Millises vanuses tunneb naine end kõige seksikamana?

1 minutit lugemist

Briti teadlased leidsid värske uurimustööga vastuse küsimusele, millises vanuses tunneb naine end kõige seksikamana. Inglise seksi- ja suhtenõustaja Catherine Hood’i sõnul tõestab uurimus aga ka seda, et isegi kui seksikaim aeg on läbi elatud, ei kaota seksuaalelu naise jaoks ometigi tähtust. Ehk isegi vastupidi. Niisiis – naine tunneb end kõige seksikamana 34-aastaselt. Seksuoloogide küsitlusele vastanud naistest enamik tunnistas, et 30. eluaastad on seksi nautimiseks ja enda seksikana tundmiseks parimad. Uurijad leidsid, et naiste seksuaalsus on 30.–40. eluaastatel tipus ja hakkab pärast seda langema.

„Ka keskealised naised tunnevad end seksikana, kuid vähem kui 30-aastased. Kuid samas on 40. eluaastatel voodielu kvaliteet märgatavalt parem,“ nentisid seksuoloogid.

Keskeas seksivad naised umbes viis korda kuus, samas kui 20. eluaastatel seksitakse kaks korda sagedamini. Üle pooled küsitlusele vastanud naistest tunnistas, et naudivad seksi nüüd rohkem kui nooremas eas. Küsitlusel vastanud naised olid 30–60-aastased.

„Naised tundsid end kõige seksikamana 34-aastaselt. Siis oli ka nende seksuaalsuse kõrghetk,“ lisasid uurijad. Seksuoloog Catherine Hoodi sõnul ei häbene vanemad naised oma soove ja julgevad neid voodielus väljendada. Uurimusest selgus ka, et 45–60-aastased naised on seksuaalvahekorras keskmiselt 4,5 korda kuus. Samas kui 20-40-aastased naised seksivad 10,4 korda kuus. Numbrite erinevusest hoolimata on uurimuse andmeil keskealistel naistel midagi, mis noorematel puudub. Kuid just tänu „millelegi“ – kogemusele, enese tundmisele ja konkreetsematele tahtmistele – suudavad juba pisut küpsemad naised seksi noortest rohkem nautida.

Tunnuspildil: Kaader ikoonilisest filmist „Hommikueine Tiffany juures“ (Breakfast at Tiffany’s, 1961). Filmi esilinastudes oli näitlejanna Audrey Hepburn 32-aastane.