Saksamaa on araabia sissetungijate ees põlvili!

0 minutit lugemist

Berliini Neuköllni linnaosa ühe kooli direktor Astrid-Sabine Busse (61, 2018)) ütleb otsesõnu välja: „Me oleme arabiseerunud!”
Berliini Neuköllni linnaosas asuva kooli 103 esimese klassi õpilasest räägitakse ainult ühe kodus saksa keeles. Sakslased lahkuvad sellest piirkonnas ja migrandid toovad perede taasühendamise seaduse alusel oma suguvõsa järele.
Direktori tähelepanekute järgi on probleemid kaugeleulatuvad. Migrantidest vanemad lapsi ei kasvata. Paljud näevad esmakordselt ladina tähestikku ning kuulevad asjadest, millest neil pole aimugi – näiteks, et kedagi kohates tuleb teda tervitada.
„Me oleme siin eesliinil,” ütleb direktor Busse: „Kolmanda põlvkonna sisserändajad toovad endale pruute juba endisest päritoluriigist. Üha uued põlvkonnad ei räägi saksa keelt”, lisab ta. Astrid-Sabine Busse nendib, et poliitikud mõtlevad ainult migrantide sissetoomisele, aga mis edasi sünnib, pole enam nende mure, kuid saksa kool peab nende probleemidega igapäevaselt tegelema, ja mistahes positiivseid tulemusi saavutada on peaaegu võimatu.