Ema ja seks

3 minutit lugemist

Ema olla on raske töö ning seks on arvatavasti viimane, mille üle sa mõtteid mõlgutad. Aga ära muretsege, alati on võimalik tuua kirg oma ellu tagasi!

Kui sa oled ema, on vägagi võimalik, et oled madalseisus oleva seksuaalelu ohver. Hea uudis on see, et sul on võimalik tuua kirg oma ellu tagasi ning et sa ei vaja selleks mingit kirurgilist vahelesegamist, hormoonravi ega aastast puhkust troopilisel saarel.
Kõigepealt tuleb sul probleemi ausalt analüüsida.
* Sa ei ole ainus. Madal libiido on emade valdav seksuaalprobleem. Ligi 80 protsenti naistest kannatab sünnitusele järgnenud esimesel aastal madala suguiha all.
* Probleemi eiramine ei kõrvalda seda. On ahvatlev lükata seksielu taasalustamine edasi, aga oodata, et kirg tuleb sinu ellu laste suureks saamise järel iseenesest tagasi on sama hea, kui oodata, et liigsed kilod iseenesest kaoksid. Sa pead olukorra oma kontrolli alla võtma. Pealegi on 18-aastane ooteaeg hirmus pikk.
* Probleem ei ole arvatavasti sinu hormoonides. Mida enam meditsiin suudab mõjutada menopausi eelsete ja järgsete naiste vaimu ja keha, seda rohkem kipume me kõiges süüdistama hormoone. Aga 32-aastasena ei ole sa menopausi eelses seisundis ning suguiha kadumine ei ole vältimatu tagajärg.
Loomulikult oleks sul abi tugevast annusest testosteroonist, aga tõsiasi on see, et mõistus on meie kõige silmatorkavam suguorgan. Enesekindlus, oma keha tundmine, teadmisjanu, julgus ja mängulisus on annid, millega küps iga võib meie seksuaalsust turgutada.
* Probleem võib peituda sinus endas. Emadusega seonduv on püstitanud meie ette võimatud ootused. Kui sa usud, et hea ema olla tähendab anda endast kõik, kuni sa oled ammendanud iga viimase kui grammi energiat, ei ole midagi imestada, kui sa oled seksiks liiga väsinud. Perfektsionism ning liigne eneseohverdus on konveierilint, mida ei ole võimalik välja lülitada. Ainult sina ise saad otsustada, et ka sina oled tähtis.
* Probleem võib peituda lastes. Paljud perekonnad lasevad enesele märkamata lastel oma elu dikteerida. Beebid annavad sule kohe teada, et neil on midagi vaja, niipea kui neil on midagi vaja. Vanemad lapsed võivad oodata, võimaldada vanematele privaatsust ning austada nende isiklikke piire.
Tuleta endale meelde, et vanemate hea seksielu on laste huvides. Kahekesi veedetud nädalavahetus, lukk magamistoa ukse ees ja kindel voodisseminekuaeg soodustavad nii lapsevanemate seksielu kui perekonna stabiilsust.
* Probleem võib peituda ka mehes. Iga nelja-viie psühholoogi juurde pöörduva naise kohta, kes eelistaksid, et nende mees seksi üldse ära unustaks, tuleb üks naine, kes soovib, et ta abikaasa tuletaks meelde vanu aegu. Kolmandik täiskasvanud meestest kogeb mingil eluperioodil seksuaalhäireid. Just seks teeb abielu ainulaadseks partnersuhteks ning teil on õigus algatada vestlus sõnadega: „Kallis, ma arvan, et meil on probleem, millest meil tuleks rääkida.”
* Probleem võib peituda suhtes. Abieluprobleemid väljenduvad sageli seksuaalprobleemidena. Seksuaalne madalseis võib tuleneda sajaprotsendiliselt hooletusse jäetusest ning lapsevanemaks olemise raskest tööst, aga mõnikord viitab see probleemile infrastruktuuris. Kire taaselustamine on kõige edukam, kui abielu alustalad on veel tugevad.
* Paljude emade jaoks on seksist rääkimine mehega, kellega nad magavad, hullem kui igemeravi valuvaigistita. Raskused seksist rääkimisel on igati mõistetavad, aga lootusrikas vaikimine ei ole seni kedagi aidanud. Sa oleksid juba leidnud kaudse tee, kui see oleks võimalik. Esimesed katsed seksialast suhtlemist parandada võivad olla väga kohmakad, aga õnneks ei kesta kimbatus igavesti. Ebamugavusest ülesaamine on asja väärt. Suhtlemine magamistoa tasandil on oskus, mille iga naine suudab omandada.
* Kultuuritsensori väljalülitamine sõltub vaid meist endist. Filmid, romaanid, telesaated ei kujuta peaaegu kunagi armastavaid ja vastutustundlikke emasid seksuaalselt aktiivsete ja ennast kehtestavatena. Last jalgpallitrenni viivat ema ei kirjeldata sõnaga „seksikas”. Ja kellel sobib autos suudelda? Meie ülesanne on vaigistada kriitik meis eneses ja rahuldada oma uudishimu.
* Kirglikel vanematel on kirglikud väärtused. Kirglike vanemate ühised väärtused on tähelepanu, väärtustamine, huumorimeel, suhtlemisoskus, julgus, paindlikkus, kujutlusvõime, usaldus. Patareisid ei ole neil vaja.