Kaksikelu

4 minutit lugemist

Austriast pärit filmitäht Helmut Berger (tunnuspildil) rääkis kunagi ajakirja „Bunte” reporterile pikemalt oma biseksuaalsetest kogemustest. Bergen on mänginud filmides „Finzi Contini aed” (1970), „Ludwig II” (1972), „Tuhkapäev” (1974), „Kitty salong” (1976), teleseriaalis „Dünastia” (1984) jne. 29. mail 1944 sündinud Berger oli blond, 1,79 m pikk, kaalus 72 kilo ning oli treenitud kehaga. Legendaarne playboy, keda omal ajal tunti maailma kõigis suuremates linnades Salzburgist Hollywoodini. Bergeri enda jutu järgi olevat ta seksinud ooperidiiva Maria Callase, filmitähe Liz Taylori (1932–2011), Romy Schneideri (1938–1982) ja Jayne Mansfieldiga (1933–1967), Mick Jaggeri eksnaise Biancaga, Rod Stewarti eksarmsama Britt Eklandiga ja paljude teiste kuulsustega. Bergeri meespartnerite loetelu pole vähem esinduslik: filmitähed Warren Beatty ja Rock Hudson (1925–1985), tankerikuningad Ari Onassis ja Niarchos, režissöör Luchino Visconti (1906–1976). „Ma olen seksinud sadade meeste ja naistega – pidudel, luksusjahtidel, lennukites, autodes, mererannal, laua all ja laua peal,” räägib Berger. „Naistega seksida on mõnus, meestega seksida aga veel mõnusam, kuid kõige mõnusam on seksida korraga nii mehe kui ka naisega – see on nagu austrid kaaviariga. Biseksuaalsus on normaalne, ainult lollid ja aseksuaalid ei ole biseksuaalsed! Kuid mulle meeldib seksida meestega, kes ei ole paadunud homod!”

Alain Deloni võludele ei suutnud vastu panna ükski mees, ammugi siis Romy Schneider.

Naissoost partneriga magas Helmut esmakordselt 12-aastaselt ühes frantsiskaanlaste poolt juhitud Austria internaatkoolis, ka tüdruk oli 12-aastane. 0ma esimese meessoost vallutuse tegi Berger 17-aastaselt Badgasteini hotellinduskoolis – seal magas ta kondiitriga. 13 aastat elas Berger Rooma-lähedases villas kuulsa režissööri Luchino Viscontiga, kes andis talle ka tema esimese tähtsama filmirolli oma linateoses „Jumalate hukk” (1969). Vahepeal armus Visconti Alain Deloni (s 1935), kes kurameeris tollal ka filmitäht Romy Schneideriga. Berger meesteorgiaid ei sallinud ja esitas oma režissöörist austajale ultimaatumi: „Deloni sa koju ei tassi! Tee temaga, mis tahad, aga mitte meie ühise teki all!” Lõpuks leiti kõigile neljale asjaosalisele sobiv lahendus – Visconti seksis hotellis Deloniga, Berger samal ajal kodus Romy Schneideriga. Muide, ka Romy magas pärast seda, kui Delon ta hülgas, meeste ja naistega vaheldumisi.
Sõbra ja metseeni Luchino Visconti surm 17. märtsil 1976. aastal viis vahepeal kogu maailmas tuntuks saanud Bergeri täielikult rööpast välja. Ta ei mänginud mõnda aega, kannatas depressioonihoogude all, jõi ja sooritas isegi ebaõnnestunud enesetapukatse.
Praegu elab Berger Roomas ja meenutab noorust, sadu sõpru ja sõbratare. Paljud neist on juba siit ilmast lahkunud – Rock Hudson, Luchino Visconti, Romy Schneider. Ta on soovinud, et teda maetaks teksades ja matusel mängitaks Elton Johni lugu „Requiem for a friend”. Berger on elanud korraga kaks elu – ühe mehena, teise naisena.

* * *

Iga inimene on biseksuaalne – see on tal juba geenides, kuid ainult vähesed julgevad seda endale tunnistada. Mida vihasemalt keegi biseksuaalsuse teema juures reageerib, seda kindlam on, et ta ise ongi bi – hüperreaktsioon on ainult instinktiivne kaitserefleks. Juhul, kui te tahate midagi lähemalt oma tõelisest loomusest teada, mõelge oma erootilistele fantaasiatele ja teile saab selgeks, kes te olete, soovitab ta.

Unustamatu Romi Schneider Austria Sissi rollis (1955). Ta pidi Alain Deloni jagama Luchino Viscontiga.

Psühholoogid ei tea kindlalt öelda, miks inimkond on kogu ajaloo vältel oma tõelist loomust varjanud – põhjused võivad olla nii sotsiaalset, kultuurilist kui ka religioosset laadi. Võib-olla on meid lihtsalt valesti kasvatatud, sest tegelikult oleme me loodud kõik sugudest hoolimata läbisegi seksima. Biseksuaalselt käituvad inimesed ei kujuta endast mingit seksuaalset vähemust, neid on tunduvalt rohkem, kui me oleme siiani osanud arvata. Naised annavad sagedamini oma sünnipärasele biseksuaalsele kalduvustele järele kui mehed. Ka seltskonnas ja vastassoo hulgas on naiste biseksuaalsus palju enam aktsepteeritud kui meeste oma. Paljudele meestele on täiesti vastuvõetav kujutlus naisest, kes pärast lesbilist suhet andunult nende tugevate käte embusse naaseb. Seevastu meestele nende biseksuaalsust nii lihtsalt ei andestata. Naiste silmis on meestevaheline armastus ebanormaalne. Neid ehmatab kujutlus, et mees, kellega nad magavad, on selleks võimeline. Paljud mehed omakorda peavad mõne oma sookaaslase biseksuaalset ülestunnistust lihtsalt ebaõnnestunud katseks oma „halvakspandavat” homolikkust pooleldi välja vabandada. Seejuures ei võeta arvesse, et sünnipärased homod ja lesbid seksivad ainult oma sookaaslastega – tehes vahel harva ka siiski meeldivaid erandeid.
Ainult üksikud inimesed – eelkõige filminäitlejad ja teised kunstiinimesed – on senini söandanud oma biseksuaalseid kalduvusi avalikult tunnistada.

Kuulus Sylvia Kristel (1952–2012) harrastas biseksi nii oma „Emmanuelle’i” sarja filmides kui ka eraelus. Mingi perioodi oma elust on biseksuaalselt elanud ka paljud rockitähed, sealhulgas David Bowie (1947–2016), Mick Jagger jt. Sylvester Stallone’i taanlannast naisele Brigitte Nielsenile lõppes biseks kurvalt – Rambo tabas ta oma naissekretäriga voodist ja otsustas lahutada. Kuid enamasti biseksuaalidel probleeme ei teki. „Mu mehel ei ole midagi selle vastu, et ma naistega magan, ma ei tohi teda ainult teise mehega petta,” tunnistas näitlejatar ja endine modell Susanne Widl. „Oma abikaasa jaoks olen ma sajaprotsendiline naine, naiste jaoks aga eelkõige mees.” Mehega magas ta esmakordselt 15-aastaselt, naisega 27-aastaselt. Praegu elab ta õnnelikult ja truult ühe kunstiprofessoriga, ainult mõnikord riietub õhtuti smokingisse ja läheb mõne sõbratariga seiklema. Ka tema mees tunnistab, et ta ei tunne oma naise voodisõbrataride vastu mingit armukadedust.

MAAJA