Pentagoni salaprojektid – USA kaitseministeerium kulutab maagidele ligi miljon dollarit aastas

2 minutit lugemist

1993. aasta juulis näitas telekompanii NBC saadet, milles oli juttu ülivõimsa bioväljaga isikute kasutamisest sõjalistel eesmärkidel. Selgus, et USA Kaitseministeeriumi Lu urevalitsus kulutab igal aastal sellisteks katseteks ligikaudu 1 miljon dollarit.

Muuhulgas meenutati ka ameerika otsinguprogrammi, mille kohaselt ekstrasensid püüdsid avastada nõukogude allveelaevu. Pentagon lükkas ametlikult need teated ümber. Kuid 1996. aastal kinnitasid LKA ja teiste ametkondade esindajad teadet sellest, et 20 aasta jooksul kasutasid Ameerika Ühendriigid salaja ekstrasensse selleks, et kindlaks teha Liibüa liidri M. Kaddafi asukohta, leida plutooniumi Põhja Koreas, osutada kaasabi narkootikumide levitamise vastu võitlevate organisatsioonidele ning teiste salajaste operatsioonide läbiviimiseks.
Parapsühholoogia küsimustega Ameerikas tegelevad teiste hulgas ka General Electric, sõjaliste uuringute keskus Redstone’is ja teadusliku uurimise instituut Stanfordis. Teadlased püüavad tungida järgmiste nähtuste olemusse: objekti omaduste ja inimese mõtete tunnetamine ilma nendega kontakteerumata; telepaatia – inimese mõtete ning psüühilise seisundi ülekanne kauguste taha; selgeltnägemine – objekti jälgimine väljaspool silmsidet; psühhokinees – füüsilise objekti mõjutamine mõttejõu abil, mille tagajärjel see paigutatakse ümber või hävitatakse; telekinees inimese mõtteline ümberpaigutamine, samal ajal kui tema keha jääb paigale.

Seadmete mõjutamine mõttejõul

Sõjaväelastele pakub eelkõige huvi psühhokinees, efektiivseim viis lüüa rivist välja nii vägede juhtimissüsteemid kui strateegiline relvastus.
Uurijate sõnul omandasid mõttejõul hävitatud esemed katsete käigus hoopis teise kuju, kui füüsilise jõu puhul.
Erilist tähelepanu pööratakse telepaatilisele hüpnoosile, mis lubab teostada mõtete ülekandumist inimeselt või inimeste grupilt (telepaatidelt) vastava auditooriumini. Näiteks kaitsest läbimurret teostav vaenlase üksus hakkab pärast taolist mõjutamist edu arendamise asemel hoopis end kindlustama kättevõidetud joonel või pöördub koguni tagasi lähtepositsioonidele.
Eriti tähtis on biokiirguse mõju tundmaõppimine juhtimis- ning sidesüsteemidele ja elektronaparatuurile, samuti bioenergeetiliste kunstgeneraatorite väljatöötamine ning võimaluste leidmine mõjutamaks vaenlase isikkoosseisu ja elanikkonda eesmärgiga tekitada neis senitundmatuid psüühilisi seisundeid. Luureoperatsioonide käigus, mis viidi läbi programmi „Elektrosensoorsete jõudude kasutamise projekt“ raames, ei õnnestunud püstitatud eesmärke saavutada. Kuid kuni 1996. aasta juulini jätkasid kolm ekstrasenssi siiski tööd Fort-Midis (Marylandi osariik).
Kui LKA asus 1970. aastatel taolisi uuringuid finantseerima, leidus küllalt neid, kes suhtusid asjasse skeptiliselt, pidades ettevõtmist perspektiivituks. Projekt läks USA valitsusele maksma 20 miljonit dollarit.
Ekstrasensside kasutamise tagajärgi on praegu veel raske ennustada. Lääne eksperdid oletavad, et see riik, kes suudab esimesena teha läbimurde nimetatud valdkonnas, saab kahtlemata täieliku võimu vaenlase üle, mis on oma tähtsuselt võrreldav vaid monopoolse seisundiga tuumarelva omamisel.

MAAJA