Iga inimest kaitseb 99 inglit

2 minutit lugemist

Esoteeriliste teadmiste laialdane levik, igasuguseid maagiaid tutvustavate, varem saladuses hoitud käsiraamatute väljaandmine on viinud selleni, et hulk inimesi tegeleb nende jõudude väljakutsumisega, kellega nad ei suuda toime tulla. Aga seda on ikka tehtud. Saksa piiskoppide andmeil avalikustas Vatikan juba 1614. aastal esmakordselt reeglid saatana eemalepeletamiseks.

Monsignore Corrado Balducci koostas aastaid põrguasukate nimekirja. Ühtekokku sai ta neid l 758 640 176. Rooma kõige autoriteetsema eksortsisti kinnitust mööda jahivad nood kõik inimeste hingi. See näitab, et iga kolme Maa elaniku kohta tuleb üks põrgusigidik – hirmuäratav statistika! Balducci Järeltulija Gabriel Amodt puutus kurjade vaimudega isiklikult kokku rohkem kui 50 korral; ja tundis elu jooksul 84 inimest, kes olid kurjast vaimust vaevatud.
„Saatana eksistents ei sõltu maailmavaatest,” arvab kardinal Medina Estevez. 1999. aasta jaanuaris, esmakordselt viimase 385 aasta jooksul avaldas Püha Kongregatsiooni prefekt trükis kurjade vaimude väljaajamise kaasaegsed reeglid. „Langenud ingel sunnib inimesi uskuma,” märgib ta selle eessõnas, „et õnn peitub rahas, võimus, liiderdamises.”
„Nende inimeste arv, kes pühendunud Saatana kummardamisele, on suurenenud kõikides ühiskonnakihtides,” konstateerib Müncheni piiskopkonna pressisekretär Winfried Raemel. „On väga kahju, et massiliselt inimesi tormab abi ja tervenemist otsima igasugustelt kahtlastelt subjektidelt. Nad ei usu oma pastoreid, sest ükski pühamees kas ei võta kõikvõimalikku kuradivärki tõsiselt või ei suuda selle vastu üldse mitte midagi teha,” arvab Jörg Müller, psühhoterapeut ja katoliku preester Freizingerist.
Pastor Rudi Pinke evangeelse luteriusu kirikusse Maini-äärses Frankfurdis koguneb igal pühapäeval oma tuhat inimest. Erialalt on Pinke tegelikult pangaametnik. aga tema peamiseks kutsumuseks on inimeste päästmine kurjade vaimude küüsist. „Üks kolmandik kõigist Jumala inglitest on saanud langenud ingliteks,” selgitab ta. „Niisugune on maailmanägemine piibli seisukohast, aga kirik omistab nii tähtsale näitajale kahetsemisväärselt harva tähtsust.”
Saksamaal ei ole ametlikult tunnustatud eksortsiste (kurjade vaimude väljaajajaid), kuigi piiskoppide kongress otsustas. et iga piiskop peaks määrama ühe preestri vastutavaks selle võitluse eest. Teistes Euroopa maades on olukord hoopis paremini kontrolli all: Prantsusmaal tegutseb 80, Itaalias koguni 400 eksortsisti! Mida rohkem põhja poole, seda vähem Saatana olemasolusse usutakse.
Psühhoterapeudist preester Müller võtab abipalujaid vastu koos arsti ja usaldusisikuga. Nii vabaneb Saatana küüsist u 10 inimest kuus. Aga kirik ei luba tal rakendada niisuguseid meetmeid nagu abipalumine Jumalalt ja kõikidelt pühakutelt, hädasolija käega puutumine, mitmesugused iidsed rahvatarkused jne, mis on mõningatel juhtudel möödapääsmatu. Tavaliselt Müller keelust üle ei astu.
Eksortsistid teavad kogemuste põhjal tunnuseid, mis näitavad, et inimeses pesitseb põrguvürst, Vatikani eksperdid kasutavad risti ja erilisi palveid:
Saatan neid ei talu ja paneb kannataja karjuma ja sülitama. Ka on kurjast vaimusi vaevatuil tohutu füüsiline jõud; nad suudavad osavalt rääkida asjust, millest midagi ei tea; või keeltes, mida ei valda.
Viimastel aastatel on asjatundjad optimistlikumaks muutunud: kui vägev kurja jõud ka poleks, temast on lootust lahti saada. Oma statistikat peab inglite-eksperdist teoloog Giuseppe del Ton. Ta teatab, et inglite arv on võrratult suurem kurjade vaimude omast. Nimelt juhib, toetab ja hoiab igaühte meist tema andmetel tervelt 99 jumala inglit. See rahustab!

MAAJA