Hajuta halvad ended

4 minutit lugemist

Me võime küll üleolevalt kinnitada, et ei usu mingitesse ennetesse, aga salamisi natuke ikka usume (must kass, ümberaetud soolatoos jne.) Aga tuleb välja, et neid saab ka väärata – sellekski on teadjad välja mõelnud oma kunstid.

Number 13
Kõrgmajades puuduvad sellenumbrilised korrused, hotellides toad, sel kuupäeval ei tohi midagi alustada, sündida jne. Aga Prantsusmaal näiteks on vastavad agentuurid, kes saadavad sulle 14-nda külalise, kui su sünnipäeval või pulmas on neid 13. Kui elad korteris nr. 13, võid välisuksele paigutada numbri 12+1 – kindlasti hinnatakse su huumorimeelt! Mõnel pool usutakse ka, et „kiilu võib kuluga välja ajada”. Kui näiteks kolleegidega kokku on teid toas 13 inimest, hoia oma töölaual 13-t kastanimuna, tammetõru, nööpi vmt., mis esimese 13-ne neutraliseerivad. Kui sulle aga satub bussi- või teatripilet, mille numbri ristsumma on 13, tuleb see lihtsalt ära süüa!

Kahekordne kodust väljumine
Juba tõmbasid koduukse lukku, aga unustasid võtmed, mingid tähtsad dokumendid vmt. Pole viga: enne teistkordset väljumist vaatad enesele peeglis korra põhjalikult silma! Venemaal soovitatakse – näita ka keelt! Poolakad jälle peavad vajalikuks enne taasväljumist korraks maha istuda, või vähemalt põgusalt tagumikuga mõnd istet puudutada. Sealjuures on vanakuradile hea veel mõttes öelda: ega ma midagi ei unustanudki, vaid tulin juba tagasi, ja nüüd on mul tarvis veel ühte kohta minna! Sakslased soovitavad kolm korda sülitada üle vasaku õla, sealjuures ise nööbist kinni hoides, ja asi korras!

Sinine esmaspäev
See on paljude rahvaste meelest päev, mil ei maksaks midagi tõsist ette võtta, sest niikuinii läheb lörri. Seitse aastat tagasi tehti Bukaresti (Rumeenia) neurokirurgia keskuses suhteliselt lihtne operatsioon, aga patsient suri. Arstid olid šokis, ja sestpeale kehtib neil tänini raudne traditsioon: mitte ühtegi operatsiooni ei määrata esmaspäevadele, välja arvatud ekstreemsed, ja seni pole plaaniliste operatsioonide tagajärjel ainsatki surmajuhtumit! Neile, kes on sunnitud esmaspäeviti mingeid suuri tegusid tegema, soovitatakse: naised astugu hommikul voodist välja eranditult vasaku jalaga, mehed paremaga – see aitab.

Sünnipäeva eelpühitsemine
Enne täpset kuupäeva sünnipäeva pidamine võib olla endeks, et sa õige sünnipäevani enam ei ela. Aga võib ju juhtuda, et pead just juubeli hommikul näit. pikale reisile minema… Sel juhul pea pidu, aga nimeta põhjus ümber. Anna külalistele teada, et pühitsed lihtsalt oma head tuju, seda, et kümme aastat tagasi sel päeval eksamil läbi ei põrunud. Võid pakkuda ka midagi veel totramat: et naabriga ära leppisid, et öösel veeuputust ega meteoriidimatsu ei tulnud, vmt. – see on lubatud.

Leitud raha
Näed maas 100-eurost või leiad terve tengelpunga, mis omanikutunnuseid ei sisalda? Võid selle üles tõsta ja enesele jätta küll, aga pane kas või 10-sendine asemele, ise sealjuures mõttes öeldes: raha võtan, aga pandi jätan! Siis pole karta, et võõras raha õnne ei too.

Lind lendas tuppa
Seda kardetakse maailmas mitmel pool kui ühte halvemaist endeist, mis võib tõotada kõige hullemaid hädasid. Sest arvatakse, et lindudes on varjul lahkunute hinged, ja tuppa lennates tahavad nad sulle halba teadet edastada. Vastumürk on aga üsna lihtne: katsu lind hellalt ja vigastamatult välja tagasi saada ning veeda järgnev öö sõprade või sugulaste pool.

Õudusunenäod
Jutt on niisugustest, mille peale üles ärkad ja enam ei uinugi, ja mida arvad kohe kuidagi lahti seletavat. Et see täide ei läheks, peab sul üksjagu sangarlust jätkuma. Mine külma duši alla ja seal seistes korda: nagu vesi mööda külgi alla jookseb, nii kaob ka halb sõnum. Mõned manatargad arvavad ka, et uni ei lähe täide siis, kui sa seda kellelegi edasi ei jutusta (mööngem, et enamasti me suisa ruttame seda tegema!).

Trumpäss – must kass
Selle kurjakuulutavusse usutakse Gröönimaast Uus-Meremaani: kui see jookseb mehe ees üle tee paremalt vasakule, tähendab see head, vasakult paremale – ainult halba. Naistel vastupidi. Kui see sind tabab ning juhtud olema mees, keeruta veidi oma püksinööpi kellaosuti suunas, naisena pead paluma esimeselt ettejuhtuvalt mehelt luba teha sama tema püksinööbiga. Kui sul selleks julgust ei jätku, või polegi läheduses ühtegi meest, siis mõtle, kas pole juba ammu aeg leida kindel partner, kelle käe kõrval oleks alati turvaline ringi liikuda.

MAAJA