Paks rahakott mõjub inimesele ja tema tervisele hästi!

2 minutit lugemist

Vaene mees lohutab naist: „Ka rikkad nutavad!“
Naine: „Jah, aga on suur vahe, kas nutta Kopli trammis või Bentley tagaistmel!“

Õnn ei ole rahas, vaid selle hulgas!
Kõnekäänd

Õnne ei ole rahas, vaid asjades, mida me selle raha eest saame.
Marilyn Monroe

Tõsi, raha eest õnne ei osta, ammugi kõiki haigusi ravida, kuid Suurbritannias läbi viidud uuringus näidati, et jõukus on hea (psühho)tervise säilimiseks üsna oluline.
Manchesteri ülikooli teadlase James Nazroo juhitud uurimuses leiti erinevaid indikaatoreid, mis näitavad, et raha eest on võimalik osta ka paremat tervist.

Lõbusõit merel on parim vahend stressi või muremõtete vastu. Hapnikurikas puhas mereõhk, lainete rahustav müha ja ere päike mõjuvad tervisele suurepäraselt.

Madalamatest sotsiaalmajanduslikest rühmadest pärit inimesed surevad keskmiselt varem kui nende jõukamad eakaaslased. Vaesemad ja madalama haridustasemega inimesed kannatavad sagedamini depressiooni, kõrge vererõhu, diabeedi või ülekaalulisuse all (odav toit teeb paksuks). Kõige paremini tuleb jõukuse mõju tervisele esile 50.–60. eluaastates, kuid sotsiaalmajandusliku ebavõrdsuse mõju on oluline ka kõrgemas vanuses.
Varakult pensionile minemine on inimeste tervisele üldiselt hea, kui pensionileminek ei toimu vastu inimese tahtmist (mis juhtub eelkõige inimese halva tervise tõttu). Neil, keda sunnitakse vastu tahtmist varakult pensionile minema, on viletsam vaimne tervis kui neil, kes plaanipärasel ajal pensionile lähevad. Kõige parem vaimne tervis on aga neil, kes vabatahtlikult varakult töö tegemise lõpetavad.
Vabatahtlikku tööd tegevatel või teiste eest hoolitsevatel vanainimestel on parem vaimne ja füüsiline tervis, kuid seda ainult siis, kui nad tunnevad, et nende tööd hinnatakse.
„Need tulemused on olulised meie kõigi jaoks,“ ütleb Nazroo. „Keskmise eluea tõstmine on sotsiaalpoliitika jaoks suur väljakutse. Üheks võimaluseks oleks püüda leevendada madala majandusliku ja sotsiaalse positsiooni mõju vanemas eas. Lisaks, kuigi keskmine eluiga on tõusnud, lähevad paljud inimesed pensionile üsna varakult, kuigi nad suudaksid veel anda panuse ühiskonna, majanduse ja iseenda heaolu edendamiseks. Meie uurimuse tulemused aitavad mõista, kuidas ühiskond saaks aidata inimestel seda potentsiaali ära kasutada.“
2015. aastal läbi viidud uurimuses näidati ka, et jõukamatel 50- kuni 64-aastastel ameeriklastel oli väiksem infarktioht. Huvitaval kombel ei aidanud jõukus vähendada infarktiohtu peale 65. eluaastat.

Raha meelitab
Paks rahakott meelitab naisi nagu mesi kärbseid, eriti siis, kui tegemist on tutvumisega kuulutuse kaudu. Meestele seevastu meeldivad atraktiivsed naised. Viimaseid paelub aga maksuvõimeline ja sõltumatu partner. Siirust ja ausust hindavad nii mehed kui naised.
Nõuanne: mehed peaksid kuulutuses esile tõstma oma materiaalset kindlustatust ja hooplema sõltumatusega. Naistel tuleks omakorda rõhutada head figuuri ja inimlikku soojust!

MAAJA