Halastusseks

1 minutit lugemist

Meid tõukab seksima himu, kirg või armastus. Kuid juhtub sedagi, et seksitakse lihtsalt viisakuse pärast, ja sugugi mitte harva!

Nagu USA-s korraldatud uuring näitab, kasutavad paljud naised nn. hoolitsevaid valesid, et teisele inimesele mitte haiget teha. Sõbrannale öeldud „Oh ei, sa ei ole sugugi paks!” kuulub sellesse valede kategooriasse. Prof. Jeannette Schmid väidab, et paljud naised ei taha mehele haiget teha ja anduvad neile ka siis, kui nad teda ka ei ihalda.

Psühholoogiaprofessor Georg Felser lisab omalt poolt, et inimese käitumist ei mõjuta mitte ainult tema loomuomadused, vaid sageli ka situatsioon. Naised arvavad ekslikult, et nad on alati oma tahte valitsejad, sest alahindavad väliste tegurite mõju. Kui austaja üllatab naist hinnalise kingitusega või kutsub õhtusöögile hirmkallisse restorani. Sellisel juhul ei ole enam mitte viisakusest vastutulemisega mehe soovidele, vaid naise otsustusvõimet mõjutas väga tugevasti kingitus või romantiline õhtusöök.

Meeste puhul toimib aga sotsiaalne klišee: olla alati valmis soo jätkamiseks –  ka vastu oma tahtmist. Kui naine annab ilmselgelt mõista, et ta on vahekorraks valmis, siis meestel pole tavaks neid ignoreerida. „Mees on abitu, kui tal tahtmist pole,” ütleb psühholoog Robin Schaeffer. Seksist keeldumisel eiraks ta nii ühiskondlikke, psühholoogilisi kui ka antropoloogilisi reegleid.