Bondage – erutavad sidumismängud

6 minutit lugemist

Avameelsed küsimused erutavate sidumismängude kohta
„Maaja“ vastab kõige enam huvi pakkuvatele bondage’ga seotud küsimustele.

Mida bondage tähendab ja mida selle all mõeldakse?
Mõiste bondage on tuletatud ingliskeelsest sõnast bond, mis tähendab siduma, aheldama. Seksuoloogias märgitakse selle terminiga partneri kinnisidumisega või aheldamisega seotud seksimänge. Nii aktiivse kui ka passiivse partneri jaoks on kinnisidumine enne suguakti eriti erutav, asendades tavapärast eelmängu.

Kas inimesel peavad olema sadomasohhistlikud või fetišistlikud kalduvused, et sidumismänge nautida?
Ei, paljude paaride jaoks on sidumismängud vaid täiendavaks närvikõdiks, et oma rutiinset seksuaalelu vaheldusrikkamaks muuta ja erootilist pinget suurendada. Kuid leidub ka sadistlike kalduvustega mehi ja naisi, kes harrastavad ekstreemseid sidumismänge, mille ajal nad tekitavad partnerile valu. Teiste jaoks on aga sidumismängudes kasutatavad siidisukad, nahkrihmad või ahelad fetišistliku tähendusega, ilma milleta vahekord neile midagi ei paku.

Mis sellises mängus passiivset ja aktiivset poolt erutab?
Kinnisiduja naudib võimu „kaitsetu” partneri üle, sest tema otsustab, kuidas partnerit mängu ajal erutada või orgasmini viia. Aktiivne pool hellitab kinniseotud partnerit tavaliselt seni, kuni viimane lausa anub, et teda lõpuks orgasmini viidaks. Kinniseotu omakorda saab täielikult kontsentreeruda omaenda naudingule, kusjuures teda erutab väga teadmine, et ta on partneri meelevallas. Paljusid bondagefänne erutab see, kui passiivne pool teeskleb vastuhakku.

Millist atribuutikat sidumismängudeks soovitate?
Seksshopides on müügil kette kui ka metallist või nahast käe- ja jalaraudu. Sidumismängude ajal paljud paarid improviseerivad, kasutades ka käepäraseid vahendeid. Käiku lähevad siidisukad/rätikud, lipsud, vööd ja pesunöörid. Eriti soovitaks kummist või plüüšpolstriga käeraudu, mis ei sooni käsi.

Milliseid bondagetehnikaid tuntakse?
Praktiseeritakse käte ja jalgade kinnisidumist, samuti esemete – näiteks tooli või voodi külge sidumist. Samuti armastatakse erinevaid sidumistehnikaid kombineerida. Meeste eelistatuim variant näeb välja nii: mees heidab voodisse selili, naine seob tal käed kinni ja astub siis mehega ratsaasendis vahekorda. Naiste lemmiknumber: mees seob naise käed voodiotsa külge, seejärel köidab jalad ja võtab siis naist tagant.

Kas mehed ja naised kogevad sidumismängu ajal tugevamat orgasmi?
Paljud sidumismängude harrastajad kogevad bondage ajal palju intensiivsemat orgasmi kui nn. normaalse seksi ajal. Seda kahel põhjusel. Esiteks selline rollimäng suurendab tunduvalt asjaosaliste erutust, teiseks tekitab sidumine tugeva lisaärrituse, mis omakorda suurendab keha erogeensete piirkondade tundlikkust.

Mida mõeldakse nn. pehme sidumismängu all?
Sellistes mängudes kasutatakse sidumiseks pehmeid rätikuid või isegi pesuesemeid. Sidumine on pigem sümboolne. Pehmet sidumismängu eelistavad need, kellel on armumängus esikohal erootilised keelemängud, mille abil viiakse partner peaaegu orgasmini, et siis jälle taanduda ja mängu uuesti alustada. Pikaajalise ärritamise tulemusel saadud orgasm on eriti võimas ja suurt rahuldust pakkuv.

Millised on bondage kõige erutavamad eelmängud?
Kõige armastatuim sidumismäng on blind-bonding. Partneril seotakse ka silmad kinni, mistõttu ta tunnetab silitusi ja puudutusi tunduvalt intensiivsemalt. Paljud armastavad ka maiustuste (näiteks vahukoore, jäätise) lakkumist partneri suguelunditelt. Harrastatakse ka nn. materjali massaaži. Partneri keha hellitatakse külma lusikaga, silitatakse kareda aiatöödekindaga. Mõnda erutab ka see, kui tema keha silitatakse kooritud kurgiga. Võimalusi on väga palju.

