Liiga palju harmooniat tapab seksi

1 minutit lugemist

Ikka ja jälle soovitavad igat masti nõustajad, et arusaamatuste ja suuremate tülide vältimiseks peaksid abikaasad teineteisega rääkima. Nüüdseks on aga selgunud, et äge sõnavahetus või isegi visalt oma seisukoha juurde jäämine võib suhtele hoopiski värskendavalt mõjuda.

Vähe sellest, liiga palju harmooniat tapab ajapikku igasuguse erootilise pinge abikaasade vahel. USA paariterapeut David Schnarch, raamatu „Seksuaalse kire psühholoogia” autor, väidab, et paaniline püüdlemine harmoonia ja teineteisemõistmise poole hävitab erootilise pinge, sest seksuaalne intiimsus pole samastatav hingelise lähedusega.

Paljude paaride probleemid saavad alguse sellest, et nad mõistavad intiimsust valesti. „Enamik inimesi arvavad, et nad sobivad kokku, kui neil on voodis ühised huvid ja soovid. See on vale. Alles siis, kui inimene võtab endale õiguse olla tema ise ja mitte igas asjas partneri pilli järgi tantsida, saavad suhted tõeliselt pingevabad olla,” ütles Schnrach ajakirjale „Woman” antud intervjuus. Selle „iseolemise” all mõistab Schnarch eelkõige seda, et inimene peab iseendale truuks jääma ka siis, kui partner loodab, et ta peab iga hinna eest temaga kohanema. Intiimsus, mis on rajatud mõlema osapoole püüdlikule soovile igas olukorras teineteisele meelepärane olla, muudab kooselu väga igavaks, eriti käib see seksi kohta. Schnarchi tähelepanekute põhjal tabab „erootiline igavus” neid paare palju harvemini, kes julgevad jääda iseendaks. Sellisel juhul ei vähenda abikaasade vahelist erootilist pinget, ei olmemured ega tööga seotud stress. Kuid neid paare, kes hommikust õhtuni teineteisele armsalt silma vaadates on suretanud igasuguse omavahelise erootilise pinge, ei suuda ka paariteraapia enam aidata.