Naised jutustavad, kuidas nad ennast ise rahuldavad

7 minutit lugemist

Nad mõtlevad seejuures võõrastest meestest. Nad teevad seda kätega ja mitmesuguste abivahenditega mitu korda päevas ja kõige erinevamates kohtades. Tavaliselt ei hinga nad sellest kellelegi sõnakestki. Praegu aga avavad üheksa naist oma keelepaelad ja jutustavad „Maajale” midagi varjamata, kuidas ja kus nad ennast ise hellitavad, mida nad selle juures teevad ja mõtlevad.

Kui vallaline naisterahvas Silvi (25) Tartust laupäeval üle turuplatsi kõnnib, toob suure hulga köögiviljade nägemine talle näole saladusliku naeratuse. „Kui ma vaatan kõiki neid kurke ja porgandeid, ilusti reas ja suuruse järgi sorteeritud, siis pääsevad mu salajased fantaasiad valla,” tunnistab ta. Kõige rohkem on talle meele järgi pikad ja peenikesed kurgid. „Ma mõtlen siis kohe ilusatest värvilistest näsadega kondoomidest, mida neile peale võiks tõmmata.” Nii ongi Silvi nädalavahetus päästetud. Kui ta aga endale meessoost seltsilise leiab, ei ole ta siiski asjata turul käinud. „Siis teen ma endale kurgimaski või maitsva salati.”

Silvi on üks paljudest naistest, kes viivad ennast regulaarselt orgasmi oma käega või abivahenditega. Kuuekümnendatel aastatel oli see veel tabu, seitsmekümnendatel skandaal, kaheksakümnendatel aga harjuti tasapisi. Kuid alles üheksakümnendatel muutus naiste eneserahuldamine kõmuteemaks. Praegu tunnistavad naised teistelegi, et nad armatsevad iseendaga. Seda teevad nii verinoored kogenemata tüdrukud kui ka naised, kellel on püsiv partner.

„Loomulikult rahuldan ma ennast ise. Kolm-neli korda nädalas kindlasti. Sellepärast, et mul ei juhtu parajasti meest käepärast olema, ei pea ma veel oma kirgi alla suruma ja ilma seksita istuma,” ütleb 22-aastane hotellitöötaja Karin Tallinnast, väljendades paljude naiste mõtet. Lõppeks ei küsi ju sugutung, kas potentsiaalne partner on käepärast või mitte. Niisiis on igal inimesel olukordi, kus tuleb iha tahtejõuga maha suruda või, kui ei soovita kuivale jääda, ise initsiatiiv haarata.

27-aastane disainer Kersti Tartust, kellel on ühe meesterahvaga nädalalõpusuhe, veedab üksindusepäevad ja -ööd enesearmastusega. „Mis mul muud üle jääb?” küsib ta ja lükkab käega blondi lokikese laubalt eemale. „Mulle meeldib väga seks ja ainult nädalavahetusest mulle ei piisa. Sellepärast hellitan ma ennast tihti ise.” Selle juures meeldib Kerstile romantika: hämar valgus, klaasike veini ja lemmikplaat. „Kui ma siis voodis lesin, sulen silmad ja mõtlen oma sõbrast Kallest. Ma otsin välja mõne tema riietuseseme, näiteks T-särgi, mille kiududesse on jäänud tema lõhna, või siis lasen tilgakese tema lõhnavett oma padjale ja tunnen, kuidas suguiha aeglaselt üle kogu mu keha levib, kuni viimaks on igatsus nii suur, et mu sõrmed ei püsi enam paigal.”
Kas eneserahuldamine on seksi asendaja, hädaabinõu, kui ehtsat luust ja lihast seksipartnerit pole käepärast?
„Ei,” vaidleb Kersti otsekohe vastu, „eneserahuldamine ei ole hädaabinõu, isegi mitte siis, kui sa mõtled selle juures oma partnerist. See on täiesti omaette asi, midagi sellist, mida sa lubad iseendale. Sa võid selle juures olla täiesti egoistlik, sest ei pea kellegagi arvestama. Sa teed lihtsalt seda, mis sind erutab, ega pea selle juures midagi mõtlema.”
Paljudele naistele on eneserahuldamine lõdvestus, ideaalne vahend enese väljalülitamiseks. „See on fantastiline tunne, kui sa absoluutselt lõdvestununa pärast orgasmi magama jääd,” leiab Kersti. Selsamal põhjusel masturbeerivad paljud naised õhtul enne magama jäämist, lesides mõnusalt patjadel. Teised eelistavad hommikut, sest orgasm annab energiat pikaks väsitavaks tööpäevaks.

