Ungari peaminister Viktor Orbán: „Brüssel on avalikult asunud terroristide poolele.“

2 minutit lugemist
Viktor Orban bürokraatliku Brüsseli ees ei kooguta.

12. juunil 2017 Ungari parlamendis esinedes kritiseeris Ungari peaminister Viktor Orban teravalt Euroopa Liitu, öeldes: „Seni kuni mina olen Ungari peaminister ja siin seisan, nii kaua püsib ka piirirajatis lõunapiiril…”

Euroopa Parlament võttis vastu resolutsiooni protesteerimaks varjupaigataotleja Ahmed H. vangistamise vastu, kes mõisteti süüdi terrorismis.
Ahmed H. oli kohtu all selle eest, et osales 2015. aastal rünnakus Ungari piirile. Kohus leidis, et Ahmed H. näol oli tegemist „ninamehega” ning süürlasest varjupaigataotlejale mõisteti 10 aastat vabadusekaotust. Orbán pidas absurdseks asjaolu, et mingil finantsspekulandil on Brüsselis nii suur mõju. Euroopa tipp-poliitikud lasevad ennast Ungari päritolu miljardäril Sorosel oma tegevust mõjutada. Mingi Soros ütleb, mida tuleb teha või mida mitte.
Enamus ungarlastest ei soovi, et Brüssel Ungari juhtimise üle võtaks. Ungari valitsus ei kavatse Brüsseli väljapressimistele järele anda ja lükkab ka tulevikus igasugused pagulaskvoodid tagasi.
„Me tahame ungarlikku Ungarit ja euroopalikku Euroopat. Euroopa Liit ei ole Brüssel. Ungari ei olevat kunagi olnud Euroopa-vaenulik, kuid samas ei saa Ungari aktsepteerida seda, et tema tulevikku juhitase kas Moskvast, Brüsselist või Washingtonist.”
Keegi ei saa Ungarit sundida muutma oma seisukohta seoses immigratsiooniga, kuna Ungari rahvas on selle üheselt välja öelnud, et nad ei soovi immigrante oma riiki. (Ungari rahvahääletusel ütles 98,2% kvootidele EI!)
Orbán ütles, et „valitsust saab maha suruda, valitsust saab nurka ajada, valitsusele saab anda lööke kõhtu”, kuid seda ei saa teha tervele rahvale. Tema arvates tähendab rekordiline osalemine viimasel rahvahääletusel seda, et kogu rahvas püüab säilitada oma positsiooni, ehk ungarlased “ei taha lubada erinevate kultuuride ja tsivilisatsioonide inimeste riiki sisenemist”.
Kommenteerides Saksamaa kriitikat Ungari suunas, palus Orbán Saksa poliitikutel „jätta meid rahule!” ja „mitte kiskuda meid oma valimiskampaaniatesse”. Ta lisas, et Ungari on alati suhtunud austusega Saksamaa tegemistesse ja „me eeldame Saksamaalt samasugust austust, mida me samuti väärime”.
Orbáni sõnu tasub seda enam tähele panna, kui meenutada seda, mida ütles pärast järjekordset terroriakti Londoni linnapea Sadiq Khan: „Terror attacks are part and parcel of living in a big city.“ (Terroriaktid kuuluvad suurlinna elu juurde.)

Muide, mitte ükski eesti meediaväljaanne peale „Maaja” pole avaldanud väljavõtet Orbani kõnest.

Juuni 2017

NB! Loe ka:
Moslemid pole Läänele andnud midagi muud peale narkodiilerite, tapmiste, verevalamiste ja terrorirünnakute