Maailm tõmbub lillaks

4 minutit lugemist

„Ma nägin unes, et armatsesin teise naisega. Kas see võib tähendada seda, et olen tegelikult lesbi?” (Anna, 25).

„Maaja“: Tõenäoliselt mitte. Kui sa tõepoolest lesbi oleksid, siis sa sellest enam ei räägiks. Sedasorti unenägude põhjus peitub muus. Seks pole ju üksnes suguakt, see tähendab ka naudingut puudutusaistingutest, meeldivate emotsioonide harmoonilist gammat. Kui naisel seksuaalsuhetes mehega õrnutsemist vaheks jääb, tekib omamoodi emotsionaalne nälg, ja alateadlikult hakkab naine seksuaalpartnerina kujutlema teist naist, püüdleb oma fantaasiates niisuguse partneri poole, kes piisavalt õrnust jagaks. Sinu unenägu tähendab seda, et ilmselt pole su partner tasemel.

* * *

„Mulle meeldib kanda naistepesu. Millega seda seletada, kui seks meestega pole mind kunagi huvitanud?” (Peeter, 35).

„Maaja“: Sinu seksuaalse orientatsiooniga pole ilmselt veel midagi lahti, sa pole lilla, aga arvatavasti on sul naistega suhtlemisel raskusi. Nendega tutvumine on sulle keeruline protseduur, veelgi raskem tee intiimse läheduseni. Kui aga selleni jõuad (vist väga harva?), pole sa kunagi päris kindel, kas suutsid partnerit rahuldada. Ja küllap vist ei suutnudki. Sellepärast on naistepesu kandmine sulle kui omamoodi seksuaalne side naisega. Kui selle kandmist jätkad, võid jõuda selleni, et see asendab täiesti naudingu, mille saaksid naisekeha puudutustest. See võib aga tähendada fetišismi, mis on juba tõesti seksuaalne hälve. Katsu sellest harjumusest lahti saada, eelkõige oma psüühikat korrigeerides, nii et suhtlemine naistega läheks lihtsamini.

* * *

„Mind erutab väga alasti mehekeha nägemine, seksi suhtes naistega on mul aga kõik korras. Olen ma ehk siiski gei?” (Andrei, 28).

„Maaja“: Võib-olla see šokeerib sind, aga ei ole sajaprotsendilisi mehi, nagu sajaprotsendilisi naisi. Suuremal või väiksemal määral on igas inimeses ka vastassoolise algeid. Näiteks on täielikult heteroseksuaalne naine loomult karm ja jõhkergi, hea potentsiga mees võib aga väga naiselikuna tunda, isegi voodis. Viimaste hulka näid sinagi kuuluvat. Aga seda ei maksa oma puuduseks pidada – naised eelistavad seksi õrna, mõistva partneriga. Kui paljas mees sind lihtsalt erutab, kui sind tõepoolest ei piina soov temaga suhetesse laskuda, ole just see mees, keda enesele igatsevad paljud naised

* * *

„Mu poeg on 18-aastane, aga ei tunne tüdrukute vastu absoluutselt mingit huvi. Kogu vaba aja veedab sõbraga. On ta tõepoolest lilla?” (Valeria, 46).

„Maaja“: On sul ligilähedaseltki aimu, millega nad sõbraga tegelevad? Küsin sellepärast, et siin võib olla tegemist argusega, mida paljud poisid veel selles eas tüdrukute suhtes tunnevad. Ja maandavad oma hüperseksuaalsust eakaaslaste seltsis, meelelahutustes, millel pole seksiga midagi ühist – muusika, sport, äri, kompuutrid. Kui sinu pojal on tütarlaste suhtes aga ülemäärane pelgus, siis poleks paha, kui ta ise psühhoterapeudi vastuvõtule läheks. Kui seda probleemi aga pole, siis ei maksa teil sellele tähelepanu pöörata – küll tuleb kõik omal ajal. Peaasi, püüa olla tema sõber, toeta ja õpeta, mitte mingil juhul ei tohi laskuda iroonia või tänitamiseni.

* * *

„Paari viimase aasta jooksul süveneb minus soov proovida seksi teise mehega. Kas tõesti võib olla nii, et ma pole terve elu jooksul taibanud, et olen tegelikult lilla?” (Vello, 41).

Maaja“: Praegu valitseb meil seksuaalse informatsiooni tõeline üliküllus. Pealegi – homoseksualistid on meil peaaegu pühakuseisusse tõstetud. Selles laviinis on loogiline, et otsijaloomuga, kõigele uuele aldis inimene ihkab ka voodis midagi enneolematut proovida. Tõenäoliselt oled väga kõrge seksuaalse potentsiga, olnud suhetes kõikvõimalike naistega ja igal mõeldaval moel. Kuna sinu ellusuhtuminegi ei luba iialgi ühtegi valget laiku avastamata jätta, siis on loomulik, et seks sookaaslasega tundub ahvatlev. Ütlen vaid niipalju, et kui tahad selle tüki ära teha lihtsalt eksperimenteerimise mõttes, siis ole valmis pettumuseks. Mitte ainult seksuaalseks, vaid ka sotsiaalseks: sa ei leia homoseksualistidega ühist keelt, nad tunnetavad kohe, et tegelikult ei kuulu sa nende hulka.

* * *

„Olen 20-aastane, aga ikka veel „neitsi”. Tütarlast suudeldes või süleldes tekib küll erektsioon, aga ületamatu tahtmine seksiks puudub. Sõprade seltsis saunas või rannas tekib aga koguni ejakulatsioon, – mõnikord olen sellest lausa vapustatud. Kas ma olen pede?” (Rainer 19).

„Maaja“: Mõndagi jääb sinu puhul arusaamatuks. Kui sa naist lausa ei taha, aga alasti sookaaslased, võib-olla nende juhuslikud puudutused koguni ejakulatsioonini viivad, võib selles homoseksualismi tunnuseid täheldada. Kui tunnistad enesele ausalt, et tahaksid seksida sookaaslasega ja sellest sind vaid sündsusetunne seni tagasi hoiab, peaksid selle vahekorra ära proovima, sest varem või hiljem teed sa seda niikuinii.