Haigus tuleb sandist iseloomust

2 minutit lugemist

Tuntud kanada terapeut Liz Burbo on välja töötanud unikaalse tervendamise meetodi, mille deviisiks on saanud üleskutse: „Kuula oma keha!” Meetod põhineb väitel, et meie keha on meie mõtete ja tunnete täpne peegeldus. Eksisteerib tihe side meie probleemide ja haigestumiste vahel. Kroonilise haiguse aluseks, nagu üldse igasuguse valu aluseks, on signaal: „Midagi on elus valesti”. Mahasurutud soovid ja negatiivsed emotsioonid lõhuvad sisemise harmoonia, kutsudes esile füüsilise keha vastureaktsiooni.

Seedeelundite probleemid tähendavad, et te ei suuda „seedida” uut situatsiooni või teid ümbritsevaid inimesi. Magu seedib sama vaevaliselt stressi ja hingelisi probleeme kui rasket toitu.

Peavalud annavad märku madalast enesehinnangust ning vähesest vastupanuvõimest stressidele. Et peavalust vabaneda, piisab sageli aru saamisest, millal ja miks olete enese suhtes valesti talitanud, millised mõtted ja emotsioonid eelnesid valule. Tavaliselt elab peavalude all kannatav naine oma võimete piiril, pidevas pinges, ta on psüühiliselt ja füüsiliselt alla surutud. Aitavad mitmesugused lõdvestavad tehnikad, muusika, loodushääled, meeldivad aroomid.

Allergia – rahulolematus iseendaga, enese hukkamõistmine.

Kõhukinnisuse all kannatavad reeglina inimesed, kes kardavad millestki ilma jääda. Nad eelistavad klammerduda kõige vana ja kasutu külge, pikki aastaid ei suuda nad lahkuda igavast ja vähetasuvast, kuid harjumuspärasest tööst; kõiki jõudusid kokku võttes hoiavad kinni tarbetutest suhetest ning täidavad oma pööningud, keldrid ja rõdud mitte kellelegi vajaliku rämpsuga. Jämesool kujutab meie võimet vabaneda sellest, mida me enam ei vaja. Vabanege kõigest liigsest, mis segab elada, ning te ei vaja enam klistiire ega lahtisteid.

Hemorroidid ja pärasoole haigused võivad viidata materiaalsete väärtuste ületähtsustamisele, aga ka soovimatusele loobuda oma arvamusest, mis osutub sageli ekslikuks.

Kilpnäärmehaigused võivad tähendada, et sõltute liiga palju oma lähedastest.

Kurguhaigused räägivad tavaliselt allasurutud soovist rääkida ära kõik, mis on hingele kogunenud.

Igemeprobleemid tekivad otsustusvõimetutel inimestel.

Tsüstid, kasvajad ja lipoomid on kangekaelse, teisi alla suruva iseloomu tunnuseks.

Vähk – vanade – „kogu eluks” – solvumiste tagajärg.

Silmahaigused – soov sulgeda millegi ees silmad, lükata kõrvale rasked probleemid, neid mitte märgata.

Kurtus – kangekaelsete inimeste haigus. Vankumatu järeleandmatus põhjustab kohina kõrvades.

Song on märgiks, et kangekaelsusele lisandub veel ahistatud enesearmastus.

Nahahaigused tabavad inimesi, kes häbenevad ennast ning püüavad end võõraste pilkude eest eemal hoida.

Haavandtõbi on kergesti solvuva iseloomu tulemus: solvumised pole kauakestvad, kuid sagedased ja impulsiivsed.

Diabeet ja kõhunäärmehaigused – sügavad solvangud ning ülekohus perekonnas.

Astma – süüdistav ja karm ülekohus – ründamine ja pidevad etteheited. Halisevad solvangud – see on polüartriit ja väikesed liigesed, kangekaelsus ning soov alla suruda on suurte liigeste haigused – artroosid .

Neeruhaigused on samuti kangekaelsuse ja kalkuse tagajärg.

Kui suudate välja selgitada seose haiguste ja oma iseloomu vahel ning olete valmis tunnistama oma eksimusi, siis on esimesed kõige tähtsamad sammud tervenemise suunas juba tehtud.