Nii teeb näiteks 26-aastane üksinda elav brünett medõde Anne Paidest. Ta tunnistab: „Hommikune orgasm teeb mu mõnusalt erksaks. Mulle meeldib, kui ma olen selle juures soe ja märg.” Sellepärast läheb ta ennast rahuldama duði alla. „Käsiduðð on minu parim sõber. Kui sooja vee joad mu keha masseerivad, lähen kohe kiima. Erutus on nii tugev, et ma pean silmad kinni panema ja suudan vaevu mõelda. Kõik minus vibreerib meeletult ja ma saan väga intensiivse orgasmi.”
Kui naised ennast ise rahuldavad, saavad nad peaaegu alati orgasmi. Eestis ei ole sellekohaseid uuringuid veel tehtud, aga rootsi teadlaste küsitluses tunnistas 82% küsitletud naistest, et nad saavad ennast rahuldades alati orgasmi. Ainult 39% ütles, et saavad iga seksuaalvahekorra ajal orgasmi. Põhjus, miks seks nii-öelda omal käel palju enam pakub, on ilmne: naine saab keskenduda täielikult oma kehale, ilma et partner tema tähelepanu kõrvale juhiks. Omaette olles võib ta võtta endale nii palju aega kui vaja ning pikkamööda proovida, mis on hea. Niisiis võib masturbatsioon olla paljudele naistele võti, mis avab tee orgasmile.
Seksuoloogid on juba ammu leidnud, et naistel, kellel on kogemusi eneserahuldamisega, on palju kergem saada orgasmi ka koos partneriga, sest nad võtavad asja pingevabamalt ega ületähtsusta orgasmi. USA seksuaalterapeut Lonny Barbach tõi oma raamatus „For yourself” („Iseendale”) eneserahuldamisprogrammi naistele. Selleski on seksuoloogid üksmeelel, et just orgasmiraskustega naistele pakub sooloseks võimaluse treenida oma seksuaalset tundlikkust.

Sellepärast ei olegi nii paha rahuldada ennast partneri nähes, sest siis saab partner teada, mis naist erutab. Peale selle on palju paare, kelle meelest selline tegevus on väga erutav.
21-aastane tudeng Anne Tartust rahuldab ennast tihtipeale siis, kui tema 25-aastane sõber Toomas pealt vaatab. „Eneserahuldamine on armuelu meeldiv täiendus, see rikastab meie suhet,” arvavad nad. „Kui ma ennast ise paitan, oma rindu hellitan ja reite sisekülgi masseerin, taipab Toomas palju paremini, mis mulle meeldib, „ seletab Anne. „Teda erutab see, kuidas ma ennast rahuldan, pealt vaadates saab ta ka aru, et see ei ole tema vastu suunatud.”
Erootilistel fantaasiatel on eneserahuldamise juures tähtis osa, eriti noorte tüdrukute puhul, kellel on alles vähe kogemusi. Siin ei ole mingeid piire: fantaasiates võib olla vahekorras popstaariga, parima sõbrannaga või kättesaamatu poisiga naabermajast. 17-aastane õpilane Ülle Tallinnast unistab masturbeerides sageli seksist kahe mehega. „Ma heidan voodisse ja katsun ennast hästi pikkamööda sealt alt. Siis kujutlen ma, et olen kahe kutiga koos haagissuvilas. Mind erutab mõte vahekorrast üheaegselt kahe mehega. Kui ma ennast rahuldan, on mul kõige vahvamad fantaasiad. Tihti unistan laulja George Michaelist. See on nii mõnus, kuigi ma tegelikkuses temaga ilmselt kunagi tuttavaks ei saa.”
Või 19-aastane müüjaõpilane Monika Tallinnast: „Kui ma laman õhtul üksi voodis, tunnen tihti tugevat igatsust seksi järele. Siis paitan õrnalt oma rindu, kuni rinnanibud kõvaks lähevad, ja katsun ennast nii, nagu mulle meeldib. Mõnikord kujutlen, et hellitan meest suuga. Või unistan vahekorrast kogenud mehega, kes võtab mind hästi ägedasti tagantpoolt. See erutab mind nii, et ma saan ruttu orgasmi.”

Noored tüdrukud masturbeerivad, et õppida tundma oma seksuaalsust. Kõige sagedamini rahuldavad ennast aga naised vanuses 25 kuni 30 aastat, kes tunnevad oma keha juba väga hästi ega pelga ennast puudutada. Sageli ei lepitagi enam omaenda käteosavusega, populaarsed on ka erootilised abivahendid, mis suurendavad naudingut. Soomes on küsitluste andmetel 39% naistest vanuses 16 kuni 39 aastat kasutanud vibraatorit ja 16% teevad seda koguni regulaarselt.
„Vibraator on magamistoa mikroahi. Ta pakub kiiret, tervet orgasmi,” kinnitab ameeriklanna Joani Blank ja tema peab seda teadma. Endine seksiterapeut peab juba mitmendat aastat San Franciscos vibraatoripoodi „Good Vibrations”, mille aastakäive on ligi 192 000 eurot.
Ka 25-aastane abielus müügiagent Elsa Sakust armastab oma väikest surisevat sõpra. Tema kohvris on vibraatoril sama kindel koht nagu kosmeetikakarbil. „Ma olen tihti oma mehest eemal, sest mul on palju sõitmist. Ja kui ma olen tükk aega kodust ära, on mul „see” alati kaasas,” tunnistab ta.
Aga saab ka teisiti. „Ma ei tunne mingit vajadust vibraatori järele,” ütleb 24-aastane Sirje Tallinnast. „Kui ma tahan ennast rahuldada, siis kallistan tekki ja unistan oma sõbrast. Nii saan ma peaaegu iga kord orgasmi.”

MAAJA