Joe Biden – Ameerika Brežnev

5 minutit lugemist

78-aastane äsjaküpsetatud USA president Joe Biden oma unustamiste ja olukorrast mittearusaamistega on tõeline maiuspala irvhammastele, kes väidavad, et Biden ei mäleta isegi oma pereliikmeid, mis siis veel riigiasjadest rääkida. Samuti ei minda mööda võimalusest, et valimistulemusi on püütud võltsida. Omal ajal naersid ameeriklased N. Liidu puruvanade peasekretäride üle. Kui Jossif Stalin oli surres 74-aastane, Leonid Brežnev oli NLKP peasekretäriks saades 60-aastane († 75), Juri Andropov samale ametikohale asudes 68-aastane († 69), Konstantin Tšernenko aga 72-aastane († 74), siis Joe Biden annab kõigile N. Liidu peasekretäridele silmad ette. Ise on Biden aga öelnud: „Ma ei ole vana, ma olen kogenud.”
Kommentaatorid väidavad, et uus luud pühib hästi. Väga raske on ette kujutada 78-aastast uut luuda!

Kes küll suudaks USA valimissüsteemi mõista? 1960. aastal sai John F. Kennedy 34 220 9834 häält (49,7%) ja Richard Nixon 34 108 157 (49,6% häält, sealjuures sai Kennedy 303 valijameest ja Nixon ainult 219. 112 827 häält andis Kennedyle 84 valijameest?

* * *

„Kes see jultunud meesterahvas on?“
„Mister Biden, see on teie poeg!“
„Kas mul on poeg?“

* * *

Biden ärkab järgmisel hommikul pärast presidendivalimisi üles ja talle öeldakse: „Õnnitleme võidu puhul!“
„Mis võidu?“
„Valimisvõidu puhul.“
„Millistel valimistel?“

* * *

USA Ülemkohus keelas valimistel osavõtu ameeriklastel, kelle surmast on möödunud rohkem kui kümme aastat. Bideni valimisstaap protesteeris resoluutselt selle otsuse vastu.

* * *

Bideni naine „Joe on nagu vulkaan.”
„Kas nii tuline?”
„Ei, üks purse iga kolme aasta tagant.”

* * *

„Mul on tunne, et Bideni noor asetäitja tuleb varsti ametireisilt tagasi. Vana jagab büroos juba teist nädalat tasuta rasestumisvastaseid pille.”

* * *

Joe Biden arstile: „Doktor, palun aidake mind. Ma võtsin endale imeilusa 20-aastase sekretäri, kes tahab minuga päev läbi seksida.”
„Millega saan aidata?” pärib arst.
„Ma ei mäleta, kus ma elan.”

* * *

Trump helistab Bidenile. Viimase nõunik teatab Bidenile: „Trump on jälle juhtme otsas.“
Biden: „On alles idioot! Miks üles puua, kui võib end maha lasta…“

* * *

„Mis oli Joe Bideni kampaanias kõige progressiivsem?“
„Tema dementsus,“ vastas Armeenia raadio.

* * *

Miks koolnud hääletasid massiliselt Bideni poolt?
Ta on ju neile peaaegu oma inimene!

* * *

Bideni valimisstaap eitas kuuldusi, nagu oleks Bideni konsultandiks palgatud õudusfilmi „Dead Rising“ stsenarist.

* * *

Valge Maja majandusjuhatajalt küsitakse: „Keda te sooviksite oma järgmiseks ülemuseks: Trumpi või Bidenit?“
„Pole mingit vahet, nagunii tuleb presidendipalee mõni ruum kohandada reanimatsioonipalatiks.“

* * *

Miks surnud valijad hääletasid just Bideni poolt?
Ta lubas kõigile, kes tema poolt hääletavad, ülestõusmist.

* * *

Kõige hirmsam äsjaste presidendivalimiste puhul on see, et USA presidendiks ei saa Trump ega Biden, vaid Alzheimer!

* * *

Greta Thunberg põhjendas oma üleskutset hääletada Bideni poolt sellega, et Alzheimeri puhul muutub mälu ökoloogiliselt puhtaks.

* * *

Bideni kuulutas end presidendivalimiste võitjaks. Ta tänas tele-eetris palavalt kõiki oma valijaid ja paljusid isegi isiklikult, käies ära Arlingtoni rahvuskalmistul.

* * *

Biden kolis 2021. aasta jaanuaris uue presidendina elama Valgesse Majja, ni sai sellest kõige kallim vaestemaja USA ajaloos.

* * *

Trump nõudis posti teel saadetud häälte lugemise lõpetamist, kui valimisaktiivsus jõudis 143 protsendini.

* * *

„Demokraat Bideni võit valimistel on tingitud asjaolust, et valimised on Ameerikas demokraatlikud, mitte vabariiklikud,“ kuulutas endine presidendikandidaat Hillary Clinton.

