Enamlevinud väärarusaamad naistest ja meestest
Mees ja naine ei leia kunagi ühist keelt. Peale inimsooliku sarnasuse pole mehel ja naisel suurt midagi ühist. Ka seks ei taha neil klappida, sest mõlemad erutuvad täiesti erinevalt. Erilaadsed on ka nende soovid, fantaasiad, mõtted ja keel. Kahjuks on nii meeste kui ka naiste hulgas levinud klišeed, mis annavad vastassoost väära ettekujutuse.
Ekshibitsionistid on ainult mehed
Vale! Ka rindade esiletõstmine sügavalõikelise dekoltee või läbipaistva pluusi abil pole midagi muud kui kõige pesuehtsam ekshibitsionism. Mehed on oma keha paljastamisel isegi tagasihoidlikumad kui naised. Kujutage ette, et mees ilmub ametlikule vastuvõtule frakipükstes ja võrksärgis! Näeks ikka pentsik välja küll!
Võiks öelda nii: naised ei peagi olema ekshibitsionistid – selle eest hoolitseb mood.
Mees mõtleb ainult seksile
Ja mis selles halba on? Seks on ju tohutu nauding – vähemalt mehe jaoks! Tõsi, suhete alguses on mehel esikohal seks. Kui ta mõtleb lähedusest, siis ainult kehalisest lähedusest. Naisele ei ole ohjeldamatu seks ilma tunneteta unistuste eesmärgiks. Ta ei taha oma partneriga mitte ainult kehaliselt, vaid ka hingeliselt kokku sulada ja kasutab seksi kui vahendit oma eesmärkide saavutamiseks.
Tavaettekujutus meeste alalisest seksinäljast ei vasta siiski tõele. Mehe mõtetest kaks kolmandikku tiirleb tegelikult aktuaalsete probleemide ümber. Ainult viis protsenti mehe päevastest mõtetest ja unistustest on seotud seksiga. Erandiks on muidugi mees, kes on parasjagu partneri otsingul. Loomulikult on tema peas ainult seks. Naise isiksus huvitab teda märksa vähem. Kuigi seksuoloogid armastavad väita, et alateadvuses püüab mees seksida võimalikult sageli ja paljude naistega, et kindlustada järelkasvu, on asi märksa lihtsam: mees naudib seksi ja ta tahab kogeda erinevaid partnereid. Lühidalt: mees on seksi-, naine abieluhimuline.
Mees ei ole edev
Vale puha. Tänapäeva mees on väga edev ja pöörab oma välimusele mitte sugugi vähem tähelepanu kui naine. Tõsi, ta teeb seda mitte ainult selleks, et naistele meeldida, vaid et ennast hästi tunda või veel mingil seniteadmata põhjusel. Kui homod hakkasid „eraldusmärgina” kõrvarõngaid kandma, siis, hoolimata oma üldisest antipaatiast homode vastu, võtsid heterod selle moe üle, nii et kõrvarõnga järgi oleks ekslik mingeid järeldusi teha. Kui aga öelda mõnele patsiga ja kõrvarõngaid kandvale mehele, et ta on keigar, siis ta kindlasti eitab seda.
Naine on romantilisem kui mees
Mis puutub romantikasse, siis selles valdkonnas põrkuvad vastamisi mehe ja naise maailm. Kui mehele on tähtis tema vabadus, õigus ise otsustada oma vabaaja veetmise viisi üle, siis naine taotleb mehe lähedust ja kõike seda, mis neid seob. Kui mees ja naine lähevad tülli või suhted vajavad korrastamist, siis psühholoogide klassikaline soovitus (nagu neid välismaa naisteajakirjades sadu kordi pakutud) kõlab nii: õhtustage hubases restoranis küünlavalgel või tooge abikaasale hommikukohv voodisse. Mees ei leia söögilauas lobisemises mingit romantikat, voodis kohvi joomine on aga äärmiselt ebamugav ja tobe. Mehel, kui ta just halvatud ei ole, meeldib süüa laua ääres. Erinevalt naisest leiab mees romantikat ka oma elukutses. Kõik mis on mehe silmis romantiline, on kõige vähem naisega seotud. Mehele meeldib turnida lumistes mägedes, kihutada kanuuga mööda kohisevat mägijõge, sukelduda vetesügavustesse või lesida inimtühja saare rannas ja lihtsalt unistada. Muidugi unistab ka naine, võib-olla koguni oma Sinilinnust. Jah, kuid naisele meeldiks, et see Sinilind oleks praetuna koorekastmes liual, laual põleks küünal ning võiks rääkida mehega „meie probleemidest”.
