Armastus on tervisele kahjulik, sest…

2 minutit lugemist

…koormab südant
Ühteviisi kurjast võib olla nii õnnelik kui õnnetu armastus neile, kel on südamega mingeid probleeme. Parem oleks armumast vähemalt mõneks ajaks hoiduda siis, kui arst on osutanud infarktiohule või kui see on juba (olgu kuitahes õnnelikult) läbi tehtud.
…tekitab migreeni
Eriti pärast orgasmi. See tuleneb sellest, et naudingu kulminatsioonihetkel tõuseb vererõhk nii järsku ja nii kõrgele, et see pea veresoonkonnale atakina mõjub.
…võtab söögiisu ära
Pea on nii ilusaid mõtteid täis, et söök lihtsalt ei tule meelde! Arstid selgitavad seda nii, et tugevate emotsionaalsete elamuste mõju all kesknärvisüsteem saadab seedeorganitele vastavaid signaale, mille tulemusena need keelduvad oma funktsioone täitmast. Nii et kõhutühjuse tunnet üldse ei tekkigu.
…paneb kõhu valutama
Armunud inimese suurim hirm on oma õnnest ilma jääda. See on nii domineeriv tunne, et tekitab häireid ainevahetuses, põhjustab maomahla ülihappesust ja sellega seoses spasme, kuni maohaavadeni välja.
…võib põhjustada nahahaigusi
Eriti tuleb seda ette siis, kui armuasjad on sassis, kui ollakse armastuses sügavalt pettunud. Ülisuurele negatiivsele pingele reageerib nahk sügelemisega, kuni võib sugeneda mõni selline haigus nagu nõgesetõbi, psoriaas või mõni kõikvõimalikest ekseemidest.
…paneb kaalus juurde võtma
Mõtted on pidevalt armastatu juures, iga minut oled pingsas ootuses, ja mis võib mõjuda rahustavamalt kui mõnus suutäis! Rahuldustunne võtab hetkeks pinge maha, mis omakorda põhjustab enderfiini (õnnehormooni) eritumist, ja sa ei pane enam tähelegi, mida ja kui palju sööd. Armudraama võib aga toimima panna rasvumise närvide pinnal – igati tervislikule menüüle vaatamata võid kolme kuuga kuni kümme kilo juurde võtta!
…nõrgestab potentsi
Eriti meestel, kes on hulluseni armunud, hakkab esinema erektsioonihäireid ja enneaegset ejakulatsiooni. Sest ülima erutuse seisundis kutsub adrenaliinitulv esile arterite ahenemise, mille tulemusena alakeha verevarustus jääb erektsiooni tarvis liiga puudulikuks.
…ähvardab hulluksminemise ja suguhaigustega!
Iga armunu on ka armukade, mõni suisa patoloogiliselt. Hirm armastatu kaotamise ees viib illusioonide ja hallutsinatsioonideni, mis võivad tõsise psüühilise haigestumiseni süveneda. Suguhaigusi on aga ajast aega ka „armastuse haigusteks” nimetatud, sellepärast – ole ettevaatlik partnerite valikul ja pea kõiges mõõdukust!