„Maaja” toimetaja ustav sõber kass Nurri ühines universumiga (galerii)

1 minutit lugemist

Oleme Sinuga!

Ilona, Toivo(†), Kristiine, Robert, Anna-Maria, Kristina, Heljo, Eeri ja Reet, Anu, Aivar, Aivo, Eve, Aleksander, Andi, Andres, Anne, Anne Mari, Anita, Annika, Anu, Dennis, Elle ja Karla, Ellen, Epp, Erkki ja Kristian, Helle ja Ants, Eve, Gert, Helgi, Hendri, Hillar, Ilmar, Janek, Jaanus, Kalev, Mikk, Karin, Kõu, Leelo, Leili, Mae (†), Maie, Margit, Mare, Maret, Marianna, Maire, Maarika, Mario, Mart(†), Martin(†), Märt, Olavi, Riho, Heiki, Oliver, Peter, Rain, Raivo, Rainer, Regina, Reili(†), Tom, Rene, Risto, Tõnis, Sergei, Sirle, Steven, Tanja, Taipo, Tiiu, Timo, Tom, Toomas, Urve, Willy, Märt, Õnne, Ülle, Ülo.

* * *

Nurri (6. okt 2001–23. sept 2017) on umbes kolmekuune.

Meie parimad sõbrad
Miks me oma lemmikloomi nii väga armastame?! Me oleme nende heaks valmis kõike tegema, andestame neile, kui nad kodus korraliku kaose tekitavad või hinnalise vaasi kildudeks kukutavad. Me leiname siiralt ja kaua, kui meie lemmik siitilmast lahkub. Põhjus on selles, et inimestel tekib lemmikloomaga sama tihe side kui lapsega, eriti kehtib see naiste kohta. Uurimused on näidanud, et armsad neljajalgsed aktiveerivad meie ajus samu piirkondi, kui last armastades ja hellitades…
USA-s 2000 lemmiklooma hulgas korraldatud uurimus näitas, et kasse ja koeri kõnetatakse keskmiselt 219 tundi aastas. 83% USA lemmikloomaomanikest nimetavad end looma emaks või isaks. 34% naistest ja 29% meestest räägivad lemmikloomaga ka oma partnerist, tähtsatest tööalastest otsustest või teistel tõsistel teemadel. 22 protsenti lemmiklooma omanikest kannavad reisil kaasas oma neljajalgase sõbra pilti. 14% helistab oma lemmikule ja 6% saadavad neljajalgsele sõbrale postkaardi.

NB! Loe ka: Imeline kiisu

Nurri kaotusest aitasid üle saada Nurri 2 (taga, s 1917 ja Nurri 3 (s 1918).