„Der Leierkasten” – Saksamaa suurim lõbumaja

3 minutit lugemist

Prostitutsioon on niisama vana kui inimkond, väidab rahvasuu. Ajaloolased peavad lõbunaise ametit maailma vanimaks elukutseks, mis on muidugi vaieldav, sest enne kui naine ennast müüma hakkas, pidi olema mingi maksevahend. Järelikult ka maksevahendi (raha, ehted) tootja. Enamus lõbunaisi pakub oma teenuseid bordellides. Frankfurdis tegutsev „Der Leierkasten” on Saksamaa suurim lõbumaja.

Selle bordelli võib juba kaugelt ära tunda. Kardinatega kaetud, kuid päevavalguslampidega valgustatud aknad. Rõdudel reklaamiks mannekeenid. Ilma reetliku valgustuse ja mannekeenideta võiks arvata, et tegemist on mingi ametiasutuse või pangaga. Tegelikult käib Elbestrasse 49/53 kolmes hoones paiknevas bordellis lõbus melu. Lõbumaja ametlik nimetus on „Eros-Center Frankfurt”, kuid rahva hulgas on ta tuntud leierkasti nime all. Lõbumaja asub raudteejaama kvartalis, mis on ammugi kujunenud Frankfurdi porduelu keskuseks. Kolmes hoones on ühtekokku 190 tuba, millest u. 85% on välja üüritud. See tähendab seda, et nendes ruumides tegutseb u. 160 lõbunaist. See, kes ei leia nende naiste hulgast oma maitsele vastavat, on kas ise süüdi või lihtsalt pirtsakas jobu. Kuigi selles suures hoonetekompleksis töötab palju inimesi, valitseb seal sellegipoolest õdus ja hubane atmosfäär. „Suhtlemine” toimub nii. Kliendid jalutavad mööda koridore. Prostituudid seisavad oma toa uksel või teevad toas aega parajaks, olles ukse lahti jätnud. Kui lõbunaine kliendile meeldib, astub viimane tuppa ja „suhtlemine” võib alata.
Arvukad toad, koridorid ja trepikojad moodustavad omapärase armulabürindi, kus igaüks leiab talle meelepärase ajaviite. Olgu siis selleks kas erootiline massaaž, kähkukas või terve öö kõikvõimalikke seksimänge mängides. Sealjuures pööravad lõbunaised suurt tähelepanu hügieenile. Varem kuulus lõbumaja juurde ka seksshop, kuid see ei tasunud ennast ära, sest kes lõbunaise juurde tuleb, pole mingitest sisseostudest huvitatud – ta vajab elavat liha!
„Der Leierkasten” on avatud 365 päeva aastas, kuid see ei tähenda seda, et iga naine oleks kogu aeg saadaval. Lõppude lõpuks on nad vabad ettevõtjad. Loomulikult käib kõige vilkam tegevus õhtuti ja nädalavahetustel. Kuid on ka neid, kes külastavad bordelli tööpäeviti. Tõenäoliselt on need abielumehed, kellel õhtuti raskusi kodunt väljasaamisega. Kes soovib lõbumajast ülevaate saada, vaadaku internetist Leierkasti kodulehekülge: www.leierkasten-frankfurt.de, mis annab uudishimulikele kuuma infot. Muidugi on Saksamaal ka teisi lõbumaju, kuid suuruse poolest ei suuda nad Frankfurdi bordelliga võistelda.

* * *

Seda ja teist prostitutsioonist

Ajaloost
Juba rohkem kui 3000 aastat tagasi olevat Baabülonis (praegune Süüria) tegutsenud lõbunaised. Tollal olid nendeks naispreestrid, kes raha või kingituste eest armurõõme pakkusid. Esimene ametlik bordell olevat avatud 6. sajandil e. Kr. Kreekas. Lõbumaja varemed on säilinud tänaseni. 19. sajandil olevat ainuüksi Pariisis tegutsenud 120 000 prostituuti.
Vooruse verstapostid
USA-s on prostitutsioon pea kõigis osariikides keelatud. Sama lugu on ka Rootsis, kus lõbunaise klienti ähvardab kopsakas rahatrahv.
Saksamaa
Saksamaal tegutseb u. 400 000 elukutselist lõbunaist. Tegelikult on see arv kindlasti suurem, sest paljud naised tegutsevad iseseisvalt või pakuvad ennast ainult aeg-ajalt välja.
Käive
Oletatakse, et Saksamaal ostetakse aasta jooksul armastust ühtekokku viie miljoni euro eest. 60% lõbunaistest pakuvad oma teenuseid bordellides, 20% on tänavaprostituudid. Ülejäänud tegutsevad nn. saatjatena või võtavad kliente vastu erakorterites.
Klientide eelistused
Rohkem kui 80% klientidest soovib tavaseksi, siiski soovib tervelt 70% suu- ja anaalseksi. 20% on huvitatud sadomasohhistlikest mängudest. Ainult anaalseksi soovib 10% meestest.

MAAJA