Kui suure nurga all peab peenis tõusma?

3 minutit lugemist

Pessimist: Tõuseb halvasti!

Optimist: Ripub hästi!

Kui arstid Napoleoni surnukeha uurisid, selgus, et suure korsiklase suguti oli ebatavaliselt väike. Pole siis ime, et paljud ajaloolased ja psühholoogid seletavad selle asjaoluga väepealik Napoleoni vallutamishimu, tema edevust ja üleolevat käitumist naiste suhtes.

Mehed on alati muretsenud mitte ainult oma suguti suuruse, vaid ka selle pärast, millist mõju see naistele avaldab ja milline seos on erektsiooninurgal potentsiga. Mees võib olla väga edukas, kõrgel positsioonil või rikas, kuid aeg-ajalt esitab ta endale küsimuse, kas tema väikemehega on ikka kõik korras. Liiga väike? Liiga pikk? Liiga peenike? Inetu?

Ainult need mehed, kes on pidanud hulga armukesi, kes nendega seksides on mõnust oianud, on veendunud, et nendega on kõik korras. Kuid neilgi tekib kahtlus, kui naine läheb teise mehe juurde. Kas sel teisel mehel on parem ja suurem riist? Muidugi naeravad naised meeste peenisekompleksi üle, sest nagu juba eespool öeldud, pole suguti suurusel ja kujul erilist tähtsust naise rahuldamisel. Teadlaste uuringud selles valdkonnas on meeste hirme küll vähendanud, kuid teisalt pole nii mõnegi seksuoloogi uurimustulemus kuigi rõõmustav.

Näiteks Georges Valensin on väitnud, et mehe erigeerunud peenise enam-vähem püstine asend on mehe potentsi kindel mõõdupuu. Vananedes muutub erektsiooninurk järjest väiksemaks. Alfred Kinsey: „Erektsiooninurga vähenemine on kindel märk seksuaalse võimekuse vähenemise kohta!”

Prantsuse seksuoloog dr. Lo Duca aga konstateerib: „Kõvastunud suguti tõuseb üles umbes 20–45-kraadise nurga all.” Need asjalikud andmed ei mõju mehe eneseteadvusele kuigi positiivselt, kuid see on nii ainult esimesel silmapilgul. On õige, et paljudel vanematel meestel pole erektsiooninurk enam nii kõrge kui nooruses, kuid seostada seda ainuüksi vananemisega ei oleks õige. Asi on selles, et vanem mees, kelle sugutung on küll nõrgenenud, osutub siiski sageli paremaks armukeseks kui temast paarkümmend aastat noorem mees. Mitte ainult sellepärast, et tal on rohkem kogemusi, ta on õrnem ja kannatlikum, vaid et ta ei reageeri enam nii impulsiivselt nagu noor mees. See tähendab omakorda seda, et ta peab vastu mitte need keskmised kaks-kolm minutit, vaid vähemalt veerand tundi, mis on nõudliku partneri seisukohalt eriti meeldiv tõsiasi. Pole vist vaja lisada, et erektsioonivinkel suurema vastupidavuse juures ei mängi mingit rolli. Mis puutub kõvastunud suguti tundlikkusse, siis on erektsiooninurk samuti tähtsusetu.

Üks prantsuse callgirl on välja öelnud oma arvamuse: „Ma olen seksinud väga paljude erinevas vanuses meestega. Erektsiooninurk ei anna vähimatki tunnistust mehe potentsi, veel vähem tema vastupidavuse või seksuaalse võimekuse kohta. Mõnel mehel tõuseb suguti nii järsu nurga all, et kõvastunud peenise pea puudutab kõhtu, kuid ta lõpetab mõne hetkega! Teised mehed, kelle kõvastunud peenis hoiab isegi allapoole horisontaali, on palju potentsemad ja vastupidavamad. Muidugi on määrava tähtsusega see, kui erutatud mees on.”

Kogenud lõbunaise andmeid võib uskuda. Tõepoolest, mehe erutus sõltub paljudest teguritest ja eelkõige sellest, kui erutav on partner. Nii mõnegi abielumehe puhul pole madal erektsiooninurk tingitud mitte aastatekoormast, vaid on pigem märk abielutüdimuse kohta. Suurt rolli mängib ka ajahetk, sest mees on parimas vormis varahommikul ja seda mitte nn. põieka tõttu, vaid lihtsalt sel põhjusel, et ta on korralikult välja maganud. Paraku peab aga suurem osa meestest oma potentsi kõrghetke mööda laskma ja tööle tõttama.