10 valet orgasmi kohta

6 minutit lugemist

Kõikvõimalikud valearusaamad, mõistmatus ja eelarvamused, mis on levinud orgasmi kohta, võivad seksuaalelu lausa mürgitada. Küsitlused näitavad, et ligi kolmandik naistest peab end frigiidseks või ebanormaalseks, kuna neil pole kunagi õnnestunud kogeda kulminatsioonipunkti. Meeste kohta usaldusväärsed statistilised andmed puuduvad, kuna tugevam pool varjab kiivalt oma intiimseid probleeme. Alljärgnevalt 10 valet orgasmist, mille puudumist tunneb iga päev otsatu hulk inimesi.

1. Kui tõeliselt armastad, saabub orgasm iseenesest.

Üldsegi mitte! Otse vastupidi: arstide juures käib palju kirglikult armunuid, kellel seks voodis ei klapi. Ja enamasti elavad naised oma kauneimad ööd läbi meestega, kellega nad üldse ei arvesta kui pidevate partneritega; nimelt sellistest meestest kiirgab sageli ülimat erootilisust.

Seksivajadus on naiste puhul peaaegu sama tugev kui meestel, paraku häbenevad nad aga sageli seda tunnistada või peavad niisuguse soovi avaldamist siivutuks. Nõnda püüavadki nad armastatule meele järele olla ja lähevad voodisse vaid siis, kui mees selleks märku annab. Orgasmist ei saa sellisel juhul juttugi olla ja sedamaid seab naine iseenda või oma partneri tunded kahtluse alla. Tõeline armastus eeldab vastastikust avameelsust, valehäbi minetamist. Vaid nii on lootust orgasmini jõuda.

2. Täiuslik orgasm on võimalik vaid rafineeritud seksimänge või abivahendeid kasutusele võttes.

Olgu öeldud, et mingit täiuslikku või poolikut orgasmi ei ole olemas, see võib olla vaid rohkem või vähem intensiivne. Selle jõulisus ja mõju ei olene aga kaugeltki mitte poosist või oskustest, vaid naise hingelisest seisundist, seksivajadusest, samuti füüsilisest tervisest. Orgasmi saamiseks pole suguühe kaugeltki obligatoorne, arvamus, et vaid siis on orgasm tõeline, on täiesti väär! Seda on veenvalt tõestanud tuntud ameerika seksuoloogid Kinsey, Masters ja Johnson. Nende uuringud näitavad, et on olemas palju naisi, kes ei pea suguühet kaugeltki kõige erutavamaks, eriti kui mees täidab oma rolli mehaaniliselt ja üksluiselt. Pole midagi imestada, et superorgasmini jõuavad naised end ise rahuldades, sest see eeldab rafineeritud tegelemist oma kõige erogeensemate tsoonidega ja peale naise enese oskab seda õigesti teha vaid mees, kes on viitsinud tegelda naise tundmaõppimisega ning oskab peale oma ihuliikme ka käsi kasutada.

3. G-punkt — salauks teel orgasmini.

Oleks see ainult nii! Pealegi tuleks küsida, kas seesugune punkt üldse eksisteerib. Selleks nimetatakse piirkonda vagiinas, mille koed tursuvad erutudes kuni 2 cm võrra ja kutsuvad esile terve kaskaadi naudingulaineid. Naised otsivad G-punkti küll hoolega ja sageli asjatult, kuna see võib orgasmi kulmineerudes kaduda. Mõnedel naistel see küll talitleb, aga sõrmedega selleni tavaliselt ei jõuta, sest ta asub liiga sügaval. Targem oleks selle eldoraado otsinguile asuda koos partneriga ja mitte kurvastada, kui luureretked tulemusi ei anna. Orgasmi saavutamiseks on võimalusi kaugelt rohkem, kui on harjutud arvama.

4. Ilma eelmänguta pole ükski naine võimeline orgasmi kogema.

See on pooltõde. Naisele meeldib mehekeha lähedus. Aga olenevalt naise erutuvusest, tema fantaasiast ja soovist seksida võib ta orgasmi saada ka kolme minuti jooksul ilma vähimagi hellituseta. Eelmängusse ei tohi suhtuda kui kohustuslikku rituaali, millessegi, mis on seotud vaid erootikaga. Näiteks mõnel naisel viivad frivoolsed väljendid või koguni ebatsensuurne jutt nii kaugele, et tarvitseb teda vaid puudutada, kui ta juba saabki orgasmi.

