Mehe orgasm – tiiraselt tippu!

4 minutit lugemist

Vaginaalne, klitoraalne, anaalne – naise orgasmist teatakse palju. Aga mehe orgasmist õieti mitte midagi. Mida mees tunneb, mis teda erutab või häirib?

„Maria rullus mu peal. Paljad rinnad libisesid üle minu rinna. Aimasin juba ette, et tuleb tiirane ühtimine. Maria käsi puges mulle püksi, silitas seal, harali reied pressisid mu puusi, kõrvalestad tundsid nakitsusi. Erutusin peaaegu silmapilkselt, veri kuumus ja suguliige hakkas kõvenedes liikuma. Minu meelest on väga mõnus, kui Maria kohe kõike välja ei pane, vaid järjest innukamalt tagant ergutab, kuni isegi enam välja ei kannata ning puändina surun sisse ta niiskesse ja tiivisse tuppe. saabub orgasm, Suguti pulseerib, kogu keha võbeleb-väriseb pealaest varbaotsteni. Orgasmifiiling. Mõnus on ka järgnev lõdvestumine, suguti lõtvub rahuldunult… kerge roidus… võib-olla õnnis uinumine…” Nii rääkis 26-aastane Sigvard.

„Maaja”: „Nimelt enamik mehi on seksis väga peenisekesksed. Pikema eelmängu järel kogevad paljud mehed orgasmi intensiivsemalt ja muugi keha osaleb. Kui vastupidiselt peaaegu kõigile naistele oled välkkiirelt kõrghetkeni jõudja, siis püüa sinna liikuda aeglasemat ja meelisklusrohkemat teed nautides.

Seda öeldut kinnitab 28-aastane Karl ning lisab kohe oma kogemustele tuginedes: „Minul, muide, kui mõne naisega voodis olen, pole mingeid seksiprobleeme. Kõvaks läheb hästi ja püsib ka hästi, purse tuleb alati, vahel rohkema, vahel vähema supsimise järel või ratsutamise tulemusel. Kuid see ei tähenda, et alati tõeliselt rahul oleksin. Imelik vist, aga sageli tunnen end pärast küll lõõgastununa ja saanuna, ent mitte nautinuna. Ei ole minus sellist joobumust ja hingelist ekstaasi nagu näiteks mitmete naiste puhul näha ja kirjeldada võib!”

„Maajal” leidub sellegi kohta selgitus: „Vastupidiselt laialt levinud arvamusele pole ejakulatsioon ja orgasm sugugi mitte üks ja seesama! Need esinevad küll enamasti ühel ajal. Seemnepurse on puhtalt kehaline, kehalise seksuaaltegevusega, ehk lihtsamalt öeldes, suguti hõõrutamisega esile kutsutud reaktsioon. Orgasmi aga tekitab ajutegevus, see sünnib peas. Kui mehel pole partneriga hingeühtsust või häirib naise juures miski, või ei rahulda armumäng, siis jääb õnnetunne ära. Tegu on isiku tundlikkusega, ei teki endorfiini ehk nn. õnnetundehormooni!”

Erinevalt Karlist, kes väidab end suutvat alati, tunnevad mitmedki mehed hirmu, et otsustaval hetkel ejakulatsiooni äkki ei toimu.

Näiteks 29-aastane Bert: „Kole piinlik on ju niimoodi järele jätta,” tunnistab ta intervjuus. „Mihuke kutt tahaks luuser olla? Teen siis nii nagu mehed ikka minu olukorras – teesklen orgasmi.”

Teesklused pole üksikjuhtumid, ligikaudu iga teine mees on nii teinud korra või rohkem. Põhjuseid on mitmesuguseid.

„Maaja”: Lisaks häbile olla saamatu ja võimetu, peavad mõned mehed seksi ilma seemnepurskefinaalita mõttetuks aktiks, mis ei vääri nähtud „vaeva”. Või siis ei taheta partnerile pettumust valmistada, sest arvatakse, et too hakkab enda juurest süüd otsima ning kaotab iseteadvuse. Võib-olla ka, et ei suudeta tõepoolest – ollakse purset nii kaua tagasi hoidnud naise orgasmi oodates.

Siiski mitte alati ei pea ejakulatsiooni ärajäämine põhjustama fiaskot. 25-aastane Ando näiteks taotlebki esmalt kuivorgasmi, millest tuleb juttu allpool. „Nii saan orgasmi tiirasust säilitades,” kuulutab ta laial naerul, „ning võin niimoodi paar korda järjest.”

Ando reedab triki, mida kasutab vaheekstaasis: „Piisab sõrmega vajutamisest – munandikoti ja pärakuava vahelisele alale!”

Ühest korrast jääb väheks? Tuleb minna „kordusringile”! Korduvorgasm pole juba ammu ainult naiste privileegiks. Ka mehed võivad saada mitu orgasmi järjest. Siin kogu saladus: ärrituse kõrghetkele lähenedes keskendu üleni vaimsele mõnule, hingenaudingule. Sellega surud alla tungi mehaaniliselt ejakuleeruda. Ajupinge laheneb niinimetatud kuivorgasmiga, mõnutunne ajus n-ö lahvatab. Füüsiline pinge säilib ning säilib ka võime kohemaid jälle erektsiooni esile kutsuda ja uuesti seemnepurskeni pürgida. Viise ejakulatsiooni ennetavaks mahasurumiseks: hinge kinnihoidmine, tuharate kokkupressimine, kusitisulguri pinguldamine (kusitisulgur on tahtele alluv lihas, mis sulgeb kusiti). Ilma treenimiseta ei suuda ükski mees orgasmi „kordusringile” kohe minna!

Loo lõpetuseks räägime Coolidge’i efektist. Küllap teab iga mees: tahad seksi, naine tahab seksi, aga su „parim sõber” jätab su hätta, teiste sõnadega – suguti ei tõuse. Asjal on lihtne lahendus, aitab nn. Coolidge’i efekt ehk alanenud seksuaaltungi „remont”. USA president aastail 1923–1929 Calvin Coolidge sõnastas häda nõnda: „Ükski mees ei saa kogu aeg ühe ja sama naisega!” Paku talle midagi uut, ja ta on kohe jälle himukas, riist püsti. Niisiis annab Coolidge’i efekt pärast korraks võõra puuvilja maitsmist võime oma puuvilja taas maitsvana tunda. Kellele kõrvalehüppeks voli ei anta, võib üle aisa lüüa näiteks järgmisel moel: Hoia oma partnerit käte vahel, aga kujutle, et oled koos Jennifer Lopezega…

Kuidas mehe teesklemist avastada, seda läbi näha?

„Maaja“: Lihtne see pole. Naist ei pruugi teeskluse kindlakstegemisel aidata ka kohene mehe orgasmiteeskluse järgne peenisevaatlus – et kas spermat tuli või ei, sest peenis märgub ka tupe eritatud vedelikust. Ainuke võimalus on püüda keskenduda peenise pulseerimise äratabamisele, see aga häirib enda mõnu.