näidustusi ja selle kaugtulemused on enam kui küsitavad. Paljud meditsiinieksperdid on juba ammu hoiatanud, et peenisesse süstitud rasvkude imendub aja jooksul ja see muutub jälle „kõhnaks”.
Soov oma peenist iga hinna eest pikendada johtub tavaliselt teise meeste kadestamisest, seega on see enamasti psühhoseksuaalne kinnisidee. Pole sugugi nali, et üle kõige maailmas armastab mees iseenese peenist, mida peab oma jõu ja väärikuse sümboliks. Suur inglise luuletaja Wystan H. Auden (1907–1973) on väljendanud mõtet, et kui mehele antaks valida maailma suurima võimu või suurima peenise vahel, valiks ta kindlasti viimase. Öeldut kinnitab ka 1995. aastal ühe USA ajakirja lugejatele esitatud küsimus: kas mehed oleksid nõus olema pigem 1,58 meetrit pikad, kuid 18-sentimeetrise riistaga, või 1,88 meetrit pikad, aga vaid 8-sentimeetrise sugutiga. Tervelt 62% vastanutest eelistas suuremat nokut!

MAAJA