5. Kõige õigem ja erutavam on partnerite üheaegne orgasm.

Täielik totrus! Üheaegse orgasmi taotlemine võib viia niisuguse närvipingeni, et naisel jääb orgasm üldse saamata. Leidub väga vähe paare, kes on ennast nii välja treeninud, et suudavad teist järele oodata. Enamasti juhtub see esmalt ühega, kellega teine õige pea ühineb. Üldlevinud on väärarvamus, et just naine peab mehe naudingu eest hea seisma. Hoolitsevale mehele pakub aga tõelise rahulduse see, kui ka naine tunneb naudingut. Pealegi suudab mees oma orgasmi saabumist paremini tagasi hoida kui naine.

6. On olemas kaht liiki orgasmi – kliitori- ja vaginaalne orgasm.

Pole õige, kuigi seda on väitnud isegi psühhoanalüüsi looja Sigmund Freud. Kliitoriorgasm tekib Freudi järgi kliitori otsese erutamise tulemusel, vaginaalne aga siis, kui seda ei tehta. Tegelikult erutub kliitor suguühte ajal ka kaudsel viisil. Signaalid, mis peenise sisenemisel vagiinasse erogeensetes tsoonides tekivad, kanduvad edasi ka kliitorile. Freudi väide on ammu kummutatud. Naise orgasm on ühtne protsess, ükspuha, millise erutusviisiga on tegemist.

7. Orgasmini jõudmist pole võimalik õppida

On, ja seda peab tegema. Parim viis selleks on onaneerimine. Naine, kes kunagi pole orgasmi saanud, peab proovima selleni jõuda üksinda. Selleks tuleb kindlaks teha oma erogeensed tsoonid ja kõige mõjuvamad erutusviisid. Seda mehaaniliselt katsetada on mõttetu, alustama peab fantaseerimisest. Kujutlege mõnda äärmiselt erootilist situatsiooni — nii saavad paljud naised orgasmi. Ja see, kes on tugev solistina, saavutab kergesti meisterlikkuse ka duetis.

8. Naine saab orgasmi vaid pärast 30. eluaastat.

Mõttetus! Paljud tüdrukud alustavad masturbeerimist 13–14-aastaselt ja kogevad pidevalt orgasmi. Tõsi küll, naise seksuaalsus, erinevalt mehe omast, areneb välja aeglasemalt.

9. Mees tunneb ära, kas naine sai orgasmi või mitte.

Ka see on poolik tõde. Märgatavad tunnused ju on: nahk hakkab õhetama, pulss muutub kiireks, 5–6 cm sügavusel vagiinas paiknev rõngaslihas tõmbub rütmiliselt kokku. Aga naise orgasmi intensiivsus on eri aegadel erinev ja mees seda enamasti ei tunne. Pealegi on tal piisavalt tegemist omaenda orgasmiga. Ja lõpuks naised on niivõrd head näitlejad, et nad oskavad teeselda kõike, ka rõngaslihaste tõmblemist. Sellise komejandi ajend on arvamus, et mees saab vaid siis tõelise rahulduse, kui viib naise orgasmini, ja et vaid tänu sellele usub mees end hiilgava armastaja olevat. Niisugusel etlemistel võivad olla saatuslikud tagajärjed. Esiteks nii ei õpi mees kunagi ära, kuidas naist orgasmini viia, teiseks kui ta naise voodis valelt tabab, siis hakkab ta teda kergesti kahtlustama ka teistes eluvaldkondades.

10. Ilma orgasmita on õige seks mõeldamatu.

Ka see on vale. Paljudes kultuurides väldivad armastajad orgasmi teadlikult, pidades silmas, et tõeline nauding seisneb iha süttimises ja selle pikendamises. Ka ilma orgasmita saab naine täieliku erootilise rahulduse. Kui korraldada akt kõiki võimalikke armumänge rakendades ja üha uusi leiutades, ei jätku orgasmiks enam jõudu. On loomulik, et naist, kes kunagi pole kogenud orgasmi, närib kahtlus: kas see on ikka õige mees. Kas ma ise ei ole äkki ebanormaalne? Jne. Kui naine seksi alati ilma mingi ekstaasita suhtub, võib see sisendada hirmu ja viidata hälvetele. Aga mitte parandamatutele. Igal juhul võiks konsulteerida seksuoloogiga, sest arstide arvates pole olemas tervet naist, kes orgasmini jõuda ei suudaks. Eelkõige pidagu iga naine meeles, et seksis ei ole tabusid. Öelge partnerile avameelselt välja kõik oma soovid, ärge keelduge eksperimentidest, mida ta teile pakub. Leidke koos uusi naudinguallikaid. Ja kui kord olete orgasmini jõudnud, siis iga järgmise korraga on teil lootust üha rohkem.

©Peter Hagen