Zach Zeiler – kulturismiga vähi vastu

1 minutit lugemist
Zach Zeiler keemiaravil.

Zach Zeiler sündis 16. aprillil 1994 Idas (USA, Michigani osariik). 2010. aastal diagnoositi tal Hodgkinsi lümfoom staadiumis 1B. Selleks ajaks oli 1,82 m pikkuse noormehe kehakaal langenud 50 kilogrammile. Öised tugevad higistamised olid märgiks selle kohta, et haigus on kaugele arenenud.
Zachi ema Joanna Zeiler meenutab: „Ühel päeval magas Zach oma toas, ma möödusin temast ja ta ütles: „Ema, vabanda, kogu voodi on märg.“ Ma märkasin, et Zach hakkas üha nõrgemaks ja nõrgemaks jääma. Kuni selle ajani oli Zach õigupoolest väga sportlik olnud. Minu isa suri samuti Hodginsi lümfoomi ja nii avastasime Zachi juures ajapikku samu sümptoome kui minu isal. See oli esimene kord, kui ma Zachi isa nutmas nägin. Pärast diagnoosi olime kõik endast väljas. Mina olin ainuke, kes üritas ennast kokku võtta.“
Nii määrasid arstid Zachile agressiivse keemia- ja kiiritusravi.
Praegu on Zach 25-aastane atleet, kes on Youtoubi üles pannud otsatu hulga videklippe oma jõutreeningutest. Zach meenutab: „Pärast kiiritusravi alustasin ma trenni raskuste tõstmisega ja vastavalt selle muutsin oma menüüd. Ma teadsin, et see aitab mul kaalus juurde võtta ja vähem haiglasem välja näha.“ 2020. aasta veebruariks oli ta pannud üles vähemalt 420 videklippi oma treeningutest. Juba nende klippide tunnusmeloodia on sünge, lausa pahaendeline. Naeratada on tal väga rakse, pigem on tema silmad kogu aeg sellised, nagu oleks ta äsja nutnud.
Praeguseks ajaks on Zach Zeilerist saanud sotsiaalmeedia staar. Iga kuu jälgib keskmiselt 11 miljonit inimest tema treeninguid.

Kui juba, siis näidata kõike!

Zach: „Jõutreening oli ainuke viis, et oma raevu selle haiguse vastu välja elada. Juba lühikese aja pärast olin ma selle treeningust saadud positiivse fiilingu suhtes lausa sõltuvuses. Raev muutus lõpuks kireks.“
Praegu tunneb Zach ennast tervena, kuid pole kindlat garantiid, et haigus mingil ajal tagasi ei hiili…

MAAJA

0

Your Cart