Euroopa ei ole 2015. aasta migratsioonikriisist midagi õppinud
Saksa ajaloolane Hans Peter Schwarz kirjutab, et Euroopa tainapeadest liidrid ei ole 2015. aasta migratsioonikriisist midagi õppinud ja Euroopa on uueks vältimatuks migratsioonilaineks väga halvasti ette valmistatud.
Schwarzi sulest ilmus hiljuti raamat „Uus rahvasteränne Euroopasse“ („Die neue Völkerwanderung nach Europa“), milles ta analüüsib immigratsiooniga seotud suundumusi Saksamaal ja plahvatuslikku rahvastiku kasvu Aafrikas ning Lähis-Idas. Schwarz ennustab, nagu mitmed teisedki selle ala eksperdid , et uus migratsioonikriis on vaid aja küsimus.
„Me ei ole migratsiooniks valmis,“ ütles Schawrz Austria ajalehele „Kronen Zeitung“, väites ühtlasi, et Euroopas praegu kehtivad asüüliseadused on ajale väga jalgu jäänud. Need seadused võeti vastu ja olid mõeldud väheste asüülitaotlejatega tegelemiseks, ent nüüd on need muutunud ebaefektiivseteks. „Niikaua kuni Euroopa jätkab oma kahtlemata heasoovlike ent ajale jalgu jäänud põgenikeõiguste järgimist, lõpeb läbikukkumisega igasugune katse kaitsta efektiivselt Euroopa Liidu välispiire, ja seda seaduslike enesepiirangute tõttu,“ leiab Schwarz, kes süüdistab migratsioonikriisis Saksamaa kantsler Angela Merkelit ja Saksamaa föderaalvalitsust. „Sõjajärgse Saksamaa 68-aastase ajaloo jooksul (Saksamaa Liitvabariik kuulutati välja 23. mail 1949) ei ole mitte ükski föderaalvalitsus tekitanud sellist kaost,“ ütleb Schwarz ning on kindel, et kui Austria ning Ungari ei oleks sulgenud nn Balkani marsruuti, oleks kaos jätkunud.
Schwarzi arvates aitaks probleemi lahendada Euroopa Liidu reformimine, Schengeni viisavaba ruum tuleks suures osas sulgeda ja taastada tuleks osaline piirikontroll. Migratsioon peaks olema kindlalt kontrollitav ning asüülitaotlejate arv ei tohiks kunagi ületada 1,5% riigi rahvaarvust. Ehkki Balkani marsruut on nüüdseks saadud suures osas kontrolli alla, jätkub migrantide sissevool üle Vahemere Itaaliasse ja Hispaaniasse. 2017. aasta maikuu viimasel nädalal jõudis Itaalia rannikule 48-tunnise perioodi jooksul 13 500 migranti ja 400 migranti ründasid tormijooksuga Prantsusmaa piiri. Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani sõnul võib järgnevate aastate jooksul jõuda Euroopasse ligi 30 miljonit migranti.
Avalikkuse ette imbunud Saksamaa valitsuse raporti andmetel on arvud küll veidi väiksemad, seal räägitakse 6,6 miljonist migrandist, kes ootavad Põhja-Aafrikas, Jordaanias ja Türgis oma võimalust jõuda Euroopasse. Konfidentsiaalse raporti kohaselt on aga isegi suletud Balkani marsruudil ootel 76 000 migranti, neist 62 500 Kreekas.
3. juuli 2017 UU(E)DISED, vabade mõtete portaal
NB! Loe ka:
Ema Angela: „Tulge minu juurde kõik, kes te vaevatud ja koormatud olete, mina tahan teile hingamist saata.”