Pastor dr James David Manning: „Neegritel pole mingit mõistust!”

5 minutit lugemist

Kas te mäletate, kuidas ma mustadest tõtt rääkisin? Sellest, kuidas nad laupäeva õhtul üksteist maha lasevad, kuidas mustad mehed on suurimad petised. Kuidas nad on põhjustanud nii paljudele inimestele kannatusi – ka mustadele naistele, sest mustal mehel pole üldse jõudu. Kas mäletate seda? Mäletate, kuidas ma rääkisin sellest, et ta pole võimeline arenema? Must mees ei oska ehitada oma rajooni. Valge mees peab tulema ja ehitama talle maja. See kõik kuni tualetipotini kuulub valitsusele. Talle kuulub vaid WC-paber, millega oma taguotsa pühkida. Must mees elab pubides, motellides, ringi hulkudes. Kas mäletate seda?

Terved grupid mehi, kes ei oma isegi tualetti. Neil puuduvad oma süljetopsid – mustad mehed! Mäletate, kui ma niimoodi rääkisin? Mäletate, kui ma rääkisin teile tõtt mustadest? Ja mustad inimesed üldistatult – üle 40 miljoni neist suri 7 aastat tagasi aidsi. Ja praegu on veel rohkem musti aidsihaigeid kui oli 7 aastat tagasi. Ja nad surevad siiani nii Aafrikas kui ka siin Ameerikas nagu kärbsed. Kas te kõik mäletate? Halleluuja! Boom Shaga Laga! Pastor Manning räägib ju tõtt!
Mustad naised, kuuldes mind rääkimas mustadest meestest, teavad, et neil pole kunagi raha. Alati kui neid näed, on raha otsas ja võlad. Ei jookse nad kuskile. Küll kellegi heaks ikka tööd saab, kui pidevalt vinguda. Jumal saatis orkaan Katrina New Orleansi. Sealsed inimesed olid sunnitud majade katustele ronima. Jaa… ümberringi kadusid kõik tuled. Ei olnud midagi peale mustade, mitte ühtegi valget inimest. Ku Klux Klan-i polnud seal, oli vaid must rahvas. Esimese asjana hakkasid nad käituma nagu neegrid. Mustad mehed hakkasid kohe kõiki vägistama. Varastasid toitu ning jätsid WC-s enda järel vee tõmbamata. Ka te mäletate neid? Kas mäletate teateid New Orleansist?
Nad hakkasid laamendama, muutes selle koha põrguks! Ajasid inimesed majadest välja, ajasid naised ja lapsed tormi kätte, sest nad ei tahtnud olla koos mustade meeste ja mustade inimestega. Kui mustad inimesed olid jäetud omaette, ilma et keegi oleks neid korrale kutsunud, politseid polnud, linnapead polnud. Olid vaid mustad. Ja kui neil oli võimalus näidata oma tegutsemisoskust, siis nad üritasid üksteist tappa. Mustad inimesed! Kas mäletate? Ma rääkisin tõtt. Ma räägin seda ka praegu. Ma ütlesin hei, hei, teil on nüüd Obama – must mees ju. Kas teil on nüüd paremad töökohad? Kas te armatsete magusamalt kui Obama on president. Ah? Kas teil on nüüd rohkem raha taskus? Kas teie eest hoolitsetakse rohkem? Kas mustad noorukid lähevad nüüd kooli? Tõmbavad oma kottis püksid üles ja panevad särgid selga? Kas te näete nüüd rohkem musti kolledžisse minemas? Nüüd, kui teil on must president. Või on kõik nii kui vanasti? Ei ole siin midagi muutunud. Neegrid on ikka neegrid. Ja nad jäävad neegriteks, kuni Jeesus nad kätte saab. Ei mingit muutust. Kõik see promomine, et me oleme nüüd uhked, et meie generatsioon on rääkinud. Jumal on naeratanud mustadele. Te, neegrid, olete praegu hullemad kui ei iial varem!
Mis teil viga on, et te hääletate Barack Obama poolt? Te, neegrid, olete hullud!
Mustad inimesed, las ma ütlen teile midagi. Te võite mu homme maha lüüa, aga las ma ütlen teile midagi.
Me ei jõua mitte kuskile, kui me pole vaadanud musta mehe mõistusesse! Ta ei mõtle korrektselt. Mind ei huvita, mis ta on. Ta võib olla doktor, ta võib olla astrofüüsik. Neegritel pole mingit mõistust! Te rääkige temaga, rääkige musta mehega! Ta ei saa maailmast aru! Ta pole kunagi midagi ehitanud. Enamik, mida mustad on eales saavutanud, on saavutatud siin Ameerikas valgete inimeste abiga. Kuid seal Aafrikas ei teinud nad mitte midagi. Mustadel oli Aafrika, see suur vana manner. Nad ei suutnud ühtegi vettpidavat paati ehitada. Mitte ühtegi! Aafrikas pole ühtegi monumenti. Mitte kuskil Aafrikas! Ma tean, te räägite Egiptusest. Egiptus pole Aafrika. Pole Aafrikas ühtegi suurt linna ehitatud. Isegi mitte vahetult enne esimesi valgeid koloniste, kes saabusid Aafrikasse või ka orjalaevadel. Must mees ei ole mitte midagi ehitanud! Ei mingit kanalisatsioonisüsteemi, ei ühtegi maja, mis oleks ühest korrusest kõrgem, ja mitte ükski neist polnud kividest. Kõik olid rohust ja puidust.
Must mees! Enne, kui valge inimene jõudis Aafrikasse. Kõige halvem, mis sai juhtuda Lõuna-Aafrikaga, oli selle üleandmine Nelson Mandelale ja teistele mustadele inimestele. See oli võimas rahvas. Jah, Apartheidi poliitika oli vale. Ma olin selle vastu. Sellele oleks pidanud olema teine lahendus, selle asemel, et anda riik üle Nelson Mandelale. Haigused, aids ja kuritegevus on Johannesburgis metsikud. Nad tapavad seal üksteist, nad surevad haigustesse. Valitsus on hoolimatu. Endised valged valitsusametnikud ja poliitikud lahkuvad riigist, sest mustad inimesed ei oska riiki juhtida! Ja meie peame seda tunnistama! Ma tean, et see ei meeldi teile, aga te peate lõpetama Jumalaga mängimise! Meil on probleem! Nigeeria toodab igal aastal naftat, kuid sealsed lapsed on näljas ja käivad paljajalu. Meil on probleem! Te räägite haidest ja putukatest. Vaadake, mis toimub Zimbabwes Mugabega eesotsas. Meil on probleem, must rahvas! Unustage Zimbabwe, Lõuna-Aafrika, Nigeeria. Vaadake, mis te olete teinud Harlemis! Te ei suuda korda hoida isegi mitte Harlemis. Meil on probleem. Mustad rahvad ei saa maailmast aru. Te võite mu peale vihastada, aga te ei suuda tõestada, et ma valetan. Ma ei räägi seda seetõttu, et vihkan musti, vaid seetõttu, et ma armastan teid piisavalt, et rääkida tõtt.

2017