„Yu Fang Mi Ju” – magamistoa saladused

1 minutit lugemist

Sellal kui eestlaste kauged esivanemad alles püstkodades elasid ja korilusega tegelesid, olid hiinlased juba leiutanud vesikloseti, portselani ja püssirohu. Ja mitte ainult. Ka erootika valdkonnas olid nad meist mitu sajandit ees, olles primitiivse koituse arendanud erootiliseks ja rafineeritud armumänguks, mille kõik üksikasjad on veel meie päevilgi tundmatud.

Vanad hiinlased pidasid lugu armastusest, mis oli üks viise, kuidas maiseid ja taevalikke jõude kooskõlla viia ning looduse loovat tsüklit käigus hoida. Seepärast muutus armastus aja jooksul elukunstiks, mis pidi keha köidikutest vabastama. Selline kõrge eesmärk ei takistanud muidugi hiinlastel seksi kõikvõimalikel viisidel nautimast. Vana-Hiina oli läbi ja lõhki erootiline ühiskond vabameelsete kommete ja tavadega. Tolle aja loetavamaid raamatuid oli „Yu Fang Mi Ju” („Magamistoa saladused”), mis kirjeldab ilusamaid ja tugevaimat orgasmi tagavaid poose. Asjakohaste piltidega illustreeritud teos annab ka juhiseid suuseksi ja anaalse vahekorra jaoks. Mitte kunagi varem (ja ega hiljemgi) pole nii põhjalikult jagatud õpetusi mõlema partneri naudingu suurendamiseks. Raamat on tähelepanuväärne juba sellepoolest, et see ilmus aastal 400 eKr.
Hiinlaste armastuskunsti põhialus oli vastastikune andmine ja võtmine. Mitte kunagi ei tohtinud seks mehe ja naise vahel muutuda ühepoolseks naudinguks.
„Vahekorra eesmärk on energia tasakaalustamine, südamesoovide rahuldamine ja tahte tugevdamine. Selle tagajärjel selgineb vaim. Inimene tunneb ennast igati hästi, tal ei ole soe ega külm; ta ei ole näljane ega ülesöönud, vaid täielikult rahuldatud. Selline mõju on mehe ja naise rahuldatusel,” on öeldud iidses raamatus „Magamistoa saladused”.

MAAJA