Inetuse võlu ehk düsmorfofiilia

1 minutit lugemist

Kas Erki on hull? Pikka kasvu, atraktiivse välimusega noormehel, kelle ümber tüdrukud parvedena tiirlevad, on silmi ainult inetute naiste jaoks. Sõbrad pilkavad Erkit. Kord oleks Erki äärepealt kihlunud ühe küüraka naisega. Kui ta läheb õhtuti diskole, siis valib ta tantsupartneriks kõige inetuma tüdruku. Ei, Erki ei ole hull. Neid inimesi, keda võlub inetus või ebanormaalsed kehavormid, tuleb sagedamini ette kui seda arvata osatakse.

Tänavapildis võib sageli näha ilusat naist, kelle käevangus on gorilla välimusega mees.
Või mida arvata treenitud kehaga Apollost, kelle kõrval astub neiu, kes oma välimusega ehmataks ära ka hobused? Muidugi ei ole olemas mingeid ühtseid iluideaale, kuid inetuse fetišist peab oma unelmate partneriks seda, keda keegi teine ei taha. Ilus inimene seevastu ei kutsu temas esile mingit erootilist pinget. Arvatakse, et selle hälbe puhul on tegemist teadvustamata masohhismi vormiga. Siit edasi on vaid üks samm düsmorfofiiliani, mille puhul inimene tunneb iha ebanormaalsete kehavormide või vigaste inimeste vastu. Erinevalt inetuse fetišismist on düsmorfofiilia puhul tegemist patoloogiaga.
Prantsuse kuningas Louis XIV eelistas seksida raseduse viimases staadiumis olevate naistega. (Seda hälvet nimetatakse maieusofiiliaks.) Üks kuulus Hollywoodi staar magas ainult vistrikuliste või rõugearmiliste naistega.
1960. aastatel oli ühe Hamburgi bordelli suurim tõmbenumber amputeeritud jalgadega prostituut hüüdnimega Trudi. Ta teenis kolm korda rohkem kui tema kolleegid ning oli tööga nii hõivatud, et temaga pääses armurõõme maitsma vaid kohtumisaega ette registreerides.
Inetuse fetišism ja düsmorfofiilia on inimese seksuaalsuse mõistatuslik müsteerium. Kuigi paljud teadlased ja psühholoogid on selle kohta ikka ja jälle loonud sõnaohtraid teooriaid, puudub vettpidav selgitus tänini.
Inetuse fetišismi ja düsmorfofiilia erivorm avaldub soovis ennast vigastada, et teisi inimesi oma vigastuste demonstreerimisega šokeerida.
Eriti paksud naised on nii mõnegi mehe huviobjekt. Samal ajal ei paku ilusad inimesed talle mingit pinget. Kuigi iluideaalide üle vaieldakse tänini, eksisteerivad siiski üsna selgepiirilised kriteeriumid. Kõikvõimalike hälvetega inimeste puhul neid piire muidugi ei ole.

MAAJA