Kurioosseid juhtumeid arstide ja haigetega

8 minutit lugemist

Terasvai läbistas näo

15-aastane Julio Castillo Queensist (USA, New York), jooksis oma kodu lähedal pesapalli püüdma, kui komistas ja kukkus piirdeaia terasvaiadele. Teravik läbistas poisi lõua ja tungis otse kõrri. Poiss pidi selles piinas veetma 90 minutit, enne kui päästeteenistus leeklambiga vaiast selle osa maha lõikas, mille otsa ta torgatud oli. Vaiast vabastati ta alles operatsioonilaual.

Imearst saatis patsiendi teise ilma

Kairos läks keegi epileptik (28) saatana väljaajaja juurde ja ütles: „Aja džinn minust välja.“

Imearst lõi haiget – ei aidanud. Haige tuli varsti jälle tagasi. Nüüd andis tubli tohter kurjast vaimust vaevatule korraliku nahatäie. Kuri vaim lahkus tõbise kehast, kuid võttis ka epileptiku hinge igaks juhuks kaasa. Ülekuulamisel tunnistas arst end süüdi selles, et oli naisele andnud „ülemäärase doosi“ lööke.

Varandus rasvavoltide vahel

Üks 227-kilose kehakaaluga Illinois’ osariigi (USA) naine toodi haiglasse hingamisraskuste pärast. Kui põetajad ta lahti riietasid, kukkus ta kaenla alt põrandale inhalaator. Naise hiigelsuure vasaku rinna alt leiti hõbedane 10-sendine. Ta jalgu mugavamasse asendisse seades avastati häbemevoltide vahelt väike elektrooniline märkmik.

Emakaga mees

India arstid eemaldasid ühelt 30-aastaselt mehelt täiesti väljaarenenud emaka. Mees oli kaevanud valuliku turse üle kubemes. Operatsioon kestis seitse tundi.

Vedas

Portlandis (Oregon) mängis Anthony Roberts (25) pärast joomingut ühe oma sõbraga Wilhel Telli. Anthony pani õllepurgi pealaele ja ütles: „Lase purk maha!“ Sõber läks 10 meetri kaugusele, sihtis vibupüssiga ja viuhti! Nool tabas silma, tungis läbi aju ja jäi vastu koljuseina pidama. Ohvril vedas, et nool ei vigastanud ühtegi elutähtsat keskust. Anthony ei tundnud esimeses šokis mingit valu, ei püüdnud noolt silmast välja tõmmata. Õieti tegi, sest siis oleks ta verest tühjaks jooksnud. Dr Johnny Delashaw saatis korda tõelise imeteo: ta tõi noole välja. Kuus tundi ülitäpset operatsiooni, mis õnnestus. Mees paranes täielikult.

Soov last saada ajas hulluks

New Yorgi kiirabihaiglasse toodi kohutavate alakehavalude käes kannatav 50-aastane naine. Tema uurimise käigus avastasid arstid emakakaelast kinnise haaknõela, emakast aga kanapoja tükke. Naine tunnistas, et ostis kanapoja, tükeldas selle ja toppis tükid ükshaaval enese sisemusse, lootuses, et kanapojast seal beebi kasvab. Talle diagnoositi psüühilised hälbed, mille põhjuseks oli tagajärjetult ravitud viljatus.

Sünge sünnitus

Noor arst Ameerika keskläänest siirdus tööle ühte Lõuna-Carolina haiglasse. Terane meedik tahtis muljet avaldada ja õppis agaralt hispaania keelt, et immigrantidega nende emakeeles rääkida. Ühel õhtupoolikul kutsuti ta sünnitaja juurde. Ruumis viibisid ka tulevase lapse isa ja vanaema. Noor ema kannatas tohutuid valusid, ja et tema piinu lühendada, ergutas arst: Puta! Puta! Puta!, mis tema teadmist mööda tähendas hispaania keeles pressi! Arsti üllatuseks hakkas vanaema sellepeale nutma ja mees tormas teda lööma. Hiljem selgitati talle, et pressi on hispaania keeles puju, aga puta tähendab hoora.

Ise tehtud, hästi tehtud!

Ameerika kirurg dr Evan O’Neill Kane’il hakkas 1921. aastal pimesool valutama. Põikpäine, ligi 70-aastane arst ei usaldanud enda opereerimist mingi juhusliku kirurgi hoolde. Operatsiooniõed kuhjasid vanahärra selja taha patju ja asjalik doktor asus ise ennast opereerima. Lõikus õnnestus, sest oli ta ju teinud umbes 4000 pimesooleoperatsiooni. Ainult haava kinniõmblemise usaldas ta assistentidele. Järgmisel päeval lahkus enesega rahulolev arst haiglast.

