Beebimõrvar Amelia Dyer

1 minutit lugemist

Inglannast sarimõrvar Amelia Elizabeth Dyer tappis 1880.–1890. aastatel nii palju lapsi, et pärast arreteerimist 1896. aasta varakevadel ei suutnud ta oma ohvrite täpset arvu nimetada. Dyer oli nn beebifarmer, kes teenis elatist sellega, et adopteeris jõukate naiste soovimatuid vallaslapsi.
57-aastane Amelia Dyer võttis endale kohustuse lapsed üles kasvatada, kuid selle asemel kägistas ta nad surnuks ja viskas laibad Readingi lähedal kanalisse või Thamesi jõkke. Kuna keegi ei tundnud selliste laste käekäigu vastu huvi ega teatanud ka nende kadunuks jäämisest, oleks Dyer tõenäoliselt veel aastaid lapsi tapnud, kui ta poleks tänu juhusele vahele jäänud. 1896. aasta märtsis leidis üks paadimees Thamesis triiviva pakkimispaberisse mähitud imikulaiba. Paberi ühes servas oli järgmine aadress: Mrs. Harding, 20 Wigotts Road, Caversham.
Ühe politseinuhi abil õnnestus missis Harding – Amelia Dyer oli vahepeal uue nime võtnud – lõksu meelitada ja arreteerida. 2. aprillil 1896 esitati talle süüdistus 15 lapse tapmises. Protsessi ajal küsiti talt, mitu beebit ta on mõrvanud ja mis on saanud laipadest. „Need, kelle mina olen tapnud, võite ära tunda kägistamisjälgede järgi kaelal,” vastas külmavereline mõrtsukas. 10. juunil 1896 poodi Amelia Elizabeth Dyer Newgate’i vanglas.

©Peter Hagen