„Käi offi, ma ei viitsi!“

2 minutit lugemist

Juba aastaid tagasi räägiti Eestis süvenevatest lõhedest noorte ja vanade vahel. Pinged leidsid ja leiavad aset nii rahvuste, regioonide kui ka põlvkondade vahel. Just viimasele leidis kinnitust lõbus aastatetetagune intervjuu.

„Käi offi! (1) Ma ei hakka mingit ekstriimi panema! (2)“ on Mart-Gordon (16) kindel, kui  palub tal oma vanaisa kõrval pildistamiseks poseerida.
„Misse?“ küsib seepeale vanaisa Meinhard (79), kes on lapselapsele pealinna Munalaskmelt külla tulnud.

Mart-Gordon, kuidas vanaisaga läbi saad?
Mart-Gordon: Varem oli nagu coolim…(3 ) Igast džõuki (4) sai koos tehtud, kui vanasti tihedamini maal chillisin (5). Väga pööfi spot (6) oli ka. Vana tegi mulle vibu ja nooled, lasin märki ja väga fine (7) oli. A nüüd on nagu ära vajund. Põhimõtteliselt on nii, et vend läks veits segaseks, kui memm suri, nüüd käib iga kuu siin ja mina pean temaga hängima (8). Maam (9) käseb.
Meinhard: Seep’ see om.
Kuidas te oma aega koos veedate?
Mart-Gordon: Põmst (10) vend räägib iga kord oma sõjalugusid. No ma olen neid… ma ütlen noh, no ütleme… megapalju (11) olen neid juba kuulnud. Ma olen nagu wadever…(12) täiega viskab kopa ette nagu!
Meinhard: Seitsmenda korpuse poistega piirasime… meid oli tosin… tervele rügemendile tegime tuule alla. Mitt’ üht hingelist ei jäänud alles.
Mart-Gordon (haarab kätega peast): Ei-no, hakkab pihta jälle! Fakk mii noh (13)! Ma ütlen, tohul (14) on mingi error (15) sees. Ükskord näitasin talle Playstation16 kahte… X-Men’i mängu. Vana küsis „kust see kast jõudu saab?“ Kast jõudu!!! Ma olin nagu – mida?! Mida sa ajad, vana? Täiega teil (17)nagu!
Mida pronkssõdurist arvate?
Mart-Gordon: Mul jummala poh (18), mida need russid teevad. Pangu oma lilli sinna nii palju kui tahavad! Kui mõnel vandil (19) luugid kinni (20) lüüakse, siis teinekord teab… vähemalt paar päeva ei piilu.
Meinhard: Tundsin modelli, kelle järgi kunstnik sõduri vuolis. See oli lapsepõlvekaaslane mul. Ega ta suurem asi sõber polnd, edev riiukukk sihuke. Eks ta sellepärast sinna modelliks roniski. Minu pärast koristage see reo säält minema. Ärge ainult Munalaskmele tooge!

Aitäh intervjuu eest!

Meinhard: Jaa… palun-palun.

Mart-Gordon: Word! (21)

Sõnaseletused

  1 Mine minema!
  2 Midagi äärmuslikku tegema
  3 Lahedam
  4 Nalja
  5 Rahulikult olema
  6 Perfektne koht
  7 Hea
  8 Koos olema
  9 Ema
10 Põhimõtteliselt
11 Väga palju
12 Ükskõikne
13 (Tõlkimatu roppus, ehk kepi mind) Ei või olla
14 Vana mees
15 Viga
16 Mängukonsool
17 Ebaõnnestumine
18 Äärmiselt ükskõik
19 Venelane
20 Silmad paiste
21 Sõna, ehk pole probleemi, olge lahked!