Imearst tegi imet

Selleks et kaalust maha võtta, tellisid kolm moskvalannat oma korterisse imearsti. Mees palus kõigepealt kõik väärtasjad, ehted ja raha lauale panna, kuna need kiirgavat negatiivset energiat. Seejärel andis imearst eliksiiri, milleks oli tavaline unerohi. Pärast ärkamist võisid kolm naiivitari tõelist imet näha: kõik väärtasjad, samuti teler, stereokombain ja maalid olid kadunud. Muide, imearst samuti

Lükkas liiga sügavale

Prantsusmaal Saintes’is juhtus vanuril äpardus, mis ajas isegi arstid naerma. 61-aastane papi oli kodus ennast kraadides lükanud kraadiklaasi nii sügavale pärakusse, et ei saanud seda enam kätte ja pöördus abi saamiseks tohtrite poole. Arstid koukisid õnnetu kraadiklaasi pikkade pinsettidega välja. Vanamees lubas, et ta enam kunagi ei topi kraadiklaasi persse. Edaspidi kraadib ta end ainult kaenla all.

Naine külmus +20° juures surnuks

Keegi austraalia põlisasukas, 41-aastane naine külmus ühes Põhja-Austraalia haiglas keha alajahtumise tõttu surnuks, kaks teist haiget said eluohtliku külmetuse. Kliimaseade oli reguleeritud +20° peale. Selline temperatuur oli aga pärismaalaste jaoks liiga madal.

Verine õhtusöök

Noor õhtutualetis paar tormas Washingtoni kiirabihaiglasse, ümber restorani verised käterätid. Mehel olid puusad rätti mähitud, naisel pea. Häbelikult jutustasid nad, et olid nautinud romantilist õhtusööki, kui naine, suutmata kirehoole vastu panna, ronis laua alla ja asus oraalse seksi kallale. Aga ootamatult haaras teda langetõvehoog ning ta

vajutas hambad sedavõrd kõvasti mehe peenisesse, et hammustas selle peaaegu küljest. Valust ja meeleheitest ei suutnud mees muud kui haaras kahvli ja suskas naisele pähe, kuni see ta vabaks laskis.

Ihaldas operatsioone

Raskemeelsed on igal pool haiglate nuhtlus. Hüpohondria kõige raskekujuliseni vorm on Münchauseni sündroom, mis väljendub selles, et end pidevalt arstidel uurida ja opereerida lasta ihaldatakse. Selle üheks kuulsamaks põdejaks oli inglane William McLroy, kes tegi 50 aasta jooksul ca sajas erinevas hospidalis läbi üle 400 operatsiooni ja suri vanadekodus 1983.a.

Ära kutsu kurja välja!

Itaalia näitleja Zeno Marri mängis 1993. aastal Arezos välisturistide auks. Äkki ütles ta: „Nüüd viimane luuletus.“ Näitleja deklameeris vanadusest ja surmast. Äkki vajus ta publiku müriseva aplausi saatel kokku. Publik nõudis kordamist, kuid Zeno Marri oli surnud.

Ikka juhtub!

Kaks kirurgi tahtsid just alustada patsiendi Francesca Vullo (30) opereerimist, et eemaldada sapikivid, kui 300-kilone operatsioonilamp alla prantsatas. Kirurgid jõudsid veel viimasel hetkel operatsioonilaua eemale lükata. Mõlemad kirurgid said lambiga kõva obaduse vastu pead. Teine arstide brigaad viis operatsiooni lõpule.

Lakimikser rebis käe

Egidio Guellar (43, pildil) töötas Buenos Airese (Argentina) paberivabrikus. 1989. aasta aprillis rebis lakimikser tal ära parema käe ja purustas käsivarre. Kolleegid pistsid käe plastkotti ja toimetasid mehe kiiresti Francisco Santojanni hospidali, kus arstid siirdasid käe ta parema külje külge, et seda elus hoida. Käsi paigutati õigele kohale kuu aja pärast, kui Guellari käsivars oli operatsioonidega selleks piisavalt taastatud.

