Alkoholismi ravib tõhusalt… LSD!

1 minutit lugemist

Psühhedeelne aine LSD (lüsergiinhappe dietüülamiid) võib kombinatsioonis tagasilangust ennetavate teraapiatega aidata alkohoolikuil napsitamisest hoiduda, kinnitavad teadlased ajakirjas „Journal of Psychopharmacology“ ilmunud uurimuses.

Norra neuroloogid Teri Krebs ja Pål-Ørjan Johansen analüüsisid Harvardi ülikooli meditsiiniteaduskonnas õppides hulka varasemaid, enamasti 1960–1970ndatest pärinevaid teadustöid ja avastasid, et mitmed kliinikud ravisid LSD abil alkoholismi suhteliselt edukalt.
Uurijad leidsid tõendeid, mis kinnitavad, et väikestel LSD-annustel on alkoholisõltuvuse ravis ilmne ja järjekindel kasulik mõju.
Metaanalüüs hõlmas 536 katsealust kuue meditsiinilise uuringu raames ja näitas, et võrreldes kontrollrühmade patsientide 38 protsendiga paranes LSDd saanud patsientidest seisund 59 protsendil.
Probleemse alkoholipruukimise hindamise standardastmiku alusel nentisid uurijad, et üheainsa LSD-annuse soodsad mõjud paistsid vältavat kuni 12 kuud.
Samuti avaldasid uurijad arvamust, et ravimi mitmekordne manustamine kombinatsioonis tagasilangust ennetavate ravimeetmetega võiks anda veelgi püsivamaid tulemusi.
Ühe vaatluse alla võetud uuringu läbiviijad osutasid: „Üsna tavaline oli, et patsiendid adusid oma probleeme tähelepanuväärse läbinägelikkusega, tundsid, et elu on neile andnud uue võimaluse puhta lehe pööramiseks ning võtsid vastu kindla otsuse joomine maha jätta.“
Dr Johansen kommenteeris: „Arvestades LSD soodsat mõju alkohoolikutele on hämmastav, et seda ravimeetodit on seni suuresti eiratud.“

NB! Parim ja tõhusaim pohmelliravim on nn merevaigu hape (Янтарная кислота), mida müüakse tablettidena (ühes pakendis 10 tabletti) Tervisepoodides. Juba alkoholi tarvitamise ajal või peo lõppedes on soovitav võtta 4–6 tabletti ja vähemalt klaas vett peale juua. Juba tunni aja pärast on sul pea selge ja ei mingit peavalu hommikul!

MAAJA