Kuidas narkoparun Pablo Escobar igal aastal kaks miljardit dollarit kaotas

1 minutit lugemist

Narkoparuni elu polnud kerge: kogu aeg tuli politsei eest põgeneda, kedagi ei saanud usaldada ja raha oli nii palju, et enam ei osanud sellega midagi peale hakata. Ja see viimane oli Pablo Escobari jaoks kõige suurem probleem. Vaesest perekonnast pärit Escobaril oli 28-aastaselt juba nii palju raha, et tal polnud enam võimalust seda kokku lugeda. Oma võimu tipul kontrollis Escobar 80 protsenti kogu maailma kokaiiniärist, laskis iga päev toimetada USA-sse 15 tonni kokaiini ja teenis 420 miljonit dollarit nädalas! Raha tuli nii kiiresti ja sellises koguses, et selle peitmine oli tõeline peavalu. Escobar mattis raha Colombia põldudele, peitis mahajäänud laohoonetesse või laskis müürida teiste kartelliliikmete majadesse. Vähemalt nii väidab tema vend Roberto Escobar oma raamatus „The Accountant’s Story: Inside the violent world of the Medellin cartel“. Ta pidi venna majapidamisega kursis olema, sest lõppude lõpuks oli ta kartelli rahaasjadega väga hästi kursis.
Küll oleks aga Pablo Escobar pidanud peidikute valimisel pidanud pöörama suuremat tähelepanu nende turvalisusele. Roberto andmetel kaotas narkoparun igal aastal umbes 10 protsenti ehk 2,1 miljardit dollarit, millest osa rikkusid rotid, osa aga vesi ja hallitus või ei suudetud enam peidikut üles leida.
Kuid ka tema käsutusse jäänud rahaga ei käinud Escobar mitte just arukalt ümber. 2009. aastal antud intervjuus meenutas tema poeg Juan Pablo Escobar, et kord olevat isa kaks miljonit dollarit põletanud, et pereliikmed põgenemisel sooja saaks. Raske uskuda, et muud põletusmaterjali käepärast polnud või oli ta selleks lihtsalt liiga laisk. Rahalisi kaotusi ei võtnud Escobar südamesse, sest seda oli tal enam kui piisavalt. Roberto väidab oma raamatus, et isa oli iga kuu ostnud 2500 dollari eest kummipaelu rahapakkide kokkupakkimiseks. Inimene, kes vajab igal kuul sellises koguses kummipaelu, ei võta väga südamesse, kui rotid paar miljardid pintslisse pistavad.

MAAJA