Imipumbaga kontaktläätsede kallal

Pennsylvanias (USA) läks purjus mees kiirabihaiglasse ja kurtis, et tunneb hirmsat valu, kui püüab oma kontaktläätsi ära võtta. Ta kinnitas, et saab nad iga kord poolenisti kätte, aga siis lähevad nad silmamuna taha. Arst püüdis läätsi imipumbaga kätte saada, aga edutult. Siis uuris arst mehe silmi põhjalikumalt ja avastas, et vähemalt sel õhtul polnud ta oma läätsi silmadele üldse pannud. Ta oli silmist meeleheitlikult püüdnud välja tirida sarvkesta ennast.

Nooruk tappis unes oma venna!

1993. aastal tappis Prantsusmaal Cambrais 17-aastane nooruk unes noaga oma 16-aastase venna. Ka 8-aastane õde nägi veretööd pealt. Vanemad leidsid unesrändajast poja verise noaga majaesikus magavana. Noormees ei mäletanud juhtunust midagi.

Totaalne apsakas

Kansas Citys siirdati Buffalost pärit Ruth Glorile neer. 15 nädalat hiljem tundis ta äkki nõrkust ja pidi uuesti haiglasse minema. Seal pandi talle kohutav diagnoos: neeruvähk Üks arst ütles, et vähk oli siirdatud neerus. Viis kuud hiljem moodsa arstiteaduse ohver suri.

Ma lihtsalt laman

Üks California arst pidi noore tütarlapse kõhuvalude põhjuse kindlaks tegema ja küsis talt kõigepealt, kas ta on seksuaalselt aktiivne. Tüdruk vastas, et ei ole. Kuna aga rasedustesti tulemus osutus positiivseks, päris arst tüdrukult, miks ta ütles, et pole seksuaalselt aktiivne. „Ma ei olegi,“ kordas tüdruk, „ma lihtsalt laman!“ Siis küsis arst, kas ta seda ikka teab, kes on lapse isa. Tüdruk paistis hetkeks segadusse sattuvat, aga vastas siis õhinal: „Ei. Kes see on?“

Kümme aastat rase

Recife (Brasiilia) De Las Clinicase hospidali sattus kõhuvaluga 62-aastane lesk Antonieta Hilario Dos Prazeres. Röntgen näitas ligi 50 cm pikkuse loote skeletti. Eostamine oli toimunud 10 aastat tagasi, ja kuna rasedus oli emakaväline, siis poleks laps iialgi ise sündinud.

Vinge mammi

1994. aastal kukkus 79-aastane mammi Oslos oma maja ees kokku ja lamas seal 8-kraadise külma käes 10 tundi, enne kui ta leiti. Tema kehatemperatuur oli langenud 18,6 kraadini. Tavaliselt kipub hing kehast lahkuma juba 20 kraadi juures. Alles 20 tunni pärast suudeti vanaproua kehatemperatuur tõsta 37 kraadini.

Üliõpilane lõikas endal ise mandli välja

Salt Lake Citys ei olnud Poppy Faldmo’l (22) raha haiguskindlustuse jaoks ja ta lõikas küünekääridega ise endal mandlid välja Kohalikuks tuimestamiseks kasutas ta hambaravil kasutatavat valuvaigistit. Veritseva lõikehaava sulges ta tuliseks aetud metallnõela abil. Mandlioperatsioon oleks talle läinud maksma umbes 1500 dollarit.

Oi, mis üllatus!

1993. aastal kurtis Prantsusmaal ühes La Rochelle’ haiglas noor naine arstile: „Mul on maos valud, ma tunnen end nii raskena, kõhus on puhitused.“ Küsimusele, kas ta on ehk rase, vastas naine: „Ei, ma võtan ju pille.“ Pool tundi hiljem tõi kõhuvaludes vaevlev naine ilmale 3,1 kg kaaluva tüdruku.

Üks haigus peab ikka jagu saama

Ei see upu vees, kellel on määratud võllas rippuda, ütleb kõnekäänd. Arthur Gay elas siirdatud südamega 20 aastat ja 4 kuud. 1993. aastal suri ta vähki!

Arstidest röövlid patsiendi kallal

Baškiirias tehti ühele 36-aastasele venelannale keisrilõige. Kuna arstid arvasid, et naine ei ela seda operatsiooni niikuinii üle, siis kiskusid tublid tohtrid ettenägelikult oma ohvri suust kuus kuldhammast välja. Aga võta näpust! Naine jäi ellu ja narkoosist toibudes karjus ta: „Kus mu kuldhambad on?“

„Vaiki, kui sa elada tahad!“ vastasid omakasupüüdmatud arstid.