Naine ja mees arvudes – sarnasused ja erinevused

2 minutit lugemist

(Saksa ja ameerika spetsialistide uurimuste põhjal)

* Naised räägivad palju rohkem kui mehed, oskavad end seejuures tunduvalt paremini väljendada, on vaimukamad ja paindlikumad vestlejad. Sellest hoolimata pole nende hulgas ühtegi väljapaistvat filosoofi!
* Mehed on suuremad laristajad kui naised – lõunastades väljaspool kodu annavad nad toidu peale 30% rohkem raha välja kui naised, alkoholile – 50%.
* Alkohol ja autorool on peaasjalikult „meeste asi”, nagu märgib Saksamaa liiklusamet. Vähem kui 10% 1995. aastal kõikidest purjus kihutajatest olid naised (1 512 220-st 13 404).
* Mehed teevad autodega raskemaid avariisid kui naised. 1994. aastal oli iga tuhande meesteavarii tagajärjeks 30 hukkunut ja 395 raskesti vigastatut, naistel vastavalt 13 ja 295.
* Kutse- vm. palgatööl rügavad naised nädalas keskmiselt neli tundi rohkem kui mehed, saavad aga läbilõikes 69% meeste palgast.
* Koduse majapidamise, laste eest hoolitsemise jne. peale kulutavad naised viis tundi päevas, mis on peaaegu poole rohkem ajast, mille mehed analoogilisele tegevusele kulutavad.
* Iga neljas naine on alatist elukohta vahetanud, sellepärast et mehele mujal paremat töökohta pakuti. Meestest on seda nõustunud tegema vaid iga üheksas.
* Umbes kümme korda naistest rohkem on mehi, kes ei erista värve päris täpselt, sealjuures on neil kõige rohkem raskusi punaste, roheliste ja kollaste toonidega. Erialased uurimused on näidanud, et selle põhjuseks on vastava nägemispigmendi puudumine silmas, mis on pärilik.
* Meestest vanuses 30–35 norskab 20%, samas vanuses naistest ainult 5%.
* Tütarlastel on koolitunnistustel märgatavalt paremad hinded kui poistel. Nad on võimelised mõtlema ja keskenduma kolm aastat noorematena kui poisid. Pärast kooli on aga naistel mõistus otsas, nende pähe mahub veel vaid abielu. Mehed aga arenevad edasi ja neist saavad teadlased, leiutajad jne.
* Treenimata mehel on umbes kaks korda nii palju jõudu kui temaga võrdset kasvu ja kaalu treenimata naisel. Sealjuures on viimase vastupidamisvõime mehe omast kaks korda „kangem”.
* Meeste organism sisaldab rasvkudet poole vähem kui naiste oma, kui on tegemist normaalse toitumusega tervete inimestega. Mehe kehas on 15% rasva, naise omas peaaegu 30%.
* Naiste nahk on 0,15 millimeetrit õhem kui meeste oma. Aga naistel on tunduvalt vähem higi- ja rasunäärmeid, sellepärast kuivab nende nahk eriti vananedes tunduvalt kiiremini.
* Mehed kannatavad rohkem alkoholi kui naised, sest on suuremad ja tugevamad, aga peaasjalikult sellepärast, et mehe mao limaskest on tunduvalt paksem kui naise oma.
* Vaatamata kõikidele oma „nõrkustele” elavad naised arenenud tööstusriikides umbes 79,3 aastat vanaks, mehed 72,77.
* Ühte asja teevad naised ja mehed koos üha meelsamini – veedavad rohkem aega voodis. Magades, seksides, lugedes, telerit vaadates… Kümne aasta jooksul koguni kolm aastat. Kokku arvestades on bilanss niisugune: kes 30-aastaselt abiellub ja vahepeal lahku ei lähe, on oma 90. sünnipäevaks partneriga 18 aastat voodis veetnud!

©MAAJA