Meeste pikaealisuse saladus

1 minutit lugemist

Seda saladust teati tegelikult juba muistsetel aegadel. Pole vaja teha kurnavat sporti või tervisejooksu, süüa puuvilju või raisata aega tobedatele dieetidele. Pikaealisuse tagab kastreerimine!

Korea bioloogid analüüsisid kuningliku Chosuni dünastia andmeid aastatest 1392 kuni 1910. Kastreerimisel on Korea kuningakojas olnud pikaajaline traditsioon. Valitsejad kasutasid kastraate haaremi ja naissugulaste turvajatena. Selgus, et kastreeritud kuningakoja liikmed elasid oma munanditega sookaaslastest 14–19 aastat kauem (teised uuringud kinnitavad, et eunuhhid elavad keskmiselt 13,5 aastat kauem kui mehed, kelle kehas testosteroon pidevalt möllab). Juba ammugi on teadlased kahtlustanud meessuguhormooni testosterooni negatiivset mõju mehe elueale. Tõepoolest, nimetatud meessuguhormoon soodustab südame pärgarterite haigusi ja immuunsüsteemi nõrgenemist. Muide, kastraadid ei jää  kiilaspäiseks ega haigestu eesnäärmevähki! Paraku ei taga elu kvantiteet selle kvaliteeti. Kastraadid kannatavad sageli depressioonide ja üldise füüsilise nõrkuse all.

Mehe turvaline elu algab 54-aastaselt
Briti sotsioloogid jõudsid järeldusele, et tänapäeva mehed jõuavad oma kõige turvalisemasse ikka 54-aastaselt. Tuhande mehe küsitlemise järel selgus, et 54-aastased mehed tunnevad end piisavalt täiskasvanutena ja sellest vanusest alates hakkavad oma olukorda pidama ohuvabaks. Eksperdid seletavad nii hilises eas mugavustsooni jõudmist pikaajaliste suurte laenudega ja hilise isakssaamisega. Ekspertide väitel ei usu paljud mehed oma sotsiaalsesse stabiilsusesse enne pensionieelsesse ikka jõudmist. Kõige rohkem uurimuses osalejaid märkis, et tõeline rahuldust pakkuv elu algab 54-aastaselt. Kõige rohkem kartsid uuringus osalenud mehed kiilaspäisust, nad ei jõua maja osta ja võivad töötuks jääda.

NB! Loe ka:
Oo, mees, nii pikendad oma parimaid aastaid!
Üheksa nõuannet, kuidas kaua ja tervena elada