19. sajandi Londoni edukaim lõbunaine
„Londoni hoorade kuningannaks” tituleeriti 19. sajandil Belfastist pärit iiri müüjannat Laura Belli. Ta oli pärit maalt ja alustas oma karjääri Londonis müüjannana.
Prostituudina oskas ta kõigest viie aasta jooksul ränka raha kokku kühveldada ja seda tõenäoliselt eelkõige sellepärast, et erinevalt oma ametiõdedest, oskas ta raha hoida. Ta oli nii kuulus, et 1852. aastal pärast ühte ooperietendust tõusis publik püsti, et näha saalist lahkuvat Laura Belli.
1856. aastal abiellus Laura kapten Augustus Thistlethwaytes’iga, tolleaegse Norwichi piiskopi nõbuga. Mõnda aega elas abielupaar Londonis Grosvenor Square’i suures villas, kus nad oma ekstsentriliste elukommetega naabrite tähelepanu äratasid. Nimelt oli kaptenil kombeks magamistoa lakke tulistada, kui ta tahtis kedagi teenijatest kohale kutsuda. Laura kaasavara oli 250 000 naelsterlingit (tänapäeval u 2,5 miljonit €). Suurema osa sellest rahast oli Laura saanud Nepaali printsilt, kellega ta oli mõnda aega koos elanud. Prints tasus Laurale armurõõmude eest rikkalikult briljantide ja kuldehetega. Tänu Lauara kopsakale kaasavarale võis paar nautida muretut jõudeelu või ajaviiteks lihtsalt lollusi teha. Kord sõitsid Laura ja Augustus kalessis ihualasti terve päeva mööda Londonit ringi. „Unelmate abielu” ei jäänud siiski püsima. Kapten Thistlethwaytes laskis ennast Laurast lahutada. Võimalik, et naine oli tema jaoks liiga himur ja ta ei suutnud teda rahuldada.
Pärast lahutust hakkas Laura tõsiusklikuks ja teati rääkida, et ta olevat jutlustajana olnud niisama edukas kui hoorana. Muide, Londonis tegutses veel üks kuulus lõbunaine: Laura Belli kaasaegne Cora Pearl teenis „intiimteenustega” samuti umbes paarsada tuhat naelsterlingit.
Tunnuspildil: Laura Belli.
NB! Loe ka „Lõbunaise edu saladus”, milles on juttu Cora Pearli elust!
MAAJA