Kuidas politseinikest libalibud Miami eelarvet kosutavad

3 minutit lugemist

USA-s on teatavasti prostitutsioon keelatud pea kõigis osariikides. Kuid nagu ajaloo rikkalikud kogemused näitavad, pole kusagil õnnestunud prostitutsiooni kõrvaldada. Mõttetu võitlus? Seda kindlasti, sest himur klient leiab alati võimaluse, et „armastust osta“. Floridas Miamis on prostitutsioon trahviga karistatav. Kuid kas trahvitakse libusid? Oh ei, kliente, keda kavalad võmmid ahvatlevad libalibude abil seksiteenust ostma. Naispolitseinik riietub väljakutsuvalt, et jätta tänavatüdruku muljet. Seejärel aga hakkab tänaval autodega mehi lantima, oodates, mil üks või teine mees akna alla laseb ja ühemõttelise ettepaneku teeb. Nüüd on õige aeg! Vilkuritega politseiauto sõidab kohale, seksiostja võetakse vahi alla, öö tuleb tal veeta politseijaoskonnas. Potentsiaalsele seksiostjale tehakse trahv. Vähe sellest, oma auto saab ta kätte aga siis, kui maksab veel 1000 dollarit. Interneti ajastul ei jää mehe vahistamispõhjus saladuseks. Politsei hoolitseb ka selle eest, et patustaja perekond asjast teada saaks.

Naispolitseiniku Martha Wanda põhjendus: „On palju haigusi, millesse mehed võivad nakatuda. Poisid peavad siin oma kooliraha maksma. Parem juba sel viisil.“ Vaat sulle siis, mendid muretsevad meeste tervise pärast! Kas ikka tõesti? Aga miks siis vahistamised ja trahvid, võiks ju ka inimlikumalt prostitutsioonivastast selgitustööd teha. Selgitustööd tehaksegi. Iga vahele jäänud seksiteenuse ostja võib osa võtta kursusest, kus räägitakse kui päh on prostitutsioon. Sel juhul võib patustaja pääseda ka kergema karistusega. Ainult et see tobe kursus maksab 500 dollarit. Lihtne aritmeetika näitab: kursus 500 dollarit, konfiskeeritud auto tagastamine 1000 dollarit = 1500 dollarit Miami eelarvesse nii kui niuhti! Tuleb välja, et mendid polegi nii lollid kui välja paistavad.

Sellise provokatiivse taktika põhjenduseks on tegelikult võmmide mugavus: libalibusid meestele ette söötes on lihtne vahistamiste statistikat lakke ajada ja tublide töötulemustega silma paista. On ju ühe mehe patuteele ahvatlemine palju lihtsam ja ohutum kui mõrvari või röövli kinninabimine. Pealegi saab seksiteenuse ostjat korralikult trahvida. Mida saab aga mõrvarilt või röövlilt? Nendega jamamine on ainult üks suur kulu…

Ajujaht klientidele käib tavaliselt nädalavahetusel, sest siis on ka suuremat saaki loota. Kuigi kõik teavad, et prostitutsioon on keelatud, ei kahanda see teadmine nende meeste hulka, kes tahavad raha eest seksida. Need lihtsameelsed, kes on juba kord vahele jäänud, on edaspidi kavalamad ja targemad: prostituudiga võib kaubale saada ka mujal kui tänaval.

Politseinik Frank Pichel selgitab: „Selliste operatsioonide eesmärk on hirmutamine ja kasvatamine. Me tahame inimestele selgeks teha, et prostitutsioon on ohtlik. Risk suguhaigustesse nakatuda või lasta ennast paljaks röövida on suur. Prostitutsioon on illegaalne ja kuritegelik.“

Libalibud jätkavad oma tööd ja mehi langeb lausa massiliselt selliste provokatsioonide õnge. Vahel õnnestub mentidel potentsiaalse kliendi vahistamisega veel lisapunkte teenida, juhul kui tal on autos narkootikume või registreerimata relvi. Olgu mentide endi põhjendusega kuidas on, kuid puhtinimlikust seisukohast on politsei provotseerimine inimest seadust rikkuma ebaeetiline ja alatu. Kuid riigi rahakoti kosutamiseks on kõik vahendid head. Mida rohkem seaduserikkumisi, seda rohkem trahve. Mida rohkem trahve, seda rohkem kõlisevat riigikassasse. Mis aga puutub inimeste kasvatamisse, siis mentide vahva loogika järgi peaksid ka vanemad oma lapsi kasvatama rahatrahvidega. Küll siis alles kasvaksid neist tublid inimesed! Vana tõde on aga see, et kasvatada võib kapsaid ja kartuleid, aga mitte täiskasvanud meest!