UFO-dest, Lovelandi konnast ja lendmeestest

3 minutit lugemist

1990. aastal ilmus Saksa LV-s raamat „20. sajandi saladused”. Abielupaar Janet ja Colin Bord on kogunud kokku selle sajandi salapärased ja seletamatud juhtumid. Abielupaar kogus palju aastaid põhiliselt USA ja Lääne-Euroopa ajakirjanduses avaldatud teateid kõikvõimalike seletamatute fenomenide kohta.

1959. aastal teatati esimest korda veealustest UFO-dest. Poola sõdurid olevat näinud, kuidas ranniku lähedal hakkas äkki meri kobrutama ja nähtavale ilmus must kolmnurkne moodustis, mille külje pikkus oli 3,5 m. Ese tõusis õhku, tegi tiiru kasarmute kohal ja lendas seejärel minema.

Austria folkloori üks markantsemaid tegelasi on 18.–19. sajandil tegutsenud kassipeaga madu Tatzelwurm, kes ründas koduloomi. Ta figureerib isegi Konrad Gesneri „Madude teatmikus” kui Alpide asukas.

Midagi taolist olevat nähtud ka Põhja-Atlandil, Inglise kanalis ja Vahemerel. 1975. aasta mais teatas üks noodaga püüdnud kalur kontaktist tundmatu objektiga 50 m sügavusel. 1962. aastal olevat prantsuse kalurid näinud möödaujuval UFO-l akvalangiste, kes aga ei sarnanenud inimestega. 1960. aastal püüdis loomataltsutaja Vern Harden ühest Põhja-California järvelt õngega 2,4 m pikkuse salamandri. (Tavaliselt on salamandrid kuni 28 cm pikkused.) Äikese puhkedes hakkas mehel hirm ja ta laskis salamandri vette tagasi.
1970-ndatel aastatel väitsid mitmed autojuhid, et nad olid näinud Wayne’s (New Yersey osariik) inimesesuurust inimsisalikku. Kuulsaks sai Lovelandi konn, keda olevat 1972. aastal Ohio osariigis autotulede valgusel näinud keegi politseinik. 1975. aasta oktoobris tuli terve rida teateid selle kohta, et Miltoni lähedal (Kentucky osariik) olevat inimesed näinud 15 m pikkust „suurte väljaulatuvate silmadega” hiidsisalikku. Raamatu autorid Janet ja Colin Bord usuvad, et maailma paljudes kõrvalistes kohtades võib leiduda senitundmatuid ürgloomi.
1905. aasta juunis olevat tervelt 240 Vokana (Hispaania) elanikku näinud taevas valges rüüs tiibadega naist. 1948. aastal nägi Chehalise (Washingtoni osariik) elanik Bernice Zaikowski oma küüni kohalt üle lendamas pikkade hõbedaste tiibadega meest. Nagu käsu peale hakkasid nüüd inimesed nägema tiibadega mehi. Samal aastal nähti Longview’i linna kohal kolme lendmeest. 1953. aasta juunis nähti Houstonis ühe puu oksal kõõlumas 1,9 m pikkust nahkhiiretiibadega meest. Peata lendaja, keda nähti 1961. aastal Lääne-Virginias, oli 2 m pikk ja tema silmad asusid rinnal. Olend ristiti „koimeheks”. Ufoloogid peavad koimeest maaväliseks olendiks. Skeptikutest teadlased ja psühhiaatrid kirjutavad sedalaadi vaatlusi aga järjekindlalt hallutsinatsioonide arvele.
1901. aastal tabas väikest Harrisonville’i küla (Ohio osariik) müstiline kivirahe. Aknaid purustavad kivid näisid tulevat eikuskilt. Taolised vahejuhtumid ei lõppenud ka siis, kui kolmandal päeval kogunesid kõik mehed ja noorukid küla peatänavale. 1913. aastal kestis Belgias Charlerois kivirahe koguni neli päeva. Taolisi juhtumeid on teada ka teistest maadest: Viimati 1987. aasta kevadel Sao Paulos, kus kahenaelane kivi tungis läbi kirikukatuse. Uurijad Janet ja Colin Bard panevad kivirahe poltergeistide (saksa k. „kolistajavaim”) arvele. Kriminalistid aga arvavad, et tegemist oli huligaanidega, kes jõudsid õigel ajal jalga lasta.
1. juulil 1951 kell 22.30 ütles St Peterburis elav Marp Reeser oma arstist pojale, et ta võtab kaks unerohutabletti ja läheb voodisse. Kella 21 paiku nägi majapidajanna Maryt istumas tugitoolis ja suitsetamas. 11 tundi hiljem tuli majapidajanna tagasi ja leidis naise asemel ainult tuhahunniku. Poolteist meetrit eemal seisnud voodi ja samuti patakas ajalehti olid tulest puutumata. Proua Reeseri põlemine on tuntuim paarist tosinast analoogilisest juhtumist, mille puhul arvati tegemist olevat inimkeha isesüttimisega. Selle jalustrabava teooria järgi kuumenevad vanade inimeste keharakud müstilistel põhjustel üles ja muudavad keha inimtõrvikuksi! Kohtueksperdid on kõigi „inimtõrvikute” juhtumite uurimisel kindlaks teinud, et tulekahju põhjustas hooletus suitsetamisel.

  ©Peter Hagen

NB! Loe ka:
Kas inimene võib ise süttida?
Kui Vedrukonts-Jack külvas Londonis õudust