Kuidas pakkida asju, mida lennujaama turvakontroll võib konfiskeerida?

1 minutit lugemist
 1. Iga päev konfiskeeritakse lennujaamades asju, mis ei ole õigesti pakitud. Kaheksa asja paistavad eriti silma.
  Anname nõu: milliste asjade pakkimisel ja kaasa toomisel peab olema eriti tähelepanelik.
  Käsipagasis olevad asjad
  Vedelikud, mida on üle 100 milliliitri
  . Ehkki enamik reisijaid teab, et enne turvakontrolli läbimist ei tohi käsipagasis olla pudeleid või anumaid, kus on üle 100 milliliitri vedelikku, ei tea paljud siiani, mis on vedelik ja mis mitte. Kordame siis üle – vedelikud on geelid, kosmeetilised ained, joogid, kreemid, hambapasta ja igasugune toit või aine, mida saab määrida. Kusjuures peab meeles pidama, et loeb pakendi suurus, mitte see, kui palju seal on vedelikku või määret järel. Isegi kui 125-milliliitrisest hambapastast on pool ära kasutatud, on see ikkagi lubamatu.

  Käärid, taskunoad ja muud teravad asjad. Selle kategooria alla kuuluvad enamasti ka korgiavajad, multifunktsionaalsed tööriistad ja kudumisvardad. Need peab panema reisikohvrisse.
  Reisikohvris olevad asjad

Tikud ja tulemasinad. Ameerikas on need täiesti keelatud, Euroopas lubatakse kanda maksimaalselt ühte tikukarpi või tulemasinat taskus kaasas. Lennujaamad konfiskeerivad need üldiselt ära tuleohutuse nõuete tõttu.
NB! Liitiumpatareid ja akupangad. Turvanõuete tõttu peab reisija pakkima nad käsipagasisse. Kui Liitiumpatareid ja akupangad peaks süttima, on neid kergem kustutada reisisalongis kui laadungiruumis. Lisaks peab meeles pidama, et patareide võimsus üldiselt ei tohi ületada 100 Wh (kokkuleppel lennujaamaga võib kaasas kanda kuni 160 Wh võimsusega patareisid).
Kergesti süttivad ained. Igasugused kergesti süttivad vedelikud ja väga rohke alkoholiga tooted on enamasti keelatud, sealhulgas näiteks 500-milliliitrine pudel juukselakki.
Padrunid, mis pole pakitud ja on pandud hooletult kohvrisse. Kui röntgen tuvastab kohvris padruni, mis pole padrunivöös või magasinis, konfiskeeritakse see kohe. Enamik lennufirmasid nõuab ka reisijalt eriloa vormistamist.
Suusamäärded, kus on palju fluori ning suusamäärde eemaldajad. Talihooaja reisijad peaksid meeles pidama, et enamik suusamäärdeid ja määrde eemaldajaid sisaldavad süttivaid vedelikke.