Pervertide kokkutulek Helsingis

2 minutit lugemist

Ennemuistsel ajal 23. oktoobril 2004 toimus Helsingi riigiraudtee vanas laohoones (vr-makasiini) esimene fetišistide-pervertide kokkutulek-maskeraad, mis kandis nimetust Pervopark 2004. Tuldi kokku, et ennast näidata ja teisi vaadata. Täpselt õhtul kell üheksa hakkasid osavõtjad kohale saabuma, tõestamaks, et Issanda loomaed ei ole mitte ainult suur, vaid ka äärmiselt mitmepalgeline! Kuna neid „karvaseid ja sulelisi” ei lubatud pildistada, siis lühidalt osavõtjatest. Kõige muhedam oli ehk saali koristaja, umbes 70-aastane papi, kelle ainukeseks riietusesemeks oli punane T-särk ja kes palja tilliga ringi kalpsas ja nobedasti suitsukonisid ja tühje õlleklaase kokku korjas. Meeldejääv oli uje koolitüdruk (muidugi noormees). Pea ligi hoidev soeng, valge pluus ja roheline ruuduline seelik, käes mängukaru. Oma osa mängis ta hiilgavalt, vältis pilgukontakti ja vaatas äraoleval ilmel maha või kaugusesse. Pilku püüdis ka silindriga härrasmees, frakk seljas ja jalas… valged pantaloonid. Üks isand, keda välimuse ja kehakuju järgi oleks võinud pidada jõuluorikaks, kandis ainult mustast nahast stringe. Ka temagi tundis ennast hästi. Naine, kes meeter pikk ja meeter lai, oli ennast dekoreerinud Playboy jänkuks.
Roosad kikk-kõrvad, nudisaba ja… prillid. Prillidega jänes. Nojah… kui just nii peab ja teisiti ei saa. Oli kostüüme, mille kandja puhul oli võimatu öelda, millised on tema seksuaalsed eelistused või mida ta taotleb. Oli paar Wehrmachti vormis meest, mõned rüütlid ja kümmekond transvestiiti, nii et raske oli pihta saada, kes oli naine, kes mees, kes aga lihtsalt lilla. Üldiselt oli asjaosaliste eelistusteks nahk, lateks ja kogu sadomasohhismiga seotud atribuutika. Kostüümide järgi võis arvata, et paljud olid ürituseks hoole ja armastusega valmistunud ja kuulu järgi olevat Soomes ennegi selletaolisi kokkutulekuid korraldatud. Sirje, ürituse üks korraldajaid, ei väsinud kordamast, et võrreldes New Yorgis või mõnes teises Euroopa suurlinnas toimunud analoogilise üritusega, oli Pervopark maailmatasemel. Mis on küll sellise hinnangu mõõdupuuks?
Laval toimusid temaatilised etlemised. Plaksus piits ja välkus nuut. Etteastete vaheajal vihtusid fetišistid-perverdid tantsu, kolasid mööda saali ringi või trimpasid õlut. Aja möödudes kippus aga üritus ära vajuma, sest rahvast enam juurde ei tulnud ja iga osavõtja oli saalile vähemalt kümme ringi peale teinud. Öösel poole kolme paiku läksin jala läbi Helsingi kesklinna oma tuttava juurde ööbima. Peab ütlema, et pisar tuli silma ja soe tunne puges südamesse, kui tänavatel tuigerdasid vastu purjus noored. Kes veel purjus ei olnud, see kummutas pudelit, et purju jääda. Tühi pudel lendas aga laias kaares vastu sillutist kildudeks. Täpselt nagu meil öises Tallinnas!

MAAJA