Mis teeb kauboikaabu nii ainulaadseks?

1 minutit lugemist

Tõepoolest, moest ei ole kauboikaabu Ameerikas kunagi läinud, kuid pärast filme nagu „Texas“ ja „Brokebacki mägi“ (2005) tahaksid paljud omada kauboikaabut, mis algselt oli kõige ameerikaliku, vabaduse, sõltumatuse ja jõu sümboliks. Kauboikaabu on kord vähem kord rohkem moes, kuid igal juhul ekstravagantne aksessuaar. Sellised tähed nagu Paris Hilton, Victoria Beckham, Bono bändist U2 või ekspresident George W Bush peavad kauboikaabust väga lugu.
Kauboikaabu mõiste on seotud selle „leiutaja“ John Batterson Stetsoni nimega. Tema esimene kauboikaabu tuli turule 1866. aastal. See oli praktiline (küll pisut vähem moekas kui praegused) vetttõrjuvast kopranahast ja robustse disainiga. Kuid see kaabu läks hästi kaubaks, järgnesid uued mudelid ja ajapikku muutusid Stetsoni kaabud tõelisteks ameerika kultusobjektideks.
Vähesed praegu müügil olevad täielikult kopranahast valmistatud kauboikaabud maksavad rohkem kui 1000 eurot. Kuid leidub ka odavamaid, küülikunahast valmistatud kaabusid. Et ennast mitte naeruväärseks teha, tuleks kaabu valikul silmas pidada õiget mudelit, et näha välja just selline nagu John Wayne, Indiana Jones või Jake Gyllenhaal. Kauboikaabut võib ju soovida igaüks, kuid mitte igaühele see ei sobi!

NB! Loe ka:
Aegumatult seksikad teksad
Nii sünnib mood!
See juhtus Metsikus Läänes