Kas tõesti leidub inimesi, kelle jaoks seks ei ole oluline?

1 minutit lugemist

Homo-, hetero- ja biseksuaalsus, potentsipillid, pornograafia ja perverssused – need on igikestvad teemad meedias. Kuid inimestest, kes ei taha üldse seksida, millegipärast ei räägita.

Ja kui seda tehakse, siis kirjeldatakse aseksuaalsust kui häiret. Kuid tõepoolest leidub inimesi, kes ei tunne mingit vajadust seksida. Nad on aseksuaalsed. Haigusega oleks tegemist vaid siis, kui inimene ise selle all kannataks.
Muid terve, kuid seksi suhtes ükskõikne – seda tuleb ette rohkem kui arvatakse. Umbes 5 protsenti meestest ja 10 protsenti naistest ei tunne seksi vastu mingit huvi, väidab aseksuaalide ühendus Asexual Visibility and Education Network. Aseksuaalsed inimesed elavad vabatahtlikult kasinuses. Nendel inimestel puudub ilmselgelt libiido. Sellest hoolimata tekib sellistel meestel erektsioon ja naised lähevad alt märjaks, kuid seksuaalset erutust nad ei tunne. Aseksuaalsed mehed ei tea, mida oma kõva riistaga peale hakata. Huvi puudumine seksi vastu on sama kui võimetus armuda või suhet luua. Muidugi ei tähenda see seda, et aseksuaalid väldiksid igasugust füüsilist kontakti. Täiuslik võib selline suhe olla vaid siis, kui mõlemad on aseksuaalid. Kuid esineb veel teisigi seksuaalse iha vorme. On inimesi, kes armuvad väga kergesti ja seksivad igal võimalusel, ja leidub neidki, kes on valmis seksima ainult siis, kui nad on õppinud partnerit piisavalt hästi tundma. Selliseid inimesi ei köida seksapiil, vaid kindlad omadused nagu iseloom, huumorimeel jne. Kuid leidub neidki, kes tunnevad seksuaalset iha, kuid väga-väga harva.

MAAJA