Millised on kõige erutavamad poosid sidumismängu ajal?
Näiteks kui naine on seliliasendis kinni seotud, saab mees tõsta tema jalad oma õlgadele ning tungida eriti sügavale. Kui naine on aga kõhuli, tõmbab mees ta põlvili ja võtab partnerit tagant. Paljusid erutab ka järgmine variant. Kinniseotud mees on selili. Naine asub mehe kohale nii, et partner saab keelega tema häbet hellitada, samal ajal teeb naine mehele suuseksi.

Millistes kohtades peale voodi võiks sidumismänge kõige rohkem nautida?
Peale juba eelpoolnimetatud „kuuma tooli” võib soovitada sidumismängu seistes. Näiteks võib jalutuskäigul naine mehe puu külge siduda ja talle siis suuseksi teha. Närvikõdi armastavad outdoor-bondingi fännidele meeldib partnerit siduda pargipingi või laternaposti külge. Võimalusi on palju, kõik oleneb ainult asjaosaliste fantaasiast.

Mida kujutavad endast ekstreemsed sidumismängud?
Näiteks seotakse mehe peenis või naise rinnad tugevasti kinni. Ekstreemseks tuleb pidada ka nn. Andrease risti: partner seotakse kinni (dominastuudiotes spetsiaalse puust risti külge) käed ja jalad laiali. Ka praktiseeritakse partneri kinnisidumist pea alaspidi, mis pidavat esile kutsuma eriti tugeva seksuaalse erutuse. Seksuoloogid ei soovita siiski selliseid mänge, mille ajal võidaks partnerile haiget teha või mis muudavad ta pelgalt seksiobjektiks, nii et tunded ja erootilised hellitused jäävad täielikult tahaplaanile.

Kas bondagefännid harrastavad ka grupiseksi?
Londonis tegutseb kurikuulus klubi, mille liikmed vahetavad regulaarselt kohtumispaika, et praktiseerida sidumismänge kettidega. Üldiselt eelistatakse selliseid mänge läbi viia privaatsemas miljöös. Ka „Maajas” avaldatud kuulutuste põhjal võib öelda, et leidub paare, kes tahaksid tutvuda samasuguste huvidega teiste paaridega. Iseküsimus, kas nad selliseid ka leiavad.

Kas sidumismängu on võimalik kasutada ka onaneerimisel?
Rõhutame veel kord, inimese fantaasial ei ole piire. Mõned naised ja mehed seovad endal genitaalid kinni, viies end siis vibraatori või käte abil orgasmini. Bondagefetišiste erutab juba ainuüksi sidumisvahendite nägemine.

Statistikat sidumismängude kohta

* Umbes 5% naistest ja 7% meestest harrastavad regulaarselt ekstreemseid sidumismänge 2-4 korda kuus.
* Pehmeid sidumismänge eelistaks 54% naistest ja 72% meestest.
* 13% naistest laseb ennast pärast alkoholi tarvitamist voodi külge siduda.
* 17% meessoost bondagefännidest elab oma kalduvust välja lõbumajas, lastes ennast prostituudil kinni siduda või raudu panna.
* Iga neljas naine ja iga kolmas mees on salajas unistanud erutavatest sidumismängudest, kuid ei ole söandanud partnerile oma soovidest rääkida.

* * *

Millest on tingitud kalduvus sidumismänge harrastada?
Iga inimene soovib alateadlikult kas domineerida või lasta ennast alandada. Bondage võimaldab neid kalduvusi kõige paremini välja elada: kord võimuka aheldajana, kord tahtejõuetu alistujana.

Millised on praegusel ajal kõige moekamad trendid?
Kindlasti „Jaapani meetod”, mis seisneb partneri eriti komplitseeritud ja võiks öelda isegi sadistlikus pea alaspidi kinnisidumises. Ka harrastatakse teineteise plastikkilesse pakkimist. Kuna sellises pakendis hakkab inimesel väga palav ja see ajab higistama, satuvad asjaosalised ekstaasi, nii et rebivad teineteise genitaalide kohalt kile katki ja astuvad vahekorda. Ka on moes lukuta käerauad, mida passiivne pool saab ise kergesti avada, kui partner peaks liiga hoogu sattuma.

Mida tuleks sidumismängude ajal silmas pidada?
Kindlasti tuleks selliseid mänge harrastada ainult inimesega, keda hästi tuntakse ja keda täielikult usaldatakse. Asjaosalised peaksid ka kokku leppima märksõnade või häälitsuste suhtes, kui üks pool ei tunne ennast enam hästi või tahab mängu katkestada. Selleks et mitte vereringet takistada, peavad kõik ahelad ja nöörid olema seotud sellise tugevusega ümber jäsemete või ihu, et sõrm mahuks veel vabalt vahele. Kindlasti ei tohi kaela kinni siduda. Kui partner kipub kõri kallale, siis on tema puhul midagi väga viltu ja sellisel juhul oleks ainuõige otsus mängust loobuda. Mitte kunagi ei tohi kinniseotud partnerit üksinda jätta!

©Peter Hagen