Zach Zeiler – kulturismiga Hodgkini lümfoomi vastu

2 minutit lugemist
Zach Zeiler keemiaravil.

Zach Zeiler sündis 16. aprillil 1994 Idas (USA, Michigani osariik). 2010. aastal diagnoositi tal Hodgkini lümfoom staadiumis 1B. Selleks ajaks oli 1,82 m pikkuse noormehe kehakaal langenud 50 kilogrammile. Öised tugevad higistamised olid märgiks selle kohta, et haigus on kaugele arenenud.
Zachi ema Joanna Zeiler meenutab: „Ühel päeval magas Zach oma toas, ma möödusin temast ja ta ütles: „Ema, vabanda, kogu voodi on märg.“ Ma märkasin, et Zach hakkas üha nõrgemaks ja nõrgemaks jääma. Kuni selle ajani oli Zach õigupoolest väga sportlik olnud. Minu isa suri samuti Hodgini lümfoomi ja nii avastasime Zachi juures ajapikku samu sümptoome kui minu isal. See oli esimene kord, kui ma Zachi isa nutmas nägin. Pärast diagnoosi olime kõik endast väljas. Mina olin ainuke, kes üritas ennast kokku võtta.“
Nii määrasid arstid Zachile agressiivse keemia- ja kiiritusravi.
Praegu on Zach 29-aastane atleet, kes oli 15. detsembriks 2020 pannud Youtoubi üles 526 (kes jõub neid enam kokku lugeda) videoklippi oma jõutreeningutest. Kas eneseimetluse või eneselohutuse maailmarekord? Pole teada, miks Zach on valinud nende klippide tunnusmeloodiaks sünge, lausa kurjakuulutava ja pahaendelise muusikapala. Naeratada on tal väga raske, pigem on tema silmad kogu aeg sellised, nagu oleks ta äsja nutnud. Zach meenutab: „Pärast kiiritus- ja keemiaravi alustasin trenni raskuste tõstmisega ja vastavalt selle muutsin oma menüüd. Ma teadsin, et see aitab mul kaalus juurde võtta ja vähem haiglasem välja näha.“
Praeguseks on Zach Zeilerist saanud sotsiaalmeedia staar. Iga kuu jälgib keskmiselt 11 miljonit inimest TouTube’ vahendusel tema treeninguid.

Kui juba näidata, siis kõike!

Zach: „Jõutreening oli ainuke viis, et oma raevu selle haiguse vastu välja elada. Juba lühikese aja pärast olin ma selle treeningust saadud positiivse fiilingu suhtes lausa sõltuvuses. Raev muutus lõpuks kireks.“
Praegu tunneb Zach ennast tervena, kuid pole mingit garantiid, et salakaval haigus aja möödudes tagasi ei hiili…

MAAJA

NB! Hodgkini lümfoom on saanud oma nimetuse Inglise arsti Thomas Hodgkini (1798–1866) järgi, kes kirjeldas esimesena seda haigust 1832. aastal.