Naerata, aga mitte nagu hobune!

4 minutit lugemist

Selles ei kahtle mitte keegi, et naeratus kaunistab inimest. Kuid kas sa ikka naeratad nii, et seda on ka teistel meeldiv vaadata? Et selles selgust saada, astu peegli ette ja naerata iseendale.

Kui naeratamisel paljastub ülemine roosa ige ja kõik 32 hammast, siis õpi oma suud naeratamisel pisut koomal hoidma. Nagu öeldud, kaunistab naeratus inimest ja korrapärased valged hambad muudavad selle veelgi kaunimaks. Kuid taeva nimel, see ei kehti igemete ja purihammaste kohta. Eriti kole on, kui muidu igati kena neiu ajab hobuse kombel hambad irevile, paljastades roosa igeme ja suurema osa imekaunitest purihammastest. Vaevalt ta tahaks kuulda komplimenti „Teil on väga ilusad roosad igemed!“

Mida veel naeratuse kohta?

Selline on meeldiv naise naeratus: igemed ja tarkusehambad ei paljastu.

Psühholoogid väidavad, et naer on ka inimese iseloomu peegel. Järgnevast kümne erineva naermisviisist võid nii enese kui oma sõprade kohta üksjagu üllatavaid asju teada saada.

1. Kas varjad naerdes vaistlikult suu peopesaga?
Kui jah, oled küllalt häbelik inimene ja mitte eriti enesekindel. Pelgad suuri seltskondi, sul puudub vajadus silma torgata, on raske end avada. Tegeled liiga palju eneseanalüüsiga ja võtad ülemäära südamesse vähimatki kriitikat.

2. Kas sul on kombeks naerdes või naeratades nimetissõrmega huuli puudutada?
Kui jah, siis on sul heast toonist ja sarmist oma arusaamad ning sul, kaasinimeste sümpaatia võitmiseks oma kindlad reeglid. Kindlasti meeldib sulle olla seltskonna keskpunktiks. Kui see ei õnnestu, tunned end puudutatuna või paned ükskõiksust isegi pahaks.

3. Kas puudutad naerdes käega nägu või üldse pead?
Kui jah, siis oled tõenäoliselt suur unistaja ja väljamõtleja. See pole ju sugugi, paha, aga mõnikord kipuvad unistused olema nii ebareaalsed, et sa neid kuidagi teoks teha ei saa. Peaksid oma maailmataju rohkem reaalsuse piiridesse suruma.

4. Kas viskad naerdes pea selga?
Kui jah, oled kergeusklikkuseni usaldav, alati abivalmis ja helde andja. Võid sageli käituda täiesti ebaloogiliselt, juhindudes valikute tegemisel pigem tunnetest kui mõistusest. Äratad kõikjal sümpaatiat, aga liigne avatus võib sulle vahest kahju tuua.

5. Kas tõmbad naerdes nina n-ö kirtsu?
Kui jah, siis oled muutliku meelega inimene, kusjuures vahetad sõpru, äripartnereid ja elukaaslasigi niisama tihti kui oma vaateid ja seisukohti. Teed otsuseid ja käitud hetkemeeleolu ajel, sellepärast ei võeta sind vahest tõsiselt, ei söandata sinu peale nö. panust teha, mis võib kahjuks tulla nii isiklikule elule kui karjäärile.

6. Naerad häälekalt ja avatud sui?
Kui jah, oled elava loomuga, temperamentne inimene, toimekas ja liikuv. Ka on sul märkimisväärne esinemisjulgus ja sõnaosavus, ainult kuulama pole sa õppinud. Võiksid enesele deviisiks seada vaoshoituse ja mõõdutunde.

Nii naeratab naine, kes on ilmselges suguluses hobusega: ülemised roosad igemed on paljastunud, samuti kõik puri- ja tarkusehambad. Üks pluss sellisel naeratusel on: juba 3 km kauguselt on näha, kas naeratajal on igemepõletik või mitte.

7. Lased pea veidi alla ja naerad tasakesi?
Kui nii, siis oled heasüdamlik, kaastundlik, ausameelne ja leplik natuur, suudad hästi kohaneda inimeste ja oludega. Su tunded ja teod on alati kontrolli all, sina ei solva ega tee kellelegi liiga. Aga võib juhtuda, et liigsest tagasihoidlikkusest jätad vahest käsutamata mõne hea võimaluse.

8. Suled naerma puhkedes silmad?
Kui jah, siis on lugu nii, et oled sa kui vana tahes, sinus on ikka veel alles suur annus last, teismelist. Ja see omakorda tähendab, et teed valikuid pikalt kaalumata, vastad järele mõtlemata, sellepärast vahest ka valesti.

9. Kas haarad naerdes lõua pihku?
Kui jah, siis kuulud suurte individualistide hulka. Otsustad, elad ja tegutsed ainult oma isiklike põhimõtete järgi, kellegi soove või nõuandeid kuulda võtmata, kaasa arvatud lähimad sugulased ja sõbrad. Vaevalt nad seda meeldivaks peavad, pigem riskid ära teenida mittemõistmise ja võõristuse.

10. Kas su silmad tõmbuvad naerdes pilukile?
Kui jah, siis oled enesekindel, tasakaalukas ja terava mõistusega, ja tead alati, mida tahad. Pürgid selle poole ammendamatu      visadusega, ilmutades mõnikord ehk suuremat kangekael-sust kui asi väärib või hea tooni raamidesse mahub.

NB! Kui sul on raske oma naermisviisi määratleda, siis las teevad seda teised. Ja ära ole siis pettunud või pahane iseloomustuse pärast, mille enesele siit leiad. Parem naera! Ja veel, ära paljasta naermisel igemeid ja purihambaid! Las midagi jääda ka teiste eest varjatuks!

MAAJA