Millest räägivad erootilised fantaasiad

3 minutit lugemist

Fantaasiad on nagu unenäodki on meie hirmude ja ihade peegeldus. Fantaasiate mõte pole sedavõrd šifreeritud kui unenägude oma, aga sedagi ei saa võtta tähttähelt, ühetähenduslikult. Fantaasia tegelikkuseksmuutmisega ei maksa rutata, aga ignoreerida neid samuti ei tohiks. Mis puutub erootilistesse fantaasiatesse, siis nendes on sageli peidus võti paljude intiimsete probleemide mõistmiseks ja lahendamiseks. Psühhoanalüütikud teavad tüüpilisi fantaasiaid, mille tekkemehhanismi ja painajalikkust on üsna lihtne lahti seletada. Siinjuures neist mõned näited.

Vägivalla ohver

Kõige populaarsem tegelane naiste erootilistes fantaasiates on võõras mees, kes nad jõuga võtab. See kujutluspilt ei tähenda üldsegi seda, et naises on midagi masohhistlikku, et ta salaunistuseks on langeda vägistamise ohvriks. Selle levinumaks põhjuseks on puudulik aktiivsus armastatud mehe seksuaalses käitumises. See ei pruugi tähendada seksuaalset rahuldamatust, vaid väsimust sellest, et naisel tuleb kooselus kõiki otsuseid langetada ja tagatipuks ilmutada initsiatiivi ka intiimsuhetes. Oma fantaasiates ei näe ta tundmatus mehes konkreetset isikut, vaid oma armastatud mehe seni tema eest varjatud mehelikku jõudu ja otsustusvõimet, mida ta ometi ükskord tundma saada tahaks. Analoogilisi fantaasiaid esineb ka meestel, aga naisel, kes on vägistajarollis, on veidi teistsugune tähendus. Tõenäoliselt on tal elus suhted naisega, kes seksi vastu üldse huvi ei ilmuta.

Samastumine homoseksuaaliga

Kui mees on seksuaalselt aktiivne ja tal on naiste seas menu, fantaasiates aga suhtleb omasoolistega, pole sel midagi ühist kalduvusega homoseksualismile seni, kuni fantaasiad fantaasiateks jäävad. Tõenäoliselt on seksil niisuguse mehe elus suur tähtsus – ta peab seksi armastuse sünonüümiks. Talle on võõrad ja tarbetud niisugused mõisted nagu sõprus ja vastastikune usaldus, ühised huvid jne – seda kõike asendab seks. Alateadvuses tajub ta mingil määral oma elu üksluisust ja püüab seda muuta aina uusi tutvusi sõlmides, mis aga reeglina kiiresti voodisse viivad. Meeste seltskonna järele ei tunne ta mingit vajadust ja tutvused kaotavad kiiresti mõtte. See defitsiit peegeldubki homoseksuaalsetes fantaasiates.
Ka naiste lesbilistel fantaasiatel pole enamasti midagi ühist seksuaalse orientatsiooniga. Eelkõige tähendavad need seda, et naine tunneb puudust hellusest ja tähelepanust.

Protest, mida vaid iseeneses söandatakse välja elada

Nii meeste kui naiste fantaasiates esineb sageli varjamatult pornograafilisi stseene, mis ületavad juriidilised ja psühhiaatrilised vormid: verised sado-masohhistlikud orgiad, seksimine mõnes avalikus kohas, seks laste või loomadega. Kui soov midagi niisugust ka päriselt läbi elada ei muutu kinnisideeks, pole neis midagi patoloogilist. Nende taga varjab end omamoodi protest sissejuurdunud stereotüüpide, normide ja seaduste vastu. Nendes on midagi võrreldavat solvunud lapse fantaasiatega, keda „sadistlikud” vanemad sunnivad regulaarselt käsi ja hambaid pesema. Umbes niisuguses vaimus, et oodake, kui suureks saan, käin ainult räpasena ringi, söön pesemata õunu ega vaja üldse hambaharja!
KOKKUVÕTTES peegeldavad erootilised fantaasiad täiesti normaalseid inimlikke soove ja ihasid: olla tugev ja vaba, tark ja kütkestav, armastatud ja ihaldatud. Et niisuguseks saada, pole tarvis kellelegi piitsaga virutada, kedagi voodi külge siduda, pöörases tempos partnereid vahetada, jne. Vaata ringi ja usu – ümberringi on samasugused inimesed kui sina, kes salamisi igatsevad sedasama mis sinagi. Ja analoogiliselt sinuga kardavad hüpata üle oma harjumuste piiridest. Ühega neist jõuad kindlasti niisuguse täiuseni, et fantaasiad hajuvad – vaata terasemalt, võib-olla on ta päris sinu kõrval!

©MAAJA