Kuidas loomad ennast rahuldavad

2 minutit lugemist

Emane kääbusšimpans laskub rohule selili ning teeb endal olemise mugavaks. Seejärel ajab ta jalad laiali ning hakkab sõrmega oma häbet hellitama. Ikka kiiremate ja kiiremate liigutustega erutab ta oma kliitorit, äkki hakkab ta keha tõmblema ja siis langetab ta pea ning jääb rahuldatult lamama…

Paavianidega on sama lugu. Vanem isaspaavian võtab oma sugukonna keskel mõnusasti istet ning teeb „käsipattu” kuni ejakulatsiooni saabumiseni. Kaks-kolm nooremat isasahvi leiavad eeskuju nii põneva olevat, et hakkavad samuti iseendaga tegelema. Ja õige varsti on kuulda tugevaid orgasmihäälitsusi. Tõeline ahvimõnu!
Veel hiljaaegu arvasid zooloogid ja imetajate käitumist uurivad teadlased, et loomariigis on seksi ainuke ülesanne järglasi saada. Kuid ahvide jälgimine on selle väärseisukoha kummutanud. Olgu tegemist isas- või emasahvidega, nad kõik tegelevad onanismiga kuni orgasmi saabumiseni.

No pole hullu, seekord läks veits valesti.

Emased bonobod ehk kääbusšimpansid (neid peetakse inimese lähimateks sugulasteks) on koguni nii nutikad, et valivad välja sobiva puuoksakese, mida kasutavad siis kunstpeenisena.
Ka okassigadel näikse fantaasiat olevat. Nad kasutavad oksi erootiliste abivahenditena. Okassiga võtab oksa esikäppade vahele ning liigub siis edasi-tagasi, nii et oks samal ajal suguelundit puudutab.
Kaljukitsedel ja pruunkarudel pole selliste abivahendite järele vajadust, sest nad saavad koonu abil ennast ise rahuldada.
Kuid ka need, kellel on käppade asemel loivad ja kes elavad vees, ei pea sellepärast veel seksuaalsest naudingust ilma jääma. Delfinaariumis peetav isane delfiin lükkab meelsasti oma peenise vee sissevoolu torusse. Emane delfiin aga libistab oma suguelundeid mööda basseiniseina. Teada on ka see, et delfiinid naudivad füüsilist kontakti inimesega.
Kaldakividel päikesepaistel peesitav morsk andub meelsasti lihalikele rõõmudele. Ta võtab oma kara loibade vahele ning laseb „kätel käia”.
Eksib see, kes arvab, et sõralised tegelevad ainult siis iseendaga, kui paaritumiskavatsusega partnerit läheduses pole. Näib, et isashirved lausa naudivad onaneerimist paaritamist ootavate emaste keskel. Ka paavianid eelistavad sageli onanismiga tegelda, selle asemel et himuraid emaspaaviane rahuldada.
Kõige soodsam masturbatsiooni abivahend on elevantidel: londiga on väga mõnus endale suuseksi teha. Isased kaelkirjakud onaneerivad aga jooksu pealt. Mööda savanni galopeerides erutavad nad oma peenist seda välja lastes ja sisse tõmmates seni, kuni sperma pritsib.
Kuid tuleme tagasi bonobode-ahvide juurde. Emastele ei piisa ainult iseendaga tegelemisest. Nad ei ütle ära ka lesbilistest mängudest, hõõrudes õrnalt oma keha teise emase vastu.

©Peter Hagen