* * *

„Sel aastal hääletas mu naine esimest korda kümne aasta jooksul demokraatide poolt.“
„Ära muretse, John, äkki talle lihtsalt ei meeldi Trump?“
„Ma ei olekski mures, kui mu naine poleks kümme aastat tagasi surnud!“

* * *

Kui Joe Biden 2021. aasta jaanuarikuus USA presidendiks vannutati, siis alustas ta oma tervituskõnet: „Loovutage kohad eakatele ja puuetega inimestele!“

* * *

Kui Biden valitakse presidendiks, lahkun riigist. Kui Trump valitakse ametisse tagasi, lahkun riigist.
See pole poliitiline arvamusavaldus. Mulle lihtsalt meeldib reisida.

* * *

Dmitri Medvedev: „Kas valime seekord ameeriklastele Bideni? Nad on viimasel ajal väga ülbitsema hakanud.“
Vladimir Putin: „Ei, Dima. Biden ei pruugi pärast ametisse astumist enam mäletada, kes ta valis. Ja kelle poolt.“

* * *

Ameerikas on vabariikliku ja demokraatliku parteide sümboliteks vastavalt elevant ja eesel. Kui president Trump käitus maailmaareenil nagu elevant portselanipoes, siis on lootust, et Biden käitub nagu eesel.

* * *

Biden jutustas ajakirjanikele, et teda on võidu puhul õnnitlenud juba Ronald Reagan, John Kennedy, Abraham Lincoln, aga samuti Georgia osariigi kuberner Mihheil Saakašvili.

* * *

Biden teatas, et ta peab oma peamisteks välispoliitilisteks eesmärkideks Fidel Castro kukutamist Kuubal, Berliini müüri lammutamist ja Nõukogude Liidu likvideerimist.

* * *

Biden teatas valimiste eel, et võidu korral George Bushi üle püüab ta tingimata kohtuda Eesti presidendi Lennart Meriga.

* * *

Kuulduste järgi olevat Biden lubanud presidendiametis likvideerida USAs orjuse ja vabastada kõik neegrid

* * *

Biden teatas pärast valimisvõitu, et kui Donald Trump peab Valgest Majast lahkuma, siis Melanie võib tema arvates sinna edasi jääda.

* * *

Monica Lewinsky meenutas, et kui ta Bill Clintoniga armuasju ajas, siis oli Clinton 49-aastane. Seetõttu ei mõista ta, miks on muldvanale Bidenile vaja Ovaalkabinetti.

* * *

Biden helistab Putinile: „Volodja, sa ei kujuta endale ettegi, kui raske oli mul valimiseelsetel maratonkohtumistel osaleda….“
Putin: „Just seepärast mina neil ei osalegi.“

* * *

„On vist aeg tunnistada, et Bideni valisime ka meie,“ mõtiskles Putin.

* * *

Tänu sellele, et Trump haigestus koroonaviirusesse, sai ta alibi. Kui ta oleks olnud Putini kutsikas, nagu väidab Biden, oleks Trumpil diagnoositud katk.

* * *

Lõpuks sai selgeks, keda USA tipp-poliitikutest mõjutab Moskva. Trump eiras demonstratiivselt Kremli soovitusi eakate inimeste isoleerimise kohta ja nakatus koroonaviirusesse. Aga Biden ei nakatunud.

* * *
Putin teatas, et ei sekku Ameerika valimistesse. Selle peale teatas Biden nördinult: „Noh, kuulge! Meie kulutasime teie valimistele mitu miljardit! Nüüd tehke tagasi!“

* * *

Trump usub, et Putin soovis näha USA presidendina Bidenit. Biden usub, et Putin soovis näha USA presidendina Trumpi. Tegelikult tahaks Putin näha Ameerika piirkonna presidendina Putinit.

* * *

Kuna mitu USA osariiki ei suutnud presidendikandidaatidele antud hääli kuidagi kokku lugeda, tegi president Putin USA liidritele ettepaneku asi selgeks vaielda Moskva kohtus.

* * *

Kuna Bidenist sai uus USA president, siis on tegemist esimese korraga viimase 19 aasta jooksul, kui Putini kodupartei Ühtne Venemaa on valimistel kaotanud.

* * *

USA Senatis teatati kavatsusest kehtestada uusi sanktsioone Venemaa vastu, kuna Kreml ei sekkunud valimistesse Donald Trumpi poolel.

* * *
„Kas tead, miks Trump keeldus oma kaotust Bidenile tunnistamast?“
„Sellepärast, et venelased ei anna alla!“

* * *

Venelane arutleb: „Buldooser lõhkus mitu kaablit, mistõttu terve mikrorajoon jäi elektri ja kütteta ning keegi ei tea, millal parandamisega alustatakse. Aga ma ei saa aru: kas see on endiselt Trumpi süü või on süüdlaseks juba Biden?“

0

Your Cart