Kodus on mees laisk
Kodustes toimetustes ei näita mees sageli üles aktiivsust ja nohiseb põhiliselt telekat vahtides sohva peal, igasugused majapidamistööd on talle vastumeelsed. Mitte sellepärast, et ta oleks laisk või saamatu. Mees teab, et majapidamistööd on vältimatud, kuid ta tahaks need kiiresti kaelast ära saada. Paljud naised näevad aga majapidamistöödes eneseteostust. Ühe küsitluse andmetel kulutab vallaine naine korteri koristamisele vähemalt kaks korda rohkem aega kui vanapoiss.
Naised õpivad paremini
Uuemal ajal on feministid läinud isegi nii kaugele, et toetudes aju-uuringutele söandavad väita, et naisel on parem mälu, tema aju parem poolekera on rohkem arenenud kui mehel, vasakust poolekerast pole aga üldse mõtet rääkida! Tõsi, naistel kulgeb infovahetus mõlema ajupoolkera vahel kiiremini kui meestel, kuid mõtlemise kvaliteedi, analüüsivõime ja loomingulise fantaasia poolest on mehed ületamatud.
Koolis õpivad tüdrukud paremini, käed ilusasti kõrvuti laual, pilk suunatud õpetajale. Nad jätavad hästi meelde vajaliku teksti leheküljelt 84 kuni 87, vuristavad õppetüki korralikult ette ja saavad loomulikult viie. Poisid aga panevad poppi, teevad üleannetusi, katkestavad õpetajat kohatute märkustega, kaklevad, loevad tunni ajal „Saladuslikku saart”, lennutavad paberlennukeid ja saavad kahtesid. Jah, kuid just nendest ulakatest poistest, kelle aju ei ole arenenud nii hästi kui tüdrukutel, saavad leidurid ja teadlased, heliloojad ja kunstnikud. Mehed on meid koopast välja toonud. Meestele, kellel ei ole nii hea mälu kui naistel, võlgneme me tänu kõigi leiutiste ja avastuste eest. Mehes avaldub juba varakult uuriv ja juurdlev vaim põhimõttel „vaatan, mis on karu kõhus“, siis tüdruku mõtlemine areneb hoopis teises suunas – kui üldse. Kõnekäändki ütleb: mees on teadmishimuline ja naine uudishimulik.
Naine on parem diplomaat
Edukalt tegutsenud Nõukogude diplomaadi Aleksandra Kollontai karjäär ei anna veel põhjust selliseks üldistuseks. Naistekollektiivis on nääklused, õelutsemised, ja pisiintriigid tavalised. Ka perekonnas on tülide alustajaks enamasti naine. On lausa hämmastav, millise innuga naine sõnavahetusse laskub ega lõpeta enne, kui mees tal silmaaluse siniseks lööb, triikrauaga vastu pead virutab või paremal juhul paukudes ukse kinni lööb. Targem annab järele! Kahjuks ei kehti see naise kohta.
Kokkuvõtteks
Täielikult ei hakka mees ja naine teineteisest aga kunagi aru saama, sest nad on nagu kaks erinevate poolustega magnetit, mis teineteise poole tõmbuvad. Kas eeltoodu põhjal tuleb nii aru saada, et täieliku harmoonia teooriast tuleb lahti öelda? Jah, kuid selle mööndusega, et vastuoludesse mehe ja naise vahel tuleks suhtuda rahulikult, ilma hüsteeriata. Nii naine kui ka mees peaksid neid kõrvaldamatuid erinevusi tundma ja aktsepteerima, isegi siis, kui need erinevused pole neile endile alati mõistetavad.
©Peter Hagen