Saksamaa on araabia sissetungijate ees põlvili!

0 minutit lugemist
Berliinis Neuköllni linnaosas pole Saksamaast enam halli haisugi järel. Täielik türgi-araabia maailm! Ja lollakad sakslased on veel selle üle uhked!

Berliini Neuköllni linnaosa ühe kooli direktor Astrid-Sabine Busse (61) ütleb otsesõnu välja: „Me oleme arabiseerunud!”
Berliini Neuköllni eeslinnas asuva kooli 103 esimese klassi õpilasest räägitakse ainult ühe kodus saksa keeles. Sakslased lahkuvad sellest piirkonnas ja migrandid toovad perede taasühendamise kaudu oma sugulased järele.
Direktori tähelepanekute järgi on probleemid kaugeleulatuvad. Vanemad praktiliselt lapsi ei kasvata. Paljud näevad esmakordselt tähestikku ning kuulevad asjadest, millest neil pole aimugi – näiteks et kedagi kohates tuleb teda tervitada.
„Me oleme siin eesliinil,” ütleb direktor Busse: „Kolmanda põlvkonna sisserändajad toovad endale pruute juba endisest päritoluriigist. Üha uued põlvkonnad ei räägi saksa keelt”, lisab ta. Astrid-Sabine Busse nendib, et poliitikud mõtlevad ainult migrantide sissetoomisele, aga mis edasi sünnib, pole nende mure, kuid kool peab nende probleemidega igapäevaselt tegelema, ja mistahes positiivseid tulemusi saavutada on peaaegu võimatu.

November, 2018

